Як щодо того, щоб перенестися в сонячну Індію, не виходячи зі своєї кухні? І для цього необов’язково одягатися в сарі й робити мехенді — подорож може бути гастрономічною. 😉 Адже індійські страви — це не просто їжа. Це безкрайній океан ароматів і прянощів, які розбурхують уяву і смакові рецептори. Те, що потрібно, коли хочеться чогось особливого, незвичайного і неодмінно смачного.
Давай сьогодні влаштуємо справжній індійський вечір: зігріємося густим далом, насолодимося пряним каррі й завершимо трапезу найніжнішими солодкими бурфі. А найкрутіше, що для цього тобі не доведеться шукати екзотичні продукти – EVA Blog зібрав рецепти, в яких використовується все, що є в найближчому супермаркеті. 🤗
Традиційний дал являє собою густу й ароматну страву з сочевиці. Він сам по собі дуже ситний, але іноді його використовують, як доповнення до рису. А різноманітність спецій, які можна використовувати для приготування, дадуть змогу гратися зі смаком і знайти «той самий»! Як і в будь-якої класичної страви, рецептів дала існує безліч. Але пропонуємо тобі, так би мовити, базовий і трохи європеїзований варіант, для якого не доведеться шукати екзотичні прянощі. Те, що потрібно для кулінарних експериментів у домашніх умовах.
Інгредієнти:
сочевиця червона – 250 г;
бульйон (овочевий, м’ясний або можна замінити водою) – 500 мл;
часник – 3 зубчики;
цибуля – 1 шт.;
помідори – 2 шт.;
морква – 1 шт.;
олія (будь-яка рослинна) – 1 ст. л.;
вершкове масло – 1 ст. л.;
імбир (корінь) – 20-30 г;
каррі (приправа) – 1 ч. л.;
мелені імбир, коріандр, паприка і куркума — по 0,5 ч. л.;
Почнемо з підготовки сочевиці. Її потрібно гарненько промити, щоб вода стала прозорою. І, поки ти будеш займатися підготовкою інших компонентів, замочи сочевицю водою.
Поки зернобобові приймають «водні процедури», натри імбир і моркву, подрібни ножем цибулю і часник і поріж томати невеликим кубиком. Коли закінчиш з овочами, якраз можна залити сочевицю бульйоном (овочевим або м’ясним, але якщо немає, то і просто водою) і поставити варитися.
На сковороді розігрій олію (обидва види). Моркву, цибулю і натертий імбир обсмажуй кілька хвилин, до м’якості. Після цього додай усі сухі спеції та часник. Прогрій їх 1 хвилину, щоб вони розкрили аромат, а потім виклади до овочів нарізані помідори. Тушкуй 5-7 хвилин, поки маса трохи не загусне.
Коли сочевиця буде майже готова, додавай до неї пряно-овочеву масу. Гарненько перемішай, посоли до свого смаку і тушкуй усе разом ще хвилин 5 на повільному вогні.
Готово! Розлий дал по тарілках, прикрась зеленню і подавай — з коржиками або рисом, а можна і без нічого. У будь-якому разі буде ну дуже смачно!
Каррі з вершками та креветками
Яку індійську страву можна назвати найвпізнаванішою і найпопулярнішою в усьому світі? Звичайно ж, каррі! Взагалі це не якась певна страва з точним грамуванням і переліком інгредієнтів, а радше «збірний образ». В Індії (хоча його так само готують у Малайзії та Таїланді) всю смакоту з овочів, м’яса чи морепродуктів із рисом і підливою називають каррі. Щоправда, так само називають суміш спецій і пасту, яку використовують для цього рецепта. 🤭 Загалом, слівце популярне.
Важливий момент — щоб приготувати каррі, нам знадобиться… паста каррі. 😁 Вона поєднує в собі всі необхідні компоненти та прянощі, які окремо знайти буде дуже непросто (на кшталт схожого на імбир галангала, кореня кінзи й креветкової пасти). Тому простіше купити готову — її можна знайти в будь-яких великих супермаркетах або навіть замовити в інтернеті. Пасти бувають червоні, зелені та жовті (вони відрізняються смаком і гостротою), і нам знадобиться саме остання. З нею ти зможеш приготувати приголомшливе каррі з морепродуктами, в яке ти точно закохаєшся.
Якщо використовуєш заморожені креветки (або морський коктейль), розморозь їх і добре промий під струменем холодної води та відкинь у сито, щоб стікала зайва волога. А поки займемося овочами: перець і цибулю нарізаємо кубиком, моркву тремо на тертці, а часник просто кришимо ножем (хоча можна пропустити через прес).
Розігрій олію в глибокій сковорідці та закидай до неї цибулю і моркву. Готуй їх до м’якості (3-4 хвилин буде достатньо), а потім додай пасту каррі, часник і всі сухі спеції. Гарненько перемішай і томи ще хвилину, щоб спеції «розкрилися». Після цього додавай до овочів перець і тушкуй 7-10 хвилин, поки суміш трохи не загусне.
В овочевий соус додай звичайні вершки (або кокосове молоко, якщо хочеш більше наблизитися до оригіналу з Азії 😉). Додай перець і сіль на смак і перемішай. Після того як усе закипить, прикрути конфорку і тримай на вогні ще кілька хвилин, щоб маса стала більш однорідною.
Тепер додай у соус морепродукти й тушкуй 5-7 хвилин. Не перетримуй, щоб вони не стали «гумовими». Наприкінці додай лимонний сік (це підкреслить смак креветок) і частину дрібно нарубаної зелені.
Найкраще подавати каррі разом із вареним рисом — це класичне та канонічне поєднання. А якщо любиш, щоб було багато зелені, то посип зверху ще. Насолоджуйся!
Бурфі з мигдалем і кеш’ю
Що цікавенького приготувати на десерт? Якщо набридла випічка в усіх її варіаціях, пропонуємо приготувати ніжний молочний десерт з індійської кухні — бурфі. Тільки уяви — трохи щільна, але пластична солодкість із вершковим смаком та улюбленими горіхами… Слинки течуть від одного уявлення! Але ще бурфі можна робити з фруктами (сушеними та свіжими), ягодами та конфітюрами. Головне — зрозуміти принцип, а там вже можна експериментувати з добавками. 🙂
Інгредієнти:
вершкове масло (82%) – 150 г;
сметана – 150 г;
сухе молоко – 300 г;
цукор – 150 г;
цілі горіхи (мигдаль, кеш’ю, а можна і фундук, фісташки та/або волоські) – 100 г;
Почнемо з горіхів. Використовуй цілі ядра будь-яких, які тобі до вподоби — мигдаль, кеш’ю, фісташки чи волоські. Обов’язково підсуши горіхи на сковороді без олії буквально 5 хвилин — так буде смачніше.
Вибери відповідний посуд для приготування бурфі — це може бути сотейник, каструля або сковорода з високим бортом. Розтопи в ній вершкове масло, а потім додай до нього цукор, кардамон для ароматності та дрібку солі. Доведи до кипіння на середньому вогні та можна додавати сметану. Провари масу хвилин 5, вимикай плиту і залишай до охолодження.
Коли температура майбутнього десерту наблизилася до кімнатної, збий масу за допомогою вінчика або міксера. Поступово додавай у неї сухе молоко і ванільний цукор. Маса має вийти щільною, але пластичною. Якщо занадто рідка — підсип ще трохи сухого молока.
Застели будь-яку форму пергаментом або харчовою плівкою (можна просто змастити вершковим маслом). Виклади молочну масу, розрівняй лопаткою і злегка утрамбуй. Зверху виклади цілі горіхи й злегка втисни їх у поверхню.
Прибери бурфі в холодильник на 2-3 години для застигання. Наріж застиглий десерт на квадрати або ромби та подавай з улюбленим гарячим напоєм. Решту смаколика можна зберігати в герметичному контейнері в холодильнику до тижня (хоча навряд чи він стільки зможе протриматися 🤭).
Особливість індійської кухні полягає в розмаїтті та прянощах, які надають стравам свого особливого характеру. Якщо хочеться чогось нестандартного, обов’язково спробуй приготувати що-небудь із цих рецептів. Кожен з них потішить твої смакові рецептори та, хтозна, можливо стане твоєю «коронною стравою».
Коментарі покищо відсутні