8 інгредієнтів, які не можна поєднувати в догляді за шкірою

Якщо ти приділяєш особливу увагу догляду за своєю шкірою, то напевно у твоєму арсеналі б’юті-засобів є продукти з різними активними компонентами. Якісь із них омолоджують, якісь допомагають позбутися висипань або мімічних зморшків, а треті й зовсім потрібні для вирівнювання тону обличчя. Але використовувати все й одразу – не варіант. Ти маєш розуміти, що в цьому разі більше – не означає краще. Вся річ у тому, що деякі активні компоненти в косметиці просто несумісні. В результаті одночасного використання може з’явитися подразнення, алергічна реакція або просто не буде абсолютно ніякого ефекту, оскільки компоненти нейтралізують один одного. Складно? Нумо розбиратися в цьому разом.

8 компонентів у догляді, які не можна поєднувати

1-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Щоб твій догляд приносив тобі тільки класний результат і задоволення, важливо звертати особливу увагу на склад косметики, коли та як її краще використовувати. А з огляду на те, що у твоїй рутині точно присутні засоби з висококонцентрованими формулами та потужними активними компонентами, цю статтю ти точно повинна прочитати до кінця. Отже, що з чим категорично не можна поєднувати й чому?

З чим не можна поєднувати ретинол

2-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Почнемо з улюбленця публіки – ретинолу. Не побоюся цього висловлювання, але він дійсно є найпотужнішим компонентом у косметології. Ця похідна вітаміну А допомагає уповільнити процеси старіння, активізувати синтез колагену, вирівняти тон обличчя і навіть позбутися висипань. Працює він з недоліками шкіри дійсно дуже добре. І якщо ти плануєш додати у свою рутину ретинол, обов’язково перевір, чи не буде в нього “конфлікту” з іншими активами. Тому уникай таких поєднань:

Ретинол з вітаміном С

3-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Ці два інгредієнти в косметиці працюють на різних рівнях pH шкіри, тому від одночасного використання толку буде мало. Ретинолу для кращого засвоєння потрібен вищий рівень pH – 5,5-6, тоді як вітамін С ефективніший за pH 3,5. Як ти вже зрозуміла, виникне конфлікт інтересів і дива не станеться. А якщо у тебе до всього іншого ще й гіперчутлива шкіра, то почервоніння і подразнень не уникнути.

Instagram_02_Blog

Тому краще використовувати ці два активи в різний час: ретинол – ввечері, а вранці – вітамін С. Саме таке роздільне застосування і дасть тобі прекрасний результат у вигляді гарної, здорової та сяйливої шкіри.

Ретинол і кислоти

4-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Кислоти – чудові ексфоліанти, які додатково допомагають боротися з різними дерматологічними проблемами: акне, гіперпігментація, дрібні зморшки тощо. Але не варто наносити їх на шкіру разом із похідними вітаміну А. Такий тандем явно залишить після себе неприємний слід.

Ретинол сам по собі дуже потужно впливає на шкірний покрив. У період звикання до нього може з’явитися лущення, подразнення і легке почервоніння. Це нормальна реакція. Але якщо ти ще вирішиш для більш вираженого результату додати додатково ту ж сироватку з AHA/BHA кислотами – проблем не уникнути. Шанс “спалити” шкіру дуже й дуже високий. Тому дерматологи настійно рекомендують розділяти ці компоненти.

Можна використовувати тонер з кислотами вранці, а ввечері наносити ретинол. Або чергувати активи в різні дні. Але не перестарайся, адже шкірний бар’єр може не впоратися з таким навантаженням. Йому потрібен час на відновлення і якісний крем з керамідами, пептидами, пантенолом тощо.

Цікаво на тему: Оливкова олія – рідке золото для краси, що сяє

Ретинол і бензоїлпероксид

5-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Якщо у тебе проблемна шкіра, то ти явно в пошуках того чарівного засобу, який допоможе позбутися обридлих висипань. І я розумію тебе, як ніхто інший. Хочеться наносити на обличчя будь-які активні засоби в безмірній кількості – аби був результат. Але, на жаль, це так не працює. Одним із небезпечних для шкіри поєднань у догляді є ретинол і бензоїлпероксид. Давай поясню.

Бензоїлпероксид – одна з класних органічних сполук, що працює з висипаннями. Він є місцевим антисептиком, який знищує бактерії, що викликають акне. Похідні вітаміну А теж добре працюють з висипаннями, і здавалося б вони вдвох мають миттєво очистити обличчя. Але як би не хотілося створити гримучу суміш від прищів, ти створиш собі тільки зайвий головний біль.

Бензоїлпероксид і ретинол – абсолютно несумісні активні речовини. Мало того, що перший може окислювати й руйнувати похідні вітаміну А, так і ще вони можуть дуже сильно висушити епідерміс. І замість бажаного ефекту ти отримаєш зворотне – шкіра почне посилено виробляти себум для компенсації сухості. Нові прищики полізуть, як гриби після дощу. Тому обов’язково розділяй бензоїлпероксид і ретинол. Перший можна наносити вранці, а другий – в більш оптимальний вечірній час.

Може здатися, що ретинол взагалі не терпить конкуренції та хоче бути єдиним серед твоїх улюблених доглядових засобів. Але це далеко не так. Він чудово поєднується з ніацинамідом, керамідами, гіалуроновою кислотою і дуже любить санскріни.

Цікаво на тему: Все, що ти хотіла знати про cica-крем

Із чим не можна поєднувати вітамін С

6-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Якщо й існує справжній еліксир для краси та сяйливості шкіри, то це явно вітамін С. Він допомагає освітлити пігментні плями та постакне, сприяє виробленню колагену, допомагає боротися з окислювальним стресом, підсилює роботу сонцезахисних засобів і запобігає розвитку передчасного старіння шкіри. Але цей активний компонент теж трохи примхливий і не любить одночасного використання з такими інгредієнтами:

Вітамін С + альфа- і бета-гідроксикислоти

7-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Вітамін С сам по собі є кислотою (причому не дуже стабільною) і немає сенсу змішувати його з AHA і BHA. Деякі види альфа- і бета-гідроксикислот можуть нейтралізувати вітамін С, а деякі посилюють ефект настільки сильно, що викликають подразнення і тобі доведеться активно відновлювати епідермальний бар’єр.

Якщо з якихось причин вже дуууже треба ввести у свою рутину кислоти, то краще наносити їх у різний час (вранці та ввечері).

Однак тут, як у всіх правил, є виняток, про який я розповім трохи нижче 😉

Вітамін С і бензоїлпероксид

8-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Почнемо з того, що бензоїлпероксид – дуже сильний окислювач, який просто зводить нанівець усі спроби вітаміну С допомогти твоїй шкірі стати кращою. Тому діємо за старою схемою: розділяємо нанесення засобів протягом дня.

Аскорбінову кислоту можна використовувати одночасно з вітаміном Е, гіалуроновою кислотою, ніацинамідом, петидами, керамідами, санскрінами.

Деякі джерела стверджують, що вітамін С можна використовувати спільно з феруловою кислотою, оскільки вона подовжує та підсилює його дію. Але в будь-якому разі тобі слід акуратно працювати з цими компонентами, щоб не допустити небажаних реакцій. Я б усе одно розділяла їх, а ти вирішуй сама.

Цікаво на тему: Сечовина в косметиці: що це за компонент і навіщо він потрібен?

З чим не можна поєднувати ніацинамід

9-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Це ще один головний герой у догляді багатьох із нас. Він допомагає усунути запальні елементи, прибирає почервоніння, регулює роботу сальних залоз, покращує бар’єрну функцію шкіри, а також підтримує оптимальний рівень гідратації. Здається, що це абсолютно нейтральний інгредієнт у косметиці, який не повинен конфліктувати з іншими активами. Однак це не так… Особливо в такому поєднанні:

Ніацинамід + AHA і BHA

10-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Зв’язка ніацинаміду з кислотами також може зіграти з твоєю шкірою злий жарт. По-перше, він здатний нейтралізувати альфа- і бета-гідроксикислоти, пригнічуючи їхній ефект. А по-друге, може викликати почервоніння, свербіж і подразнення.

Припустимо використовувати ніацинамід з ретинолом, вітаміном С, гіалуроновою кислотою, церамідами, центеллою азіатською тощо.

З цікавого: сучасні дослідження підтверджують, що ніацинамід можна поєднувати з вітаміном С без шкоди для шкіри. Хоча раніше такий союз не допускався.

З чим не можна поєднувати гідрохінон

Якщо потрібно терміново позбутися гіперпігментації, в гру вступає гідрохінон. Це досить ефективна речовина, яка не потребує особливого представлення. Давай краще відразу пройдемося по “червоних прапорах” його застосування в комплексі з іншими активами.

Гідрохінон і AHA-кислоти

11-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Спільне застосування гідрохінону та AHA-кислот може спровокувати появу подразнення шкіри. Гідрохінон пригнічує синтез меланіну та знижує видимість пігментації, а AHA-кислоти сприяють відлущуванню, прискорюючи оновлення клітин шкіри. Поєднання цих активних компонентів може підвищити чутливість шкіри, зробити її зневодненою, що призведе до лущення і почервоніння. Особливо це стосується людей із чутливим типом епідермісу.

Бензоїлпероксид і гідрохінон

12-8-інгредієнтів,-які-не-можна-поєднувати-в-догляді-за-шкірою

Тут теж статус “все складно”. Розберімося чому.

Бензоїлпероксид чинить потужну протимікробну дію і зменшує вироблення себуму. Своєю чергою, гідрохінон, який використовується для освітлення гіперпігментації, діє завдяки пригніченню вироблення меланіну, і може злегка підсушувати шкіру. У цієї парочки однозначно виникне конфлікт, через який шкірний покрив може зіткнутися з сухістю, почервонінням, подразненням, а в деяких випадках навіть з дерматитом. Особливо в разі безконтрольного використання і за підвищеної чутливості епідермісу.

Попри те, що деякі “несумісні” компоненти можна зустріти в складі одного засобу, фахівці все ж наполягають на роздільному використанні активів. Не потрібно перевантажувати епідерміс, намагаючись домогтися приголомшливого ефекту. Грамотний і правильний підхід – ключ до красивої, здорової та сяйливої шкіри. А якщо у тебе виникли сумніви щодо використання окремих компонентів у б’юті-рутині, краще проконсультуйся з дерматологом або косметологом.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

Читайте також:

31 Жовтня / 2024 Догляд за обличчям

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті
1280х280 (6)