Сьогодні у EVA Blog ми поговоримо про те, як не зриватись на дитині під час капризів та істерик. Розібратися у цьому питанні нам допоможе Світлана Єфременкова – психологиня-психоаналітик та авторка книг Видавництва «4Mamas».
Світлана понад 10 років працює з дітьми та батьками, є авторкою й ведучою психологічних семінарів та курсів для вагітних і батьків уже 13 років, також нею написані такі книжки, як:
У цій статті Світлана Єфременкова дасть поради стосовно того, як батькам контролювати свої емоції, зрозуміти, чому саме дитина так себе поводить та як її заспокоїти.
У стресовій ситуації людині дуже важко впоратись з власними емоціями, а з емоціями дитини впоратись і поготів. Але це не означає, що це неможливо.
Ну ж бо для початку з’ясуймо, чому діти влаштовують істерики та капризують. Навіть у мирний час це спосіб привернути до себе увагу і показати батькам, що дитину щось непокоїть.
Під час стресової ситуації, особливо такої сильної, як війна, поведінка дитини буде ще складнішою та інтенсивнішою, ніж у мирний час. Так відбувається тому, що вона відчуває багато різних емоцій і почуттів, зокрема страх, смуток, злість, відчай, але не може дати цьому раду.
Не забуваймо, що мозок готовий до керування емоціями повною мірою аж до двадцяти одного року. До 6–7 років дитина взагалі ніяк не може регулювати свої емоції. Вона відчуває їх багато, а керувати ними не може. Це знання може допомогти батькам легше сприймати поведінку дитини.
Для того, щоб не зриватись на дитині, потрібно усвідомлювати певні речі:
Цікаво по темі: Що робити, якщо дитина зводить з розуму: ТОП книг для батьків
Цікаво на тему: Як вибрати дитяче харчування?
Звісно, що найважливішим у питанні зривів на дитину буде ваш особистий стан. Чим спокійнішими ви будете, тим спокійнішою буде і дитина. Тому якщо маєте таку можливість, то відпочиньте. По можливості спробуйте виспатись. Смійтеся, робіть щось для себе, жартуйте, прийміть ванну, розслабтеся.
Багато хто починає собі забороняти радіти, оскільки інші люди довкола страждають. Якщо є можливість зараз чомусь радіти (навіть найдрібнішим речам), то робіть це без почуття провини. Саме це дасть змогу вам спокійно виховувати своїх дітей, які є наступним поколінням українців.
Цікаво по темі: Анти-ТОП порад для батьків: чого не можна робити, якщо хочете виховати щасливу дитину
Пам’ятайте про те, що навіть коли ви вважаєте, що сил бракує, насправді вони ще є. Зазвичай ми значно сильніші, ніж думаємо про себе.
Дозволяйте себе обіймати й обіймайте свою дитину.
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні