Не за горами опалювальний сезон, а це означає, що настав час подбати не тільки про те, щоб у квартирі чи в приватному будинку було тепло, а й не забути про створення оптимального мікроклімату. Як ви вже здогадалися, мова в цій статті йтиме про вологість повітря.
Це питання актуальне не лише взимку, а й улітку. Саме в ці періоди показники вологості повітря падають до критичних позначок. Але хто про це замислюється? Проте вперше зіткнувшись з цією проблемою і зрозумівши, наскільки це важливо, ми починаємо оперативно шукати вихід із ситуації, що склалася.
Як сухе повітря впливає на здоров’я і як його зволожити – про все розповімо в цій статті.
Занадто сухе повітря може негативно позначитися на вашому здоров’ї, особливо якщо ви проводите багато часу вдома. Розберімося, до чого може призвести порушення мікроклімату в приміщенні.
Спираючись на все вищевикладене, можна зробити висновок, що дійсно важливо стежити за рівнем вологості повітря не лише вдома, а й на робочому місці.
Найлегший і найдоступніший спосіб це зробити – скористатися гідрометром. Але якщо у вас цього приладу нема – не біда. Є один простий тест, який допоможе перевірити рівень вологості у кімнаті.
Для експерименту нам знадобиться кілька кубиків льоду, склянка та вода.
Наповніть склянку водою кімнатної температури та покладіть у неї 2-3 кубики льоду. Чекаємо приблизно 4 хвилини.
Якщо на склі утворився конденсат, то рівень вологості може бути підвищеним. Відсутність конденсату говорить про те, що повітря сухе.
Примітка: не проводьте подібний експеримент на кухні або у ванній кімнаті. Результат буде хибним.
Такого поняття, як ідеальний рівень вологості для вашого будинку, немає. Адже для кожної сім’ї цей параметр може відрізнятися і залежатиме від пори року.
Деякі дослідження свідчать, що оптимальним діапазоном вологості повітря вважається 40-60%. Але тут є один нюанс: щоб запобігти розвитку цвілі, краще дотримуватися рівня вологості близько 50%.
Нижче розповімо про те, який відсоток вологості вважається нормальним залежно від пори року:
Оптимальною серединою вважається вологість на рівні 45% як узимку, так і влітку.
Цікаво по темі: ТОП-20 лайфхаків, які допоможуть зігрітися холодною зимою при проблемах з опаленням
Якщо повітря в дитячій кімнаті сухе, організм дитини втрачає велику кількість рідини, намагаючись його зволожити природним чином. На цьому тлі з’являється сильна спрага. Також зростає ризик пересихання слизових оболонок, знижується опір до захворювань і не тільки. Про все це ми вже говорили вище, не повторюватимемося.
Для дитячої кімнати оптимальною вологістю за всіма санітарно-гігієнічними нормами вважається показник 40-60%.
Якщо в будинку є маленька дитина, рекомендуємо все ж таки озброїтися гігрометром. Це дозволить підтримати імунітет та здоров’я малюка.
Щоб оптимізувати мікроклімат у спальні чи будь-якій іншій кімнаті, зовсім не обов’язково вдома мати зволожувач повітря. Ми підготували для вас 6 способів, які допоможуть підвищити вологість у приміщенні.
Цікаво по темі: 8 ідеальних рослин для вашої ванної кімнати
Також можна зробити зволожувач повітря в домашніх умовах із пластикової пляшки. Інструкцій в інтернеті достатньо, але якщо у вас вдома є маленькі діти та тварини, то краще не ризикувати. Такий пристрій точно приверне їхню увагу. Краще скористатися кількома способами, описаними вище, вони також непогано працюють.
Розкажіть, а ви стежите за вологістю повітря вдома? Напишіть у коментарях.
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні