Будь-яка доросла людина бажає створити вдома теплу й дружню атмосферу, щоб кожен член родини був упевнений: тут на нього завжди чекають розуміння, допомога та підтримка. Створити таку атмосферу допоможуть сімейні традиції. У кожній родині вони свої: колискова чи казка на ніч, затишні обіди щонеділі або походи по гриби щоосені. Тож у новій статті пропонуємо поговорити про сімейні традиції: навіщо вони потрібні, як впливають на формування особистості наших дітей та як за їхньою допомогою створити дружню атмосферу в сім’ї.
Навіщо потрібні сімейні традиції
Традиції родом з дитинства зберігаються в нашій пам’яті протягом усього життя. Хтось пригадає подарунки від Святого Миколая, хтось — веселі пікніки вихідними, а інші — затишні сімейні вечері. Здається, що може бути простіше! Але такі ритуали показують нашим дітям, що їхня родина згуртована, міцна та має спільні інтереси, а сумісне проведення часу та гарний настрій налаштують на позитивне ставлення до себе та світу. А ще це чудовий час, коли батьки полишають свої дорослі справи й приділяють всю увагу родині.
Згодом, коли дитина підросте, спогади про такі щасливі моменти дитинства викликатимуть у неї найтепліші почуття, а ставши дорослою вона намагатиметься повторити їх у своєму сімейному житті. Ні, не скопіювати на 100%, а створити свої власні традиції та щасливу сім’ю.
Створіть власні сімейні традиції
Скарбничка завдань допоможе вам зайняти малюка, коли йому нудно. Весела та цікава гра, що допоможе весело провести час із дитиною. Ще одна ідея — скарбничка з досягненнями, куди дитина складатиме аркуші паперу з написаними на них досягненнями. Це допоможе дитині легше долати труднощі, а вам — мотивувати її на нові досягнення. А наприкінці року можна підбити підсумки.
Капелюх іменинника. Підберіть яскравий капелюх, що підходитиме за розміром для всіх членів родини й зробіть його офіційним капелюхом для всіх іменинників родини. Нехай цей капелюх перетвориться на бажаний святковий аксесуар, котрий вдягатиметься кожним членом сім’ї лише в день народження.
Кухня — величезний простір для творчості. Зі старшими дітьми можна влаштовувати спільне приготування цікавих і смачних страв, а малечу долучати допомагати батькам: мити овочі, вирізати веселі фігурки з печива. А ще можна внести гарну традицію влаштовувати сімейні вечері вихідними: запрошувати родичів і разом готувати смаколики, фотографувати процес і створити сімейну фотокнигу з рецептами та фотографіями процесу й результату.
Адвент-календар — ще одна цікава сімейна традиція, котра вже полюбилася багатьом батькам і малюкам. Головна її ідея — перетворити очікування свята або певної події на казковий та захопливий час. Ідеї для створення шукайте у нашій статті «Адвент-календар: цікаве очікування!»
Домашня пошта: разом з дітьми зробіть поштові скриньки з іменами всіх членів сім’ї й пишіть один одному листи. Всередині можуть бути просто приємні слова, побажання, питання та все, що вам хочеться сказати один одному.
Різдвяні традиції. З цим святом пов’язано багато загальноприйнятих та національних традицій: свята вечеря, колядування й щедрування, писання листів Святому Миколаю, приємні подарунки, прикрашання ялинки тощо. А для своєї родини ви можете створити власну традицію. Наприклад, створювати листівки для родичів та друзів, кожного року виготовляти прикраси для ялинки з написами або відбитками ручки дитини. А ще можна влаштовувати святкові ігри-квести з підказками, в кінцевій точці яких дитина знайде іграшку або ласощі.
Читання на ніч — ще одна традиція, здатна створити теплу та безпечну атмосферу для виховання розвиненої особистості. Такий простий, але дуже важливий ритуал допоможе вам висловити свою любов і турботу, розвиватиме уяву малюка, стане ще одним приводом для щирого спілкування та налаштує малечу на спокійний сон. Більше інформації шукайте у нашій статті «Читання на ніч: великий потенціал маленьких ритуалів».
Подарунки просто так. Звісно, кожному приємно отримувати подарунки не лише на свята, а й просто так. Це можуть бути квіти для доньки або нова іграшка для сина.
Прикладів цікавих сімейних традицій дуже багато. Це може бути що завгодно. Головне — щоб вони створювали відчуття єдності, близькості та теплоти між вами. Моменти, проведені з сім’єю та дітьми безцінні, тож творіть своє щасливе життя разом!
Коментарі покищо відсутні