У косметології є кілька доволі спірних процедур, які не знаходять спільної єдиної підтримки як серед фахівців, так і серед нас із тобою – клієнтів. Чистка обличчя – це беззаперечний лідер вічних суперечок і дискусій. Готова вжарити разом зі мною фактами щодо “супер корисної та обов’язкової” чистки обличчя в кабінеті у косметолога? Тоді розпочнемо😉
“Косметологи настійно рекомендують робити чистку обличчя регулярно, оскільки вона є чудовою процедурою в боротьбі за здорову, сяйливу шкіру без висипань і запалень. Якщо ти хочеш побачити приголомшливий результат, то чистку необхідно робити на постійній основі, дотримуючись часових інтервалів, зазначених косметологом”.
Такі “фахівці” за будь-якої слушної нагоди кажуть, що чистка обличчя – це мастхев для кожного. Без цього шкіра приречена на вічні висипання, чорні цятки та вселенську скорботу. І ось що цікаво, запитай у такого косметолога “А чи можна давити прищі?” Відповідь буде однозначною – звісно ж, ні! Виходить, що цей “спец” може мені давити прищі в рамках чистки, а я сама – ні-ні? 😡 Я тебе запевняю, що аргумент з боку косметолога буде плюс-мінус таким: “Я професіонал, у мене стерильні інструменти та я знаю, як правильно проводити чистку”.
На їхню думку, ми з тобою перед видавлюванням прищика замочуємо руки в багнюці, а замість антисептика поруч стоїть ківш із компотом. І, звісно, про наявність класних доглядових засобів, які допомагають у боротьбі з висипаннями, знають тільки косметологи🤭 Загалом, нумо детально розбиратися в цій вкрай “корисній” процедурі.
Цікаво на тему: Скажи «прощавай!» недосконалостям: найкращі точкові засоби від висипань
Чистка обличчя – це, по суті, одна з базових процедур у косметології. Вона дійсно допомагає очистити пори від забруднень, надлишків себума й мертвих клітин шкіри. Але тут ключове питання: чи дійсно вона обов’язкова для всіх? Відповідь однозначна – категорично ні. Ця процедура не те, що не обов’язкова для всіх, вона в принципі не потрібна в 99% випадків. Я б назвала чистку обличчя не базовою процедурою, а базовим методом легкого заробітку в косметології🙃
Дивись, сама суть чистки обличчя проста: це механічне або апаратне видалення забруднень з пор. За ідеального збігу обставин, після чистки обличчя має свіжий, чистий і приємний вигляд – ну, краса! Але знаєш, у чому фішка? Усього два пункти:
І ось ти ходиш на цю “обов’язкову” процедуру, як на роботу й платиш за те, щоб тобі просто видавили прищі. Хороший фахівець, замість того щоб “підсаджувати” клієнта на чистки, повинен навчити його доглядати за шкірою вдома. Але як він може цього навчити, якщо й сам не знає🤣 Про це зараз поговоримо докладніше.
Цікаво на тему: Саліцилова кислота: попрощайся з проблемами шкіри
Хочеш бути косметологом? Так вперед! Курси тривалістю 2-3 місяці відкриють перед тобою двері в естетичну та апаратну косметологію. І найголовніше – жодної медичної освіти не потрібно😉 Яка робота буде доступна:
І ось ти вже можеш запросто говорити своїм клієнтам, що прищі давити не можна, а чистка обличчя – це супер, “на коли вас записати?”. Так уже трапиться, що ти гарантовано будеш підтримувати чистку, адже за фактом вона стане твоїм основним джерелом доходу – проста, популярна й недорога процедура. І, звісно ж, у твоїх інтересах стане лякати клієнтів, що якщо вони будуть давити прищі не у косметолога, а самі, то зіткнуться з інфікуванням, рубцями, постакне та погіршенням запалень. А що, якщо після твоєї чистки на обличчі клієнта залишаться рубці або навіть шрами? Ну, скажеш – “У вашому випадку це було неминуче. Ви занадто запустили проблему”. І запишеш попутно на лазерне шліфування обличчя😜
Що з цього приводу думають професійні лікарі-косметологи? Чистка обличчя може бути рекомендована, по суті, у двох випадках, але із застереженням – якщо дійсно неможливо розв’язати проблему за допомогою доглядових засобів:
До речі, твердження, що лікарі-косметологи не роблять чистку обличчя – це міф. Вони працюють в установах, де ця процедура є однією з послуг. Інше питання, що такі фахівці ніколи не будуть тобі нав’язувати чистку обличчя, а тим паче не розповідатимуть, яка це супер дієва й обов’язкова процедура.
Цікаво на тему: Як зробити шкіру сяйливою: топ порад і засобів для догляду
Якщо в першому випадку ми маємо справу з “професіоналом” після курсів тривалістю в кілька місяців, то в другому… Спеціальність “лікувальна справа”, післявузова освіта з косметології (наприклад, дерматовенерологія), далі підвищення категорії за фахом, плюс регулярні стажування і практики. І після цього на дверях у тій же приватній клініці висить табличка “лікар-косметолог”. Він без проблем почистить тобі обличчя, якщо ти вже так сильно цього хочеш, але хороший фахівець прекрасно розуміє прості істини:
Маркетинг vs. наука. Косметологи, які “за”, здебільшого використовують емоційні аргументи: “чистка обов’язкова, щоб шкіра дихала” тощо. А лікарі дотримуються наукового підходу: якщо шкіра функціонує нормально й отримує адекватний догляд, чистка у вигляді косметологічної процедури їй просто не потрібна. Буде більш ніж достатньо доглядових засобів, включно з елементарними кислотами та пілінгами. Ну й само собою зрозуміло, що у лікаря-косметолога є чітке розуміння про функціонування шкірного бар’єра не з картинок в інтернеті, а з наукових і медичних фактів, а також необхідні знання про анатомію шкіри тощо. Тож стався до вибору косметолога так само педантично, як до підбору стоматолога чи хірурга для операції👍
Цікаво на тему: 8 інгредієнтів, які не можна поєднувати в догляді за шкірою
“Сучасні методи механічної чистки обличчя, а також інноваційні препарати дають змогу мати чудовий вигляд уже наступного дня після процедури”. І завжди після цього додається всіма улюблене – але кожен випадок індивідуальний😂 І так виходить, що на практиці всі випадки якісь особливо індивідуальні, і наступного дня ніякого чудового вигляду немає. Потрібно ще трошки почекати🙃 Безперечно, коли ми говоримо про лайт-процедуру, як, наприклад, атравматична чистка обличчя, під час якої просто наносять пілінги, абсорбувальні маски та інші освітлюючі, відлущувальні, тонізувальні засоби, то так, наступного дня, в принципі, буде вже все чудово. Тільки є моментик.
Річ у тім, що абсолютно всі косметологи сходяться в одному, що якісна чистка обличчя – це виключно механічний метод. Та ж атравматична процедура працює з верхнім шаром епідермісу, а забиту глибоко пору можна звільнити виключно вручну. Сюди ж нерідко додаються електронні помічники – вакуумна чистка, ультразвукова, лазерна. Але суті це не змінює, адже без ручного втручання майстра на відмінний результат розраховувати не доводиться. У цьому разі ні про яке “гарне личко вже наступного дня” і мови бути не може.
Цікаво на тему: Олія ши – секретна зброя для тривалого зволоження
Нині середньостатистичні косметологи діляться на три табори – одні за чистки, інші категорично проти, а треті балансують десь посередині. Своєю чергою лікарі-косметологи майже завжди виступають проти цієї процедури. Чому? Тому що чистка обличчя не вирішує жодної проблеми шкіри. Вона не лікує акне, не прибирає пігментацію, не запобігає старінню. Тобі просто давлять прищі й не більше, тільки це можна без проблем зробити й самостійно🙃
Професійний косметолог замість чистки запропонує тобі розібратися в причині висипань, підбере терапію або правильний домашній догляд, який усуне проблему зсередини. Звісно, все це відбуватиметься після визначення типу шкіри, вивчення анамнезу тощо.
Знаєш, яку асоціацію у мене викликає фраза “чистка обличчя у косметолога – це обов’язкова процедура для відновлення і поліпшення стану шкіри”. Уяви, що в тебе проблеми з нігтями – відшарування, деформація і навіть грибкове ураження нігтьових пластин. Ось ти приходиш по допомогу до фахівця, а він тобі каже: “Зараз ми тут підпиляємо, тут підрівняємо, манікюрчик темненький зробимо й будуть як новенькі. Йой, так, через два тижні чекаю вас у себе. Повторимо, закріпимо результат”.
Та й узагалі чистка обличчя у вигляді косметологічної процедури мені здається застарілим підходом, який утримується на плаву тільки завдяки маркетингу. У сучасному світі стільки доглядових і лікарських зовнішніх засобів, які можуть впоратися з проблемами шкіри без травм, що регулярний механічний вплив має щонайменше дивний вигляд. Звісно, бувають випадки, коли чистка у хорошого фахівця виправдана, але вона точно не є частиною базового догляду для всіх і вже тим паче обов’язково😉
А як ти ставишся до чистки обличчя у косметолога та чи вважаєш цю процедуру обов’язковою? Поділися з нами в коментарях і не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була для тебе корисною.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні