Слухати та слухатись: подкасти для батьків

Подкаст це аудіо- або відеозапис, який можна вільно завантажувати з інтернету на мобільний пристрій чи персональний комп’ютер. Це таке собі радіо нового штибу. Але набагато зручніше, бо слухач сам вибирає, що йому слухати чи дивитися в дорозі, вдома під час виконання побутових справ тощо. 

Існують музичні подкасти, випуски новин, подкасти про культуру, живопис, психологію, різноманітні інтервʼю та багато інших. Зазвичай автори від кількох хвилин до години та більше обговорюють якусь одну тему.

Подкасти стали шалено популярними в Україні, і з кожним днем збільшується кількість подкастерів, зростає якість записів. Є спроби створити кілька основних платформ для завантажень, які б задовольняли потреби слухачів.

Подкаст як сферу діяльності називають подкастингом, а автора чи ведучого — подкастером.

Чому подкаст зручний?

Подкастери знають, як правильно подавати інформацію. По-перше, вони зосереджені на якості звуку. Під час запису немає сторонніх шумів, а це дуже важливо, якщо ви слухаєте запис, наприклад, у транспорті. По-друге, автори дотримуються оптимального темпу мовлення, не говорять ані занадто швидко, ані занадто повільно. 

Подкаст може бути варіантом аудіорозваги, поки ви бігаєте, готуєте обід чи займаєтеся хобі. Також можна знайти тематичні подкасти, які призначені для спеціалістів тоді прослуховування запису стає способом самоосвіти. І остання, дуже очевидна перевага подкасти безкоштовні.

Як їх можна слухати:

  • вдома, завантаживши трек у програвач, або ж увімкнувши подкаст із відео на YouTube чи інших платформах;
  • завантажити на смартфон;
  • користуватися подкаст-терміналами, тобто спеціальними застосунками. Вони мають більший функціонал, але можуть бути платними. 

Найпопулярнішими є застосунки для iOS «Подкасти» та «Google Podcasts». На жаль, поки що в Україні досить небагато саме українськомовного контенту, проте ситуація поступово виправляється. Тож можна вибирати різні тематики й слухати інформацію майже в будь-якому місці й у будь-який час.

Читайте також: «5 безкоштовних способів виглядати краще». 

Подкасти для батьків

Пропонуємо добірку подкастів, які допоможуть вам краще зрозуміти дитячу психологію: 

  • «Спочатку народи!». Ведучі троє татусів, які з іронією та гумором розповідають про батьківство. Тут ви не знайдете професійних порад, але зможете почути про типові ситуації, з якими доводиться стикатися чоловікам. Головна думка подкасту бути батьком непросто, але цікаво. Особливо рекомендуємо такі випуски: «”Та зараз!” Чи потрібно змушувати дітей допомагати по господарству?», «”Ну мааам!” Як бабусі й дідусі допомагають (заважають) виховувати дітей?». 
  • «Любити не можна виховувати». Педагог Діма Зіцер відповідає на запитання батьків, дає поради, як вийти зі спірних ситуацій, застосовуючи педагогічні прийоми. Цей подкаст навчить вас прислухатися до дитини й налагоджувати звʼязок із нею.
  • «Психотарій» — YouTube-канал, де два брати-психологи допомагають батькам розібратися в собі й не робити ті ж самі помилки, які робили їхні батьки. Дуже корисний матеріал для мам і тат, яким важко відділити від себе підлітків чи вже дорослих дітей. Сімейній психології, зокрема стосункам між дорослими дітьми й батьками, присвячено кілька випусків.
  • «Мел.Teens» — подкаст-канал від сайту mel.fm. В ефірі журналістка й головна редакторка сайту спілкуються з підлітками. Порушуються дуже гострі й актуальні теми: гроші, булінг, харасмент. Тінейджери розповідають про свої захоплення, стосунки з батьками та однолітками. Це допомагає дізнатися про їхній світ зсередини.
  • «Собака зʼїв щоденник». Цей подкаст створений трьома підлітками, і в ньому не беруть участь дорослі! Тінейджери Єгор, Ваня й Ануша розмовляють на живі й важливі теми, обговорюють навіть те, що замовчується підлітками серед підлітків. Подкаст буде корисним не тільки для школярів, які хочуть почути іншу думку від однолітків, а й для їхніх батьків. Тому не соромтеся слухати разом.
  • «Сьогодні ми багато що зрозуміли». Подкаст від двох мам, які розповідають про материнство, діляться життєвим досвідом, осмислюють народження дітей і труднощі виховання. Ці історії максимально персоналізовані, з особистим досвідом і різним життєвим шляхом ведучих. 

Також радимо підписатися на телеграм-канал Podcasts NOW ua — українські подкасти та подкастинг в Україні. Можливо, незабаром і там зʼявляться записи на теми психології, виховання й батьківства, яких так не вистачає серед українськомовного контенту.

Вчені довели, що сприйняття на слух не відрізняється за якістю від читання чи відео. Тому якщо ви хочете дізнатися щось цікаве дорогою на роботу, у відпустці чи під час домашньої роботи завантажуйте актуальні для вас подкасти.

18 Лютого / 2020 Материнство

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *