Ось тільки давай зараз чесно: скільки разів ти собі обіцяла лягати раніше спати, не зависати в соцмережах, перестати нарешті їсти солодке або почати займатися фітнесом? Знаю-знаю, всі ми з невеликим грішком за душею 😈 Але чи є справді спосіб почати змінюватися і змінювати свої звички? Подейкують, що правило 30 днів може допомогти у вирішенні цього питання. Нумо розбиратися, як воно працює і чому вже через місяць ти можеш стати тією самою версією себе, якою хочеться пишатися. Полетіли!
Щоб позбутися небажаних звичок, перебудувати свій ритм життя і загалом змінитися, потрібно докласти чимало зусиль. Хтось бере аскезу, дехто різко намагається перебудуватися… Але в довгостроковій перспективі це може не спрацювати. А от сформувати стійку звичку протягом 30 днів дуже навіть можливо. Але спочатку трохи теорії – це важливо, щоб зрозуміти, як усе працює.
Звичка – це повторювана дія або модель поведінки, що виконуються людиною на “автоматі” завдяки багаторазовому повторенню. Наукові дослідження показують, що звички формуються внаслідок взаємодії між нашим мозком і навколишнім середовищем. Вони складаються з трьох частин, які й запускають ті самі повторювані дії:
Така поведінка стає настільки автоматизованою, що ти й сама вже не помічаєш цього. Привіт, звичка!
Цікаво на тему: Що таке проєкція в психології
Розгляньмо два простих приклади:
Досягаючи бажаного результату (навіть на підсвідомому рівні), звички закріплюються. Така поведінка є повсякденною частиною нашого життя, але природно далеко не всі звички приносять користь. Деякі з них прямо заважають нормально жити, тому над цим моментом треба обов’язково працювати та змінюватися.
Усе відбувається поступово, але з регулярною постійністю. Мозок починає потихеньку перебудовуватися і закріплює певні дії чи поведінку. Дослідження показують, що на формування звички йде в середньому 21 день (тут усе, звісно ж, індивідуально). Але щоб закріпити її та зробити частиною життя, краще дати собі місяць або ті самі 30 днів. Це достатній термін, щоб мозок почав перебудовуватися.
Правило 30 днів працює безвідмовно в будь-яких випадках і його можна з легкістю адаптувати під будь-які цілі. Хочеш нарешті почати правильно харчуватися? Легко! Хочеш менше часу проводити в соцмережах і почати більше читати? Будь ласка. Мрієш вставати раніше? Запросто. Головне – почати й краще з маленьких кроків, поступово витісняючи старі звички новими. Ось тільки не потрібно ускладнювати та пускатися берега. Зараз розповім, як правильно діяти😉
Перед тим як почати змінюватися, потрібно трохи підготуватися. Це як перед поїздкою у відпустку: не кидаєш все у валізу похапцем, а спочатку плануєш, що взяти з собою. Тут те саме.
Насамперед потрібно чесно зізнатися собі, які звички заважають жити. Що це? Переїдання? Зайві пів години (а то й більше) в TikTok перед сном? А може, це твої постійні обіцянки піти в зал і зайнятися собою? Напиши список – це допоможе побачити картину цілком. Тільки без самокритики: ми тут не щоб себе лаяти, а щоб зробити перший крок до приємних змін.
Цікаво на тему: Синдром відмінниці: чому не варто бути хорошою дівчинкою?
Тепер найважливіше – зрозуміти, що ти хочеш змінити. Психологи рекомендують починати працювати над тими звичками, які ти можеш контролювати й легко ними керувати. Сюди належить управління стресом, фізична активність, харчування, особистісний розвиток, нормалізація сну тощо. Пам’ятай: мета має бути досяжною. Не намагайся змінити все й одразу. Сконцентруйся на одній звичці – так буде легше.
Коли ти побачиш позитивні зміни, з’явиться мотивація і бажання ще більше працювати над собою. А твої нові звички стануть буденністю, яка не вимагатиме надзусиль.
Якщо ми говоримо про згубні звички, то тут не все так просто. Іноді самостійне подолання залежностей просто неможливе. По-перше, це має бути твердий і усвідомлений вибір, а по-друге, тут не обійтися без профільних фахівців. Тобі потрібно проявити силу волі та надзвичайно велике бажання змінитися.
Цікаво на тему: Знаки Всесвіту: що означають збіги чисел на годиннику
Тепер, коли в тебе є чітка мета, настав час розробити план дій для формування корисних звичок протягом 30 днів. Цей процес містить кілька простих кроків:
Дотримуючись цих кроків, ти зможеш успішно впровадити правило 30 днів у своє життя, поступово формуючи нові та корисні звички. Варто тільки спробувати, й вже через місяць ти будеш дякувати собі за це рішення. Ну що, вперед – до кращої версії себе!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні