Люди діляться на два типи: тих, хто розпочинає свій день з кави, та тих, хто обирає чай. Хай там як, переважна більшість з нас вживає як мінімум одну чашку чаю протягом кожного дня. Та чи задумувались ви над тим, які бувають різновиди цього ароматного напою, як їх правильно заварювати та вживати? Виявляється, простий зелений чай, настояний 2 хвилини, бадьорить, а вже через 5 хвилин той самий напій заспокоює. Чого ще ми не знали про чай? Нумо розбиратися разом!
Вченими доведено, що три чашки чаю, випиті зранку, в обід та ввечері, здатні поліпшити стан нашого здоров’я. Незалежно від різновиду чаю, який ви обрали, заварювати його потрібно не менше 5 хвилин. До напою також можна додати трохи цукру або меду, а от від молока краще відмовитися, оскільки воно утворює хімічні з’єднання з корисними антиоксидантами, що входять до складу усіх чаїв, що значно зменшує їхні корисні властивості.
Найпопулярніший різновид з насиченим смаком та ароматом
Чорний чай — повністю ферментований: він містить близько 20% кофеїну. Для його отримання чайне листя підлягає повному або майже повному окисненню, через що напій набуває характерного вигляду та кольору.
Як приготувати смачний чорний чай:
Якщо протягом настоювання на чаї з’явиться пінка, це означає, що ви все зробили правильно. Не знімайте її, а розмішайте і насолоджуйтесь відмінним ароматом та вишуканим смаком!
Має ніжний смак та м’який аромат
Головна задача при обробці зеленого чаю — зберегти максимум його природних властивостей. Тому процес обробки — мінімально «агресивний» — складається з таких етапів: зав’ялювання, часткове сушіння, скручування, повне сушіння.
Заварюємо правильно зелений чай:
Загалом зелений чай можна настоювати протягом 8–10 хвилин. Якщо бажаєте збадьоритись, настоюйте зелений чай менш як 2 хвилини, а для заспокоєння — довше 5 хвилин. Такий ефект пов’язаний з особливим порядком вивільнення різних речовин з чайного листа.
Цікаво на тему: Матча-латте: що це таке і як приготувати
Надзвичайно тонкий аромат з легким квітковим шлейфом
Білий чай — найменш оброблений різновид, що зберігає в собі максимум природних властивостей та найбільше серед інших чаїв корисних компонентів. Білий чай вважається одним з найбільш вишуканих та дорогих: для нього збирають напіврозкриті бруньки та молоде листя першого врожаю, вкрите білим ворсом. Цей сорт чаю дуже легко поглинає усі аромати, а завдяки тому, що він часто росте поряд з фруктовими садами, чайні листки можуть отримати легкі квіткові нотки.
Через складні умови виготовлення та зберігання білий чай у більшості країн світу поступає в обмеженій кількості, а поширений він переважно в Китаї. Через це й ціна на цей сорт чаю часто кусається.
Для заварювання білого чаю візьміть воду температури 50–70 °C та настоюйте напій протягом 2–3 хвилин. Заварювати білий чай можна до 4 разів, кожного разу збільшуючи тривалість настоювання.
Цікаво на тему: ТОП напоїв, що зігрівають, для затишної зими
Найкорисніший напій з надзвичайними властивостями
Пуер — сорт чаю максимальної ферментації, який протягом тривалого часу зберігається… в землі! Завдяки такому незвичайному способу виготовлення пуер має специфічний смак та аромат, які з часом лише покращуються, в той час, як інші сорти чаю з часом втрачають свої властивості.
Для заварювання пуеру:
Для різних сортів пуеру рекомендують воду різної температури: від 80 до 98 °С. Але оскільки в Україну, як і в більшість інших країн, дорогий старий пуер не потрапляє, заварюйте свій чай водою температури 80–90 °C.
Насичений смак з солодким ароматом
Напівферментований сорт чаю — дещо середнє між чорним та зеленим, який високо ціниться за свої корисні властивості та незвичайний аромат. Містить близько 15% кофеїну. Ще одна назва — червоний чай.
Першу заварку улуна зливають в окремий посуд — цим настоєм корисно умиватися. В усьому іншому порядок заварки улуна повністю повторює пуер. Загалом хороший улун можна заварювати до 15 разів.
Цікаво на тему: 5 холодних напоїв на основі кави
Чайні бруньки збирають з тих самих кущів, листя яких іде на виготовлення пуеру, — вони мають легкий, ніжний, невагомий смак та аромат. Ці бруньки не оброблюють — просто сушать та пакують. Матча — зелений чай, розтертий в порошок, що використовується в японській чайній церемонії.
Смачні та ароматні ройбуш та ханібуш, на відміну від більшості інших різновидів чаю, сміливо можна пити ввечері — вони не бадьорять та не псують сон. А от мате, який виготовляється з листя парагвайської рослини падуба, навпаки, бадьорить, сприяє концентрації розуму та стрункості думок.
Бажаємо здорового та смачного чаювання!
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні