Кожного дня наших дітей оточують різні небезпечні предмети та ситуації: дорога з інтенсивним рухом, круті сходи, ножі, виделки, розетки та ще купа всього. На наші слова: стій, не можна, зупинись, небезпечно, діти не завжди реагують, і це викликає тривогу. Тож у новій статті ми вирішили докладно поговорити про те, як правильно говорити дітям про небезпеку та як навчити їх реагувати на наші слова.
«Небезпечно», «зупинись» та інші фрази потрібно говорити так, щоб це слово було цінним для вашого малюка. Говоріть їх якомога рідше — лише в тих випадках, коли дитина дійсно знаходиться в небезпечній ситуації, а ви не можете або не встигаєте прийти на допомогу. Якщо вона не чує їх від вас кожні кілька хвилин, то шанси на те, що послухається й дійсно зупиниться, будуть набагато більшими.
Зазвичай ми говоримо про небезпеку маленьким дітям з метою захисту від падіння, вибігання на дорогу, опіку — таких ситуацій насправді дуже багато. Але більшість дітей продовжують робити своє, навіть попри наші заборони. Чому так? Відповідь на це питання залежить від віку вашого малюка.
На цей період, мабуть, приходиться найбільша частина наших заборон, пов’язаних з небезпекою. Наука пояснює, що у дитини до 3 років ведучою є права півкуля мозку — вона відповідає за досвід, який малюк отримує, досліджуючи світ. І коли ми говоримо «небезпека», то маємо на увазі власний досвід, який отримали раніше, в той час як дитина такого досвіду не має й тому не розуміє змісту цього слова. Про це мають знати всі батьки для того, щоб не робити неефективних дій по відношенню до дитини, наприклад, забороняти щось чіпати або розповідати про наслідки. Вона ще не здатна цього зрозуміти.
На цей період часто приходиться криза трьох років (вона може розпочатися і у 2,5 роки — в усіх індивідуально). Це значить, що малюк намагатиметься діяти наперекір вашим словам — і не тому, що він спеціально хоче вас роздратувати, а тому що малюкові це необхідно для того, щоб стати самостійною особистістю. Тому в цьому віці працюють інші правила.
І наостанок: дитина не хоче нас дратувати чи навмисно не слухатися — це ми часто не розуміємо своїх дітей і виражаємо свої думки незрозумілою для них мовою. Тож сподіваємось, наша стаття допоможе вам легше порозумітися з дітьми. Тож бажаємо веселих і безпечних ігор!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні