У Вашій родині з’явився малюк і відтоді темряви у домі практично не буває? Ця проблема знайома багатьом батькам: дитина боїться спати без світла. І тепер у Вашій квартирі по справжньому «білі ночі», а як результат – стомлені та невиспані домочадці, адже добре відпочити при ввімкненому джерелі освітлення надзвичайно важко. Що ж стало причиною страху темряви у дитини, та як акуратно і безболісно вирішити проблему? Сьогодні спробуємо відповісти не ці питання і дамо турботливим батькам декілька дієвих порад.
Батькам важливо знати, що страх темряви – це явище досить розповсюджене, і страждають на цю фобію багато дітлахів дошкільного та навіть молодшого шкільного віку. Бояться вони не стільки самої тьми, скільки речей, що можуть у ній бути, та подій, які можуть в ній трапитись. Адже фантазія малюків не має меж, і як тільки в кімнаті гасне світло, дитяча уява починає малювати моторошні картинки: під ліжком обов’язково сидить страшний монстр, за гардинами стоїть голодне чудовисько, а з ванної кімнати ось-ось прибіжить водяний. Підливають олію у вогонь ще й переглянуті за день мультики і відео та розказані однолітками в садочку страшні історії. Всі ці зображення буквально оживають у голові маленького фантазера, псуючи нічний відпочинок не тільки йому, а й всім його родичам.
Авжеж, заснути у стані паніки та тривоги малюку не вдасться, тож він буде вставати з ліжечка, бігати у кімнату мами й тата, і не дасть покою нікому, доки йому не ввімкнуть хоча б нічничок. Але, такі вечірні пригоди навряд чи принесуть батькам радість. Бажання виспатись та відпочити може призвести до не самих привітних реакцій дорослих, і це лише посилить проблему страху.
Сподіватись на те, що страх зникне за один день не варто. Позбавляння від фобії – справа тривала, тому перше, що потрібно зробити батькам – це запастись терпінням та розуміння. Спробуйте відверто поговорити із дитиною та з’ясувати, що саме її тривожить. Можливо, у процесі спілкування Вам вдасться зрозуміти природу страху, і тоді працювати з ним далі буде значно легше. Пам’ятайте, що розмова має бути спокійною, без натиску, інакше малюк почуватиме себе як на допиті і в такому випадку поспілкуватись по душах точно не вийде.
Наступне, що можна зробити – це спробувати позбавитись страху при допомозі гри. Запропонуйте дитині намалювати, що саме він бачить у темряві. Таким чином Ви зможете конкретно побачити, чого боїться малюк. Готові картинки можна порвати на дрібні шматочки та позбавитись них (спалити на вулиці, викинути у сміття або змити в туалеті). Спеціалісти відмічають, що цей спосіб часто буває ефективним.
Дорогі батьки! Ви маєте розуміти, що подолати свій страх одразу дитина не зможе. Найважливішою для неї у цій нелегкій справі буде Ваша підтримка. Тому сховайте свою роздратованість подалі, наберіться завзятості та терпимості, і вперед на боротьбу із фобією свого малюка!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Дякую вам