Свербить неймовірно! Як позбутися укусу комара?

Весна і літо! Прекрасні пори року, коли на вулиці хочеться проводити 90% свого часу. І все б чудово, але є один маленький нюанс – комарі! Дрібна комаха, яка вважає своїм обов’язком підлетіти до вуха і повідомити про свою присутність, перш ніж висмоктати твою кров! Вдома ми затягуємо вікна москітними сітками, і нібито (нібито!) у безпеці. А ось на вулиці вже перебуваємо на території кровопивці й однозначно отримаємо один або відразу 100500 укусів у найрізноманітніші місця. Як полегшити свербіж і не роздерти шкіру до кістки? Давай будемо дізнаватися.

1-Як-позбутися-укусу-комара

Цікаво на тему: Коров’яче молоко чи рослинне: яке корисніше?

Профілактика укусів комарів

Попередити укус можна закритим одягом. Немає доступу до шкіри – нізвідки висмоктувати кров, як казали стародавні філософи😁 Особливо, якщо ми говоримо про поїздки за місто, де комарі літають просто величезними хмарами. Не забуваємо про закрите взуття. Якщо ти будеш сидіти в скафандрі, але при цьому взута у в’єтнамки, то можеш почути комариний сміх і звук заточування носика перед атакою на твої ноги.

2-Як-позбутися-укусу-комара

Одягнутися одягнулися, але це не все. Озброюємося спеціальними репелентами і починаємо ретельну обробку простору. Тут потрібно бути гранично уважною і не полінуватися прочитати інструкцію. Деякі засоби можна наносити на одяг, а інші призначені для захисту відкритих ділянок шкіри. У складі спреїв є речовини, які заважають комарикам унюхати чоловічинку🙃 Це може бути евкаліпт, цитрус, базилік, гвоздика.

Фумігатори у всіх їхніх видах і конфігураціях стануть чудовим рішенням для закритих або напівзакритих приміщень. Їх можна вставляти в розетку або підпалювати. Деякі не мають запаху, деякі досить відчутні, а є й дуже приємні штучки, які крім бажаного відлякувального ефекту ще й виконують роль аромадифузора. Насправді методів захисту від комарів сьогодні більш ніж достатньо, тому підібрати найефективніший і найкомфортніший не складе труднощів.

Цікаво на тему: Жувальна гумка – жуємо із задоволенням, а що зі здоров’ям?

Народні засоби для полегшення свербежу

Захист це, звісно, чудово, але не можна просто так узяти і прожити літо жодного разу не зазнавши комариної атаки. Мало того, що з тебе варварськи висмоктали кров, що саме по собі дуже неприємно, так ще й залишили мучитися з набряком і свербінням, від якого хочеться лізти на стіну. Не потрібно засмучуватися, озирнися навколо.

3-Як-позбутися-укусу-комара

Полегшити дискомфорт допоможуть:

  1. Холодний або теплий компрес – укус не надто принциповий до вибору температури, тому зупинись на тому варіанті, який імпонує тобі найбільше. Лід або тепла вода не просто знижують силу свербежу, а й прибирають набряклість із місця укусу.
  2. Алое вера – ну чого не торкнися, скрізь першим помічником буде алое вера. Якщо ти вирощуєш цього чарівника у себе на підвіконні, не соромся використовувати його сік, який має протизапальні, антибактеріальні, заспокійливі властивості.
  3. Вівсянка – розімни пластівці з теплою водою і нанеси кашку на місце укусу. Засіб відмінно справляється з набряком і свербінням. Ясна річ, що з вівсяним коржем твоя мобільність обмежена, тому вибирай для цієї процедури час, коли можна спокійно полежати і полікуватися.
  4. Мед – ще один природний компонент, який лікує все й одразу. Стоїть у баночці на кухні? Чудово! Відкривай і змащуй укушені місця. Але пам’ятай про те, що мед один із найпотужніших алергенів, тому використовувати його варто з обережністю, а за найменшого дискомфорту змивати.4-Як-позбутися-укусу-комара
  5. Базилік – бери свіжий листочок і втирай в укус. Базилік має протизапальну та антиоксидантну властивість. А ще він дуже смачно пахне.
  6. Яблучний оцет – натуральний антимікробний спосіб зменшити дискомфорт від свербежу і набряклості після укусу комара.
  7. Часник і цибуля – продукти не з найприємнішими у світі ароматами, звісно, але якщо іншого виходу немає, то можна скористатися і ними. Антимікробні здібності допомагають не просто заспокоїти шкіру, а й запобігти розмноженню бактерій у місці укусу.

А ще у ванній кімнаті є зубна паста, і якщо вона не гелева, то можна сміливо змащувати нею уражені місця. Залишай на кілька годин або навіть на всю ніч. Паста, як одне з заспокійливих засобів, прибере свербіж і трохи притушить набряк. Настій ромашки, масло чайного дерева, ментол, кашка з соди й сметана – ще п’ять способів позбутися дискомфорту. З содою тільки будь уважна, залишати її на шкірі довше, ніж на кілька хвилин не можна, оскільки вона може залишити опік.

5-Як-позбутися-укусу-комара

Звісно, варто розуміти, що не всі способи однаково ефективні й справді спрацюють. Те, що ідеально підходить мені, для тебе може стати абсолютно марною тратою часу. Все індивідуально, але я знаю точно, що серед перерахованих варіантів є той, який спрацює на всі 100%. Методом проб і помилок підбери його, і користуйся на здоров’я.

Цікаво на тему: Синє випромінювання (HEV): що це, чим небезпечно і як від нього захиститися

Утримайся від цих дій

Найгірше, що можна зробити, коли вкусив комар, це ігнорувати явні ознаки алергічної реакції. Хоча алергія на комарині укуси не надто поширене явище, випадки все-таки трапляються. Ознаки алергічної реакції:

6-Як-позбутися-укусу-комара

  • велика припухлість;
  • свербіж охоплює велику площу;
  • у зоні укусу з’являються пухирі та синці;
  • розвивається кропив’янка навколо набряку;
  • запалюється лімфатична система;
  • можливий набряк горла, утруднене дихання.

У таких випадках єдино правильним рішенням стане термінове звернення до лікаря. Якщо свербіж не минає протягом тижня або ранка почала проявляти ознаки інфікування, то медична допомога також стане єдино вірним варіантом.

Що приваблює комарів?

7-Як-позбутися-укусу-комара

Насамперед – це вода. Комариха не може відкласти яйця де доведеться. Їй потрібна водичка. Тому, якщо в тебе в будинку або на подвір’ї стоять місткості з водою, бажано б позбутися їх або віднести подалі від людей. Звісно, якщо ти живеш поруч із річкою чи озером, то від цього вже нікуди не подітися, але варто завжди бути готовою до того, що комарині сім’ї будуть частими гостями в кімнатах.

Чому мене кусають більше, ніж інших?

Для такої поведінки є кілька причин:

8-Як-позбутися-укусу-комара

  1. Запах тіла – комарі приваблюють запахи молочної кислоти, аміаку, сечовини. У всіх нас є власний особистий аромат, і чим яскравіші ці ноти грають у нього, тим більше комарів літатимуть на вечерю)
  2. Запах вуглекислого газу – людина, яка займалася спортом, нещодавно ризикує, нарватися на голодних комах набагато більше, ніж та, яка спокійно ходила, оскільки її дихання частіше, а це означає, що виробляється більше СО2. Люди з надмірною вагою або високим метаболізмом також стають мішенню для комарів, оскільки вони випромінюють більше вуглекислого газу.9-Як-позбутися-укусу-комара
  3. Температура тіла – чим вище, чим помітніша ти стаєш для комах.
  4. Темний колір одягу – чорний, синій, бордовий, баклажан та інші кольори, які втрачаються ввечері з очей людини стають ліхтарями для комарів.

Вчені намагалися знайти зв’язок між групою крові та популярністю серед комарів, але довести цю залежність так і не вийшло. Тому, незалежно від того, перша чи четверта в тебе група крові, якщо ти одягнена в темний костюм чи просто тільки но закінчила пробіжку, до тебе полетить комар і спробує випити трохи крові.

Будь готова до літнього сезону повністю: купуй SPF для захисту від сонця, приведи себе у форму, щоб виглядати приголомшливо у купальнику, вибери гарну сукню і переконайся в тому, що в аптечці є арсенал засобів від комарів. Фумігатори, спреї, мазі, лосьйони, мед у банці на кухні, гілочка базиліка в холодильнику – і свербіж з набряком тобі не загрожують.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

16 Травня / 2025 Жіноче здоров'я

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Період перевірки reCAPTCHA закінчився. Будь ласка, перезавантажте сторінку.

1280x280_ukr (1)