Маючи у своєму розпорядженні декілька геймпадів, а саме, оригінальні контролери від PlayStation різних поколінь та ROG Raikiri Pro до Xbox та PC, можу сказати, що для мене це найзручніші девайси для відеоігор. 🎮 Особисто мені вони забезпечують більше контролю над управлінням та комфорту під час гри, порівняно з клавіатурою та мишею. Замість того, щоб до болю у спині сидіти на стільці та чекати, поки від втоми не почнуть відвалюватись руки, з геймпадом я можу дозволити собі розвалитися у кріслі та із задоволенням грати на великому екрані телевізора. Тому якщо тебе теж зацікавив такий царський рівень комфорту, раджу придбати собі ігровий контролер. І, аби допомогти тобі полегшити це завдання, пропоную 8 головних аспектів, які варто враховувати при виборі девайсу. Погнали.
Взагалі, вибір геймпада — досить індивідуальний процес. Багато залежить від звичок, уподобань та стилю гри. Мені, наприклад, після тривалого користування DualShock та Dualsense було досить незручно перейти на контролер від Xbox через незвичне розташування хрестовини та стіків, кількості кнопок на тильній стороні, але я швидко призвичаїлась до цього дизайну й тепер навіть не беру в руки інші геймпади. Але окрім ергономіки також важливо зважати на тип підключення, автономність, можливості персоналізації, безперечно, ціну та інші моменти, про які зараз поговоримо. Отже, нарешті озвучу свої рекомендації щодо швидкого вибору.
Переконайся, що вибраний пристрій сумісний з твоєю ігровою платформою. Наприклад, аксесуари для PlayStation досить вередливі в плані підключення до ПК: часто доводиться встановлювати сторонні програми, які допомагають їм адекватно працювати. Xbox-контролери взагалі не сумісні з “плойками”, проте з іншими платформами вони чудово товаришують. Також існують універсальні геймпади, в тому числі відомих виробників, скажімо, MSI або Razer, що працюють з Windows, Android та навіть iOS. Тому спочатку виріши, на чому гратимеш, а потім вибирай.
Цікаво на тему: У що зарубатися в новорічну ніч: 5 найкращих ігор
Тут лише два варіанти: дротове та бездротове, але з досвіду кажу, що краще один раз вкластися у дорогий контролер з можливістю підключення і так, і так, ніж накупити різних невідомо навіщо. Дротове підключення пропонує стабільне з’єднання і відсутність затримок — це плюс. Але ти будеш прив’язаною до одного місця та, якщо захочеться, не зможеш пограти, скажімо, з дивана. Це для мене великий мінус, адже так незручно. Водночас бездротові девайси можна під’єднати по Bluetooth та RF 2.4 ГГц, що розв’язує питання тяганини з дротами. Все працює стабільно та швидко, в мене з цим не виникало жодних проблем. Так, ціна на такі геймпади вища, проте я всеодно рекомендую саме бездротові.
Важливо, щоб контролер зручно лежав в руках і це не викликало дискомфорту та втоми навіть коли граєш кілька годин без перерви. Для цього зважай на:
Краще перед покупкою потримати девайс в руці, але якщо чесно, то ти зрозумієш, наскільки він для тебе зручний лише тоді, коли пограєш на ньому.
З приводу дизайну скажу, що всі вони по-своєму гарні: сучасні моделі мають ефектне підсвічування, вбудовані дисплеї, різноманітні забарвлення та декоративні елементи, але все це не впливає на твій ігровий досвід. Тому якщо тобі звичайно подобається якийсь наворочений космічний дизайн, то на здоров’я, як то кажуть, та це насправді взагалі не головне.
Цікаво на тему: 9 найочікуваніших ігор 2024 року
Ще трішки з досвіду: до тих геймпадів, якими комплектуються консолі, взагалі не виникає жодних питань. Вони надійні, міцні, не риплять, відмінно проходять тест на скручування. Водночас інші, що можна придбати окремо, навіть офіційні, не завжди можуть похвалитися відмінною якістю збірки. Особисто мені постійно не щастить на стіки, при чому на пристроях як до PS, так і до “боксу”: в одному випадку один зі стіків постійно веде навіть коли його не торкаєшся; в іншому — стік скрипить як потерте сідло… Ну, таке трапляється, бо хтось явно десь недопрацьовує (а особливо неприємно, якщо ще й за такі гроші). Також нерідко зустрічається хрускіт на стиках, коли частини корпуса недостатньо щільно прилягають одна до одної. В такому випадку раджу одразу повертати покупку, адже це буде неабияк дратувати під час користування.
Це в жодному разі не реклама, проте геймерські девайси від ASUS подобаються мені тому, що для них існує універсальний застосунок, в якому можна зручно погратися з налаштуваннями: перепризначити кнопки, вибрати потрібний профіль, задати параметри дисплея тощо. Це те, що один раз спробував, і вже не зможеш відмовитись. Менш наворочені геймпади не мають таких гнучких налаштувань, тому тут орієнтуйся на власні потреби та очікування.
Зрозуміло, що це стосується лише бездротових пристроїв. Тебе повинні цікавити час роботи акумулятора та швидкість зарядки. Не скажу, скільки працює оригінальний “боксовий” контролер, але “рогівський” за тиждень не посадиш. Від PS сідають за кілька годин, і доводиться пересідати на кабель. Виробники пишуть про автономність своїх пристроїв на офіційних сайтах, тому попередньо рекомендую подивитись цю інфу. Наскільки вона відповідає дійсності, це вже інше питання, але зазвичай плюс-мінус справджується.
Цікаво на тему: 100+ сучасних відеоігор, у які має зіграти кожен
Я сумнівалась, чи варто включати це в перелік, чи ні, але подумала, що краще нагадати: крім всього вищезгаданого сучасний геймпад має вібрацію, гіроскоп, сенсорні панелі, вбудований динамік та вхід для гарнітури. Все це ніби додає комфорту під час гри, але насправді вібрація працює не в усіх іграх, власне, як і гіроскоп; сенсорна панель швидше відволікає, ніж являє собою щось корисне; динамік прикольний в деяких моментах (наприклад, коли у грі хтось говорить до вас по рації й голос виводиться на контролер); гарнітурою можна користатися вночі, щоб нікого не розбудити, але я б краще під’єднала її до ПК.
Тут я керуюсь одним простим правилом, яке вивела для себе з часом, що краще витратитись на дорогу та якісну покупку один раз, ніж мучити себе якоюсь підробкою з Аліекспресу. Дешево та сердито — це взагалі не той випадок, коли говоримо про комфортний геймінг.
Що тут ще можна порадити? Поговори з друзями, які грають, вони неодмінно підкажуть щось слушне. Подивись огляди на YouTube, почитай добірки новинок — все це неодмінно допоможе тобі визначитись. А якщо моя стаття була тобі корисною, став вподобайку та залиш коментар, адже ти знаєш, що мені завжди важлива твоя думка.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні