Мабуть, усі тата, які полюбляють футбол, тримаючи на руках новонароджених синів, вже мріють про кар’єру футболістів для них. І змалечку починають посилені тренування. Проте не варто забувати про природні нахили й уподобання самої дитини. Навіть якщо малюк у 1,5 роки буцає мʼяча, це не означає, що він стане відомим футболістом. Але коли потенціал помітний у 5-6 років, то його потрібно розвивати.
Футбольні секції приймають хлопців від 3 років. Однак заняття мають мало спільного зі справжнім футболом. У такому віці малюк ще не може зрозуміти правил гри, стратегію, взаємодію з партнерами по команді.
Спортивні школи працюють із дітьми від 6 років, коли вони фізично й психологічно готові освоїти спорт на професійному рівні.
Що робити до досягнення цього віку:
Матч футболістів 8-9 років — це перевірка на техніку. А справжній футбол починається в 12-15 років. Адже саме підлітки вже починають застосовувати здобуті знання, вигадують нові ходи, пропонують нестандартні рішення.
Але не слід і зволікати. Звісно, трапляються самобутні таланти, але успіх — це ще й 99% наполегливої праці. Тому, якщо хочете виховати футболіста, відвідайте сина до секції, коли він піде до 1 класу.
Здібності у дітей 4 і 8 років різні, тому пропонуємо розглянути можливі тренування відповідно до віку маленького спортсмена.
Перший набір для хлопчиків від 1 до 3-4 років:
Вже з 5 років спробуйте вчити малюка спрощеним правилам футболу. Розкажіть, що таке гол, хто такий воротар, нападник тощо. Тренуйтеся у дворі, по черзі в ролях воротаря й нападника. Дивіться разом футбольні матчі.
Продовжуйте розвивати кмітливість і вправність, пропонуйте логічні задачі, але вже складніші. Деякі татусі вчать дошкільнят логічним і тактичним настільним іграм, наприклад, грі в шашки. Також не забувайте про шліфування навичок читання й письма.
Він дав їх своїм колегам, але татам вони також стануть у пригоді.
У кожному місті є безліч футбольних секцій, проте вони не дають гарантії, що дитина потрапить навіть у юнацьку збірну. Тож, якщо ви маєте на меті зробити із сина футболіста-професіонала, подумайте про спортивну школу — повноцінний навчальний заклад, де посилена увага приділяється саме тренуванням.
У спортивній школі майбутні футболісти не тільки грають. Вони дивляться й розбирають матчі з точки зору гравців і навіть тренера. Це допомагає аналізувати свою гру, ухвалювати правильні рішення, будувати стратегію.
Напевно, найвідомішою є академія ФК «Дніпро». Щоправда, у ній навчаються діти, які пройшли конкурс, і саме їх готують до гри у професійному футболі. Також працює кілька приватних секцій: відбір не проводиться, але тренування платні. Є навіть програми для дітей від 2,5 до 7 років, які можуть розкрити потенціал малюків.
Безкоштовна школа працює на базі ДЮСШ № 15, проте дитині доведеться пройти відбір, бо кількість місць обмежена. Досить популярна серед батьків і секція «Champion Kids». За заняття доведеться платити, зате можна віддавати малюків від 2 років.
На державному забезпеченні знаходяться учні школи «Республіканське вище училище фізичної культури». Власне, це спортивна школа, де діти й навчаються, й тренуються. Вона випустила відомих футболістів — гравців вітчизняної Премʼєр-ліги.
У дитячу академію ФК «Металіст» віддати сина можна з 5 років, і йому гарантована участь у дитячих турнірах. З майбутніми спортсменами працюють кращі тренери за сучасними програмами.
У футбольному клубі «Чемпіон» малюки тренуються під керівництвом Сергія Кандаурова — відомого футболіста і тренера. Деякі організації пропонують безкоштовні тренування, але батьки мають придбати форму й екіпірування, компенсувати витрати на змагання тощо.
Почати заняття можна з бебі-футболу — секцій, де займаються з зовсім маленькими дітьми. Але при значному потенціалі краще віддати сина до спортивної школи. А якщо у вас дочка, і ви теж мрієте про футболіста у родині, то майте на увазі, що у багатьох дитячих футбольних школах успішно тренуються й дівчата.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні