Нескінченна кількість токсинів оточує нас щодня. Ці негідники пробираються із повітря, яким дихаємо на вулиці, з їжі, яку жуємо. Невже ми дамо їм шанс здолати організм? Ні, звісно. І в цій запеклій боротьбі першими помічниками стануть чаї для детоксикації.
Наше тіло не просте. Воно оснащене потужною системою детоксикації, яку сміливо можна порівняти з цілою командою супергероїв. Головним серед них стала печінка. Але про це пізніше трохи. Найчастіше наші герої справляються самостійно, виганяючи поганих хлопців сміливо і відважно. Але сучасний світ дуже жорстокий, і накидає на нас токсини з усіх боків. Іноді система детоксикації починає почуватися так, ніби тоне в морі сміття, а порятунку немає ніде.
Усе, з чим не впоралися superhero, накопичується всередині нас. Цей процес повільний, але постійний. Поступово, день за днем, кількість токсинів збільшується, незмінно призводячи до серйозних проблем: розлади травного тракту, зниження енергії,недосконалості й тьмяність шкіри. Це можна порівняти з тихим і підступним вторгненням, яке знищує нашу життєву силу і щастя.
Хто відповідає за детоксикацію?
Організм людини – це складна система механізмів, які невтомно, в режимі 24/7 працюють над тим, щоб підтримувати чудове самопочуття і міцне здоров’я. Коли справа доходить до інтоксикації, на перший план виходять кілька ключових гравців, яких ми, власне, вище і назвали супер героями.
Печінка
Очисна станція, яка виконує одразу кілька функцій:
Фільтрування токсинів – печінка, як потужний клубний викидайло, дуже уважно й ретельно вибиває токсини з крові. Також, як і фейсконтроль на вході до бару, печінка пильнує, щоб їжа, напої й повітря проходили всередину організму без усіляких небажаних гостинців, розіпханих посумочках і кишенях🤭.
Метаболізм – не фільтрацією єдиною печінка потужна. Це ще й майстер метаболізму різних речовин. Ліки, міцні напої, швидкоїжа та інші принади, які потрапляють всередину практично кожному з нас, опиняються під прицілом цього суворого органу. Печінка розщеплює шкідливі речовини до форм, які нашетіло здатне нешкідливо виводити. Це гарантує, що токсини не зможуть накопичитися всередині організму і завдавати шкоди своєю постійною присутністю.
Печінка – наш власний завод з перероблення відходів, який працює без відпочинку щодня. Задумайся над цим і бережи її.
А це система фільтраціїводи. Нирки фільтрують відходи, що надходять з нашої крові, які надалі виводяться разом із сечею. Цей орган дуже тісно співпрацює з печінкою, працюючи злагоджено і дружно разом з нею над очищенням організму.
Легені
Кожен видих повітря – це запуск токсинів у вільний політ. Легені потрібні не просто, щоб дихати. Це ще один важливий орган у системі детоксикації, без якого нам було б дуже не просто справлятися з токсинами-бандитами.
Шкіра
Звісно, найбільший орган не може стояти осторонь, коли його брати й сестри пихтять над тим, щоб боротися з токсинами. Знаєш, як кажуть: піти в сауну, пропотіти й почиститися? 🤗 Так ось це чиста у всіх сенсах правда. Черезпіт ми позбавляємося від усього бруду, який накопичується всередині. І не тільки в сауні можливе очищення. Що це за блиск після важкого тренування в залі? Це теж детоксикація в дії! У залі ти працюєш над красою тіла не тільки зовнішньою, а й внутрішньою.
Травна система
Останній, але не менш важливий учасник команди, який переробляє і виводить токсини з їжі. Скажімо, що травлення стане останньою контрольною точкою в довгій і дуже цікавій подорожі їжі🙃
Як працюють чаї для детоксу?
Повільно, але впевнено ми підбираємося до суті питання. Як же органічні чаї для детоксу можуть допомогти тобі позбутися шкідливих речовин, які постійно атакують наш організм? Все дуже просто:
Підвищенняметаболізму– до складу чаїв входять сполуки, які здатні прискорювати метаболізм, що допомагає тілу спалювати жирові відкладення, ефективніше переробляти корисні речовини. Відмінний метаболізм = відмінне самопочуття і настрій.
Поліпшення травлення – ромашка, м’ята та імбир заспокоюють травну систему, полегшують дискомфорт і знижують здуття. Натуральні компоненти допомагають організму справлятися з ефективним виведенням токсинів з організму.
Сечогінний засіб ілімфодренажний ефект – багато травичок мають сечогінні властивості, провокуючи систему очищення води (нирки), працювати швидше і ретельніше.
Допомога у зволоженні – під час детоксикації одним із головних пунктів вважається правильна регідратація. Споживання натурального детокс-чаю без цукру і добавок дає змогу підтримувати сили організму на найвищому рівні.
Деякі чаї, зокрема, зелений, містять величезну кількість катехінів. Це сполуки, які здатні нейтралізувати вільні радикали, що провокують пошкодження клітин. Це щит, встановлений на захисті нашого здоров’я і прекрасного зовнішнього вигляду.
Нарешті ми з тобою дісталися до найголовнішого. Тепер розберемося в тому, які ж чаї й трав’яні збори можна вважати найкращими в боротьбі з токсинами:
Зелений чай – свіжість листя зеленого чаю не просто розкриває унікальний смак. Це ще й найперший інструмент, за допомогою якого можна провести потужну детоксикацію всього організму. Напій підтримує метаболізм, вважається легким сечогінним засобом.
Лемонграс та імбир – ідеальне поєднання корисних якостей зі смаковими відчуттями. Свіжий лемонграс сприяє здоровому травленню, а гостренький імбир має потужні протизапальні, очищувальні властивості.
М’ятний чай – один із відомих способів заспокоїти нерви. Але, крім того, що нервова система перестане бушувати та казитися, м’ятний чай ще й сприятливо впливає на травлення. М’ята справляється зі здуттям, сприяє легкості в животі.
Чай з куркуми – незвичайне рішення, адже куркуму звичніше бачити в якості спецій. Але, це ще й непоганий варіант почистити організм. Щоб розбавити злегка гіркуватий смак куркуми, до чаю додають й іншіспеції, такі як імбир, чорний перець. Вони допомагають створити теплий, пряний смак.
Ромашковий чай – ромашка просто чарівна рослина. Вона не тільки розповість «любить чи не любить», врешті-решт, а ще й має протизапальні, антиоксидантні властивості, сприяє розслабленню, знижуєстрес, покращує травлення. Це один із найкращих варіантів, коли потрібно привести себе до тями.
Матча чай – модний напій, який зовсім недавно увійшов у наше життя. Матча багата антиоксидантними компонентами, здатна прискорювати метаболізм, забезпечує природну енергію. До складу матчі входитьхлорофіл, який допомагає швидше виводити шкідливі сполуки з організму.
Розторопша – вона ж чортополох. Лікарські рослини сприяють регенерації клітин, зменшують запалення печінки. Саме цю травичку найчастіше використовують, щоб привести печінку до ладу після потужного удару міцними напоями. Це найзнаменитіший гепатопротектор – підвищує стійкість печінки до різних патологічних впливів.
Фенхель – чудовий спосіб підбадьорити травну систему. Травичка бореться з поганим апетитом, стає добрим другом для печінки та нирок. А як ми вже знаємо, саме ці органи вважаються першими в боротьбі з токсинами.
Корінь кульбаби – має жовчогінні та сечогінні властивості. Очищає організм від токсинів, підтримує травлення, підвищуєапетит.
Кропива – у кропиві багато поліфенолів. Ці речовини дуже непогані помічники для нирок. А ще, агресивна травичка, яка колола колючками ніжки в дитинстві, допомагає організму побороти запалення, розігнати лімфатичну систему.
Заварюючи чай, не варто поспішати. Фітотерапія – це ритуал, який потрібно пройти спокійно, тихо й усвідомлено. Необхідно трохи відпустити метушню, залишити всі тривоги та вічний поспіх на потім. Чай має пройти по всьому організму, відчуй, як кожен ковточок проходить через тебе й оздоровлює тіло. Не забувай і про те, що якщо ти п’єш травичку або дієтичні напої, то варто поцікавитися правилами й допустимими дозуваннями.
ух ты, прикольно! а кто-то пробовал чай из куркумы? интересно вкусно или нет