За цими екзотичними для нашого сприйняття назвами ховаються смачні традиційні страви грецької кухні. Пропонуємо тобі здійснити гастрономічну подорож до Балканського півострова і дізнатися більше про Елладу та її прості популярні рецепти.
Цей простий сирний пиріг готується дуже легко, адже в ньому використовується вже готове тісто. А значить, що це ідеальний рецепт, коли ти втомилася і не хочеться проводити багато часу на кухні.
Перш ніж розпочнемо приготування, обов’язково розморозь тісто — воно має бути м’яким. Ну, і щоб не гаяти часу, поки будеш готувати інгредієнти, увімкни духовку нагріватися до 180°C.
Змащуємо форму маслом. Тістом покриваємо всю площу форми так, щоб воно «звисало» з усіх боків. Для цього складаємо кілька листів філо з напуском і формуємо один великий «пласт» – у нього ми потім будемо загортати начинку. Тіста може знадобитися більше — його витрата залежить від розміру форми.
Подрібнюємо весь сир за допомогою терки та викладаємо на дно нашої форми, покритої тістом. Посипаємо орегано — улюбленою пряністю Греції.
Готуємо заливку. Змішай яйця і молоко з дрібкою солі та перцю в окремій ємності та перемішай за допомогою виделки до більш однорідної консистенції. Залиш трохи заливки для змащування верху тіста, а все інше влий зверху на сир.
Поклади поверх начинки кілька аркушів філо, щоб вони покрили її, а бортики, які залишилися від «основи», загорни на них, щоб сир із заливкою опинилися в «коконі» з тіста. Змасти зверху залишком яєчно-молочної суміші, зроби кілька надрізів на тісті та відправляй у духовку на 35-40 хвилин.
Ситна мусака з овочами
Рецепт традиційної овочевої запіканки родом із Греції стане чудовим варіантом для ситної вечері на всю родину. Готується вона дещо довше, ніж тіропіта, але результат буде просто пальчики оближеш! Повір — від добавки не відмовиться ніхто. 😉
Інгредієнти:
картопля – 3 шт.;
баклажан – 1 шт.;
кабачок або цукіні – 1 шт.;
помідори – 2 шт.;
цибуля – 1 шт.;
фарш (краще свинячо-яловичий) – 500 г;
томатна паста – 1 ст.л;
твердий сир – 70 г;
борошно – 50 г;
вершкове масло – 50 г;
молоко – 500 мл;
сіль, перець, мускатний горіх (для соусу) – до смаку.
Почнемо з соусу бешамель. У сотейнику обсмажуємо борошно на вершковому маслі до золотистого кольору, потім, розмішуючи вінчиком, щоб не було грудок, вливаємо молоко. Додаємо сіль, перець і мускатний горіх і варимо до загустіння, продовжуючи помішувати. Консистенція соусу має бути, як не дуже густа сметана.
Чистимо картоплю і разом із кабачком та баклажаном нарізаємо тонкими кільцями. Перекладаємо овочі на дно форми для запікання, трохи солимо і заливаємо половиною соусу.
На сковороді обсмажуємо цибулю з фаршем. Додаємо нарізані кубиком помідори, томатну пасту, сіль і перець, тушкуємо хвилин 10-15.
Потім викладаємо фарш на овочі та заливаємо соусом, що залишився. Зверху додаємо натертий сир і відправляємо в розігріту до 180°C духовку на пів години. Смачного!
Мигдальне печиво кураб’єдес
Цей смачний десерт у Греції є обов’язковим атрибутом різдвяних свят. Однак сьогодні його подають абсолютно в будь-яку пору року, тому що печиво просто приголомшливе і дуже сподобається любителям мигдалю. Варіантів його приготування існує маса (з ваніллю, какао і навіть з додаванням коньяку), але ми поділимося з тобою класичним рецептом, який ти вже зможеш «модернізувати» на свій смак.
Із 250 г мигдалю відкладаємо близько 30 г і залишаємо їх цілими, а решту подрібнюємо за допомогою ножа, качалки або електричного чопера. Горіхи не повинні перетворитися на «пил» – буде смачніше, якщо шматочки будуть трохи більшими.
Розм’якшене (не топлене) масло збиваємо з половиною цукрової пудри за допомогою міксера. Коли маса стане білою і пухнастою, додаємо яєчний жовток і збиваємо ще кілька хвилин.
В окремій ємності з’єднуємо всі сухі інгредієнти — борошно, розпушувач, ванілін і подрібнені горіхи. Змішуємо яєчно-масляну масу з сухими продуктами та вимішуємо еластичне тісто.
Катаємо тісто в кульку і вкладаємо всередині цілий мигдаль (пам’ятаєш, ми спочатку відкладали трохи?). Викладаємо на застелене пергаментом деко і випікаємо при 170°C близько 20 хвилин.
Фінальний штрих — після охолодження печиво обвалюємо в цукровій пудрі, що залишилася. Викладаємо його на блюдо, заварюємо улюблену каву або чай і насолоджуємося приголомшливим десертом.
Страви грецької кухні — чудовий спосіб спробувати щось новеньке і цікаве і при цьому обійтися знайомими нам інгредієнтами, без вовни єдинорога і драконівських яєць. 😁 Здивуй своїх домашніх цього вечора і побалуй чимось смачним з нашої добірки.
Коментарі покищо відсутні