Що робити татам у післяпологовий період

Ось і настав той момент, коли ваша пара перетворилася на справжню родину з трьох або більше людей. Це надзвичайно важливий період для всіх її членів — для мами, тата та дітей. І якщо у жінок процес адаптації багато в чому корегується фізіологією, інстинктом та гормонами, то чоловікам потрібно докласти трохи зусиль, щоб стати готовими до нового етапу свого життя. Тож що робити татусям після народження дитини? Корисні поради — у нашій новій статті!

Що робити татам у післяпологовий період

Забезпечте підтримку

Найперше завдання тата в післяпологовий період — бути поряд. Це потрібно не стільки дитині, скільки самій мамі, яка в цей час знесилена не лише фізично, але й психологічно. Ваше добре слово, посмішка, приготований сніданок, прибирання оселі та інша допомога в побуті чи догляді за дитиною — це те, чого чекають усі мами, а найбільше цього потребують мами в післяпологовий період. Якщо в родині є старша дитина, візьміть обов’язки по догляду за нею на себе: школа, сніданки, обіди, вечері та все інше. Словом, потурбуйтеся про свою дружину й позбавте її частини справ.

Дехто з молодих татусів вважають, що жінка все знає, а вони просто на підхваті в якості помічника. Не повторюйте цієї поширеної помилки: не перекладайте увесь вантаж відповідальності на плечі дружини й приймайте всі рішення разом.

Часто жінки переймаються через неможливість годувати груддю, через пелюшковий дерматит або інші дрібниці. Для чоловіка це може виглядати дивно, але іноді таке буває, тому частіше говоріть жінці про те, що вона хороша мама й кохана дружина. Звісно, що вона хороша мама, але чим частіше ви їй про це говоритимете й нагадуватимете, тим кращими та міцнішими будуть ваші родинні стосунки.

Що робити татам у післяпологовий період

Налагодьте побут

По можливості візьміть відпустку й присвятіть цей час своїй оселі та родині. Складіть графік того, коли ви пратимете, прибиратимете, виконуватимете вологе прибирання, готуватимете їжу, купуватимете продукти тощо. Домовляйтеся з дружиною про те, хто й коли може виконувати ці завдання задля того, щоб уникнути конфліктних ситуацій. Адже дитина забирає купу часу й сил і жінка може просто фізично не знайти час на те, щоб приготувати вам вечерю.

Що робити татам у післяпологовий період

Організуйте нічні чергування

Протягом перших місяців життя дитина їсть кожні дві або три години в тому числі й вночі. А якщо дитину турбують кольки або ж вона просто капризує вночі, то вашій дружині прийдеться вставати ще частіше! Сон — це окрема велика тема і нагальна потреба кожної матусі незалежно від того, чи на грудному, чи на штучному вигодовуванні її дитина.

Якщо ви вважаєте, що вам потрібно добре висиплятися, тому що вам зранку на роботу, то вашій дружині цей сон потрібен не менше, адже вона весь день доглядає за дитиною, носить її на руках, пере пелюшки, прасує, годує, перевдягає, а ця праця, можливо, ще виснажливіша, ніж ваша. Тож найкращий варіант — домовитися з дружиною про те, хто й коли вставатиме до дитини вночі. Принаймні, це буде справедливо для вас обох.

Що робити татам у післяпологовий період

Слідкуйте за спілкуванням з рідними

У перші дні після пологів жінка хоче сконцентруватися на дитині й навчитися виконувати нові обов’язки. Тому якщо ваша дружина не хоче нікого бачити, зробіть усе, щоб її не турбували. Вам необхідно пояснити родичам ситуацію та попросити їх дати вам пару тижнів тиші. Дайте дружині відійти від пологів та адаптуватися до нового етапу життя, візьміть на себе більше обов’язків у цей час — і кількість можливих конфліктних ситуацій зменшиться до мінімуму.

Що робити татам у післяпологовий період

Потурбуйтеся про спільний відпочинок

По можливості через кілька місяців після народження дитини з’їздіть усією родиною кудись на відпочинок. Це може бути, наприклад, спокійна відпустка санаторно-курортного типу, де всім буде комфортно. Ваша дружина змінить обстановку, ви розслабитесь, а дитина відчуватиме себе комфортно поруч з щасливими та спокійними батьками. Це допоможе вам відпочити після складних перших місяців батьківства та повернутися до звичного ритму життя. Звісно, настільки, наскільки це можливо. Адже після появи дитини все кардинально змінюється: у нас з’являються нові цінності, ми починаємо більше встигати, швидше думати, більше рухатися, активніше працювати.

 

Словом, станьте сильним та надійним оплотом для своєї родини — і вона неодмінно буде міцною та щасливою!

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті