Ситуація, коли губиться дитина, вкрай неприємна і навіть страшна. Трапляється це завжди раптово й неочікувано, тому батьки починають панікувати, а діти плакати. Насправді, це може статися з будь-ким, головне — знати, що треба робити, зуміти взяти себе в руки та діяти злагоджено. Таким чином можливо звести стрес до мінімуму.
Ми проаналізуємо, що робити, якщо дитина загубилася у людному місці: каток, торгівельний центр, магазин, ресторан.
Причин може бути безліч. Наведемо найпоширеніші фактори ризику:
Припустимо, що така ситуація сталася і дитина загубилася. Найперше, що треба зробити, — змусити себе не панікувати. Поверніться тим же маршрутом, яким ви йшли, коли загубили дитину. Якщо пошуки виявилися марними, розпитайте людей довкола, зайдіть у найближчі магазини, зверніться до охоронців та адміністраторів. У разі, якщо і ці дії не дали результатів, телефонуйте до поліції.
Коли знайдете дитину, в жодному разі не сваріться. Вона ж не хотіла губитися, пережила стрес та зараз розгублена. Покажіть малюку свою любов і турботу, похваліть, що все зроблено правильно, тому ви швидко його знайшли.
Заздалегідь розкажіть дитині, які правила потрібно засвоїти, щоб швидше повернутися до мами і тата:
Важливо: в жодному разі не можна виходити на вулицю!
Ще до походу в місце масових скупчень людей обговоріть з дитиною її дії на випадок, якщо вона загубилась. Зробіть це у формі гри: запитайте, що саме зробила б дитина у тій чи іншій ситуації, скорегуйте відповідь та дайте чіткі інструкції. Регулярно проводьте такі опитування, аби інформація не забувалась. Подібні обговорення нададуть дитині впевненість у своїх діях і зменшать страх та паніку.
Змалечку кожна дитина має знати напам’ять: своє ім’я та прізвище, а також імена батьків; свою домашню адресу. Навчіть дитину цим простим та дуже важливим даним, вони можуть суттєво полегшити пошуки. Обов’язково покладіть дитині в кишеню записку зі своїми контактами. Повідомте про неї. Можна навіть пришити мітки з інформацією до одягу.
Також скажіть, що треба голосно кликати маму чи тата і не боятись їхнього гніву, бо його точно не буде. Рекомендується одягати дитину в яскравий одяг або чіпляти аксесуари — так буде легше помітити її в натовпі. Можете дати дитині свисток, свист ви почуєте набагато швидше.
Спілкуйтесь з дитиною, вчіть її, проговорюйте різні ситуації. Навчіть кричати, якщо її тягнуть кудись, і говорити чітке «ні». Не лякайте дитину, а частіше обнімайте та розмовляйте. Тоді все буде добре!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні