Є люди, які отримують немислиме візуальне задоволення від штор на вікнах. Вони в 99% випадків не визнають жодних інших варіантів оформлення вікна, оскільки бачать красу виключно в шторах. А якщо це ціла комбінація з портьєр, гардин, ламбрекенів – естетичний екстаз. Належиш до вищезгаданої категорії людей? Тоді тобі цей матеріал буде мало цікавий. EVA Blog підготував ТОП трендових рішень з оформлення вікон різних розмірів без використання класичних гардин.
Детально розповідати про класичні жалюзі та тканинні ролети у 2024 році не має жодного сенсу, адже всі чудово знають, що це, як працює тощо. А ось про ту саму дзеркальну якісну плівку чули багато хто, але не до кінця розуміють, у чому її переваги та недоліки. Її ще називають сонцезахисною, тонувальною або більш пафосно – самоклеюча тонувальна сонцезахисна архітектурна дзеркальна плівка. Це рішення не входить до нашого ТОПу, проте я трохи розповім тобі про дзеркальні плівки, бо сама свого часу дуже хотіла собі їх на вікна. Але, вивчивши питання, від ідеї відмовилася. Отже, у чому переваги багатошарового «дзеркала» у вигляді плівки на вікно:
Дійсно круте рішення, якби не останній пункт, який наскрізь просякнутий маркетингом. Річ у тім, що такі плівки стають повністю прозорими у вечірній/нічний час, коли в приміщенні вмикається світло. Навіть вдень у похмуру погоду за інтенсивного освітлення в приміщенні стає видно не просто обриси предметів і силуети, а відкривається шикарний вид того, що відбувається всередині. І абсолютно не важливо, яка буде сонцезахисна тонувальна плівка, найбюджетніша або з преміумсегмента, це особливості виробу. З цієї причини я і відмовилася від цього рішення, однак, якщо тебе представлений недолік не бентежить, то обов’язково зверни увагу на такий варіант декору своїх вікон.
Цікаво на тему: 7 ідей, як прикрасити підвіконня в кімнаті
А тепер переходимо до нашої ТОП добірки.
По суті це жалюзійні віконниці, які дуже давно використовуються як елементи фасаду для захисту вікон від механічних пошкоджень, а приміщення захищене від сонця і сторонніх очей. Але в цьому випадку мова йде не про класику, а про інтер’єрні шаттерси. Вони виготовляються з алюмінію, дерева або пластику і мають дуже ефектний вигляд на панорамних вікнах. Коли таке рішення застосовується на віконних отворах стандартних розмірів, то відразу проводиться паралель не з житловим приміщенням, а з офісом. Але я тобі скажу, що дуже багато залежить від дизайну приміщення і, звісно ж, від роботи дизайнера або ж твого вміння створити стильний затишок.
Я “щупала” шаттерси на предмет їхньої роботи у знайомих у приватних будинках і квартирах. Що можу сказати… Виглядають вони дуже класно, естетично й, як багато хто любить говорити, добротно. У плані функціонала все дуже просто, без надмірностей, але при цьому своє завдання вироби виконують на 102%.
Інтер’єрні віконниці можуть мати різну конструкцію – відчинятися як звичні вікна/двері, складатися гармошкою, їздити по направляючим цілісним полотном тощо. А ламелі в шаттерсах бувають фіксовані або поворотні. “Це ж жахливий пилозбірник!” Ну, не більший ніж гардини. Тільки в цьому випадку досить просто протерти виріб, а ось зі шторами все куди цікавіше, особливо якщо на вікні ціла тканинна композиція. До речі, шаттерси чимось нагадують жалюзі, але це два кардинально різні рішення оформлення вікон.
Цікаво на тему: Як позбутися візуального шуму в інтер’єрі
На відміну від звичайних тонувальних плівок, про які я розповідала на початку, цей тип належить до розумних рішень. В цьому випадку ми маємо справу з технологічним та естетично класним рішенням. Смарт-плівка являє собою таке:
За допомогою однієї лише кнопки ти в прямому сенсі слова вмикаєш і вимикаєш прозорість свого вікна. Виглядає круто, та й з погляду практичності питань немає. Автозатемнення раніше в основному використовувалося в офісах великих компаній, де стіни кабінетів були виконані у вигляді панорамних вікон. Однак з часом смарт-плівки почали активно застосовуватися на побутовому рівні й, судячи з відгуків, рішення точно варте уваги.
Цікаво на тему: Як оптимізувати простір у маленькій квартирі
Дуже схожі з шаттерсами, але з однією суттєвою відмінністю. Якщо інтер’єрні віконниці мають виключно горизонтальні ламелі (за принципом класичних жалюзів), то екрани в цьому плані абсолютно не обмежують споживача. Вертикальні, горизонтальні, косі ламелі, будь-які візерунки й малюнки – твоя фантазія з легкістю втілиться в реальність. Конструкція екранів, так само як і в шаттерсах, може бути на петлях (розпашна), розсувна (на рейковій системі) тощо.
Єдиний мінус усіх трьох рішень – це висока ціна. З цієї причини тканинні ролети залишаються найбільш популярним варіантом оформлення вікон без штор. Однак поняття “дорого” для всіх різне й, судячи з того, що фірми з виготовлення шаттерсів, екранів і смарт-плівок активно розвиваються на ринку, попит на них є. Не забудь поставити вподобайку, якщо стаття була для тебе цікавою.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні