Дитяча косметика: якими повинні бути засоби догляду за новонародженими

Дитяча косметика – це зовнішні засоби, призначені для догляду за дитиною, а саме дотримання гігієни і профілактики шкірних захворювань. Сьогодні вони міцно увійшли в життя батьків, спрощуючи процес купання і збереження здоров’я дитячої шкіри. Незважаючи на те, що наші бабусі успішно виростили нове покоління без підгузків, кремів і лосьйонів, в сучасних умовах неможливо уявити догляд за маленькою дитиною без застосування спеціально створених косметичних засобів. На жаль, життя та екологія змінилися, зросла кількість алергічних захворювань, в тому числі атопічного дерматиту, а тому сьогодні дитяча шкіра потребує більш делікатного догляду.

Детская косметика: какими должны быть средства ухода за новорожденными

Що відомо про мікробіом шкіри малюка

В останні десятиліття багато досліджень по всьому світі зосереджені на вивченні мікрофлори шкіри, яка має важливе значення в профілактиці захворювань дерми і підтримці імунітету шкіри.

Мікрофлора дитячої шкіри, або мікробіом, є першою лінією захисту організму від патогенної мікрофлори. Значення здорового мікробіома шкіри дуже складно переоцінити для здоров’я дитини: корисні бактерії запобігають формуванню алергічної перебудови шкіри і захищають малюка від інфікованих дерматозів. Важливо, щоб при розробці дитячої косметики виробники оцінювали вплив засобів по догляду на мікробіом шкіри. Пріоритет у виборі кремів, пінок, шампунів для дітей повинен віддаватися тим засобам, які не тільки не порушують природний мікробіом, але і сприяють його розвитку.

Такі продукти для щоденного догляду за дитячою шкірою сприяють збереженню захисного бар’єру шкіри і нормальному розвитку корисних бактерій.

Что известно о микробиом кожи малыша

Основні тенденції у виробництві дитячої косметики

В даний час величезна кількість дітей страждає на атопічний дерматит. Шкіра малюків стала роздратованою і більш чутливою до впливу зовнішніх факторів: метеоумов, води, біологічних рідин. Іншою негативною тенденцією, багато в чому пов’язаною з прогресом в медицині і фармакології, є часте і необмежене застосування антибактеріальних та антисептичних засобів населенням, що в результаті призвело до появи численних мікроорганізмів, нечутливих до даних препаратів. Підсумком безконтрольного та необгрунтованого призначення антимікробних засобів стала поява різноманітних форм інфекційних дерматозів, викликаних резистентним золотистим стафілококом і кандидозною інфекцією. Така негативна тенденція вимагає більш ніжного і продуманого догляду за шкірою маленьких дітей.

Якщо раніше в свідомості дитячих лікарів і батьків догляд за дитиною завжди асоціювався перш за все з гігієною, профілактикою шкірних інфекцій, зменшенням частоти попрілості і дерматитів, то сьогодні турбота про малюка перетворюється в складні ритуали, засновані на науці про мультисенсорний розвиток дитини. Вони дозволяють не тільки дбати про здоров’я шкіри, але і гармонійно розвивати дитину, як особистість. Адже у перші 3 роки життя у дитини розвивається більшість нейронних шляхів мозку, що забезпечують спілкування, соціальний розвиток і емоційне розуміння.

Основные тенденции в производстве детской косметики

Як зробити догляд приємною і розвиваючою для малюка процедурою?

Невже купання, зміна підгузків та масаж можуть допомогти сформувати довірливі відносини між матір’ю і дитиною, які закладають початок соціальних відносин і адаптаційних можливостей новонародженого, впливаючи в цілому на все подальше життя малюка?

Безумовно, якщо слідувати порадам педіатрів щодо догляду за дитиною, і використовувати дитячу косметику, то можна не тільки подбати про здоров’я малюка, але провести з ним фізичні розвиваючі заняття.

При мультисенсорних реакціях спостерігається одночасне включення в роботу двох, трьох або всіх органів почуттів, відбувається одномоментна передача стимулів в ЦНС, формуються множинні взаємозв’язки в ЦНС і стійкі рефлекси послідовності стимулів.

Так, нанесення спеціального крему під підгузки, знімає запалення і заспокоює шкіру дитини, зменшує дратівливість і сприяє більш тривалому сну. Використання спеціального дитячого масла при масажі дозволяє більш гладко і ніжно ковзати руками матері по шкірі дитини, впливаючи на тактильні рецептори малюка. Це в свою чергу сприяє фізичному розвитку дитини, за допомогою посилення кровотоку, активації імунної функції шкіри, поліпшенню апетиту.

Застосування дитячої косметики з приємними запахами впливає на нюхову систему дитини. Нюх відноситься до тих органів чуття, які безпосередньо впливають на кору головного мозку, а спеціально підібрані аромати в масажному маслі або дитячому кремі сприяють зниженню рівня кортизолу в крові дитини, його заспокоєнню і, як наслідок, більш глибокому сну. Це призводить також до поліпшення концентрації уваги і настрою, а також відіграє важливу роль у формуванні психологічного зв’язку з батьками. Розуміючи це, і тим самим ламаючи упередження, що косметика для немовлят не повинна мати аромат, компанії-розробники свідомо додають в продукти для новонароджених максимально безпечні аромати, які благотворно впливають на органи нюху, надають антистресову дію і заспокоюють малюка.

Застосування для маленьких дітей спеціальних шампунів «Без сліз» з м’якими очисними компонентами, що не подразнюють очі, зробило купання насолодою для дитини, а миття волосся – швидкою і «мирною» процедурою. Дотримання батьками 3-ступеневого ритуалу підготовки дитини до сну, допомагає уникнути «поганих» способів засинання: смоктання пустушки, заколисування на руках і т.д. Однакові щодня і слідуючи один за одним процедури – тепла ванна, ніжний масаж і спокійний час перед сном, будуть сприяти розслабленню і здоровому сну дитини.

Как сделать уход приятным и развивающей для малыша процедурой?

Висновки

На сьогоднішній день косметичні засоби, марковані «дитяча косметика» – це складний і специфічний продукт, до нього пред’являються дуже жорсткі вимоги, продиктовані особливостями дитячого організму і шкірних покривів дитини.

Актуальні підходи до догляду за нормальною шкірою малюків з народження розглядаються з позиції профілактики шкірних захворювань в ранньому дитячому віці. Дерматологи і педіатри надають особливого значення підтримці бар’єрної функції шкіри, як основного фактору, що сприяє формуванню місцевого імунітету. У свою чергу це впливає не тільки на нормальний розвиток і функціонування шкірних покривів, але і на здоров’я дитини в цілому.

Завдання лікарської спільноти – не тільки лікувати пацієнтів, а й прищеплювати культуру грамотного догляду та профілактики захворювань. Важливо віддавати перевагу в догляді за ніжною шкірою малюка клінічно перевіреним засобом, безпеку і ефективність яких в кожній віковій категорії підтверджено. Навчитися правильному догляду за дитиною не складно, а дитяча косметика Джонсон допоможе мамам в цьому.

29 Травня / 2020 Діти

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. Юлія

  Використовую засоби «без сліз» від Johnson’s адже синочкові лише півтора року і потрібно його купання зробити безпечним, не шкідливим і цікавим!

 2. Неженцева Елизавета

  Для дочери всё самое лучшее-это молочко для тела и шампунь)

 3. Алла

  Користуюсь олійкою Джонсонс.

 4. Олеся

  Користуємось молочком для тіла , гарно зволожує, приємний запах .

 5. Тетяна

  Я користуюся цією косметикою доволі давно Дуже чудова фірма . Косметика супер.Джонсон бебі гарно і мамам і малюкам .Діти щасливі ,мами в захваті.

 6. Вікторія Купчак

  Користуємось милом шампунем і олійкою Джонсонс.Віддаємо перевагу цьому виробнику тому що подобається якість,приємний аромат і немає алергії чи подразнень.

 7. Адаховская Кристина

  Мы с самого рождения пользуемся Джонсон жёлтым.Сначала нам дали его в бебибоксе.А потом мы уже сами стали не изменять любимому Джонсону.Никакой аллергии,сухой кожи и дерматитов не было.Рекомендую.

 8. Марущак Маричка

  Користуюся олійкою,шампунем,гель для душа,присипка .Дуже задоволена цією дитячою серією.

 9. Олена

  Догляд для новонароновонароджених має бути найкращим. Для цього саме потрібна така продукція як Johnson’s, яка не викликає алергії і без шкідливих домішок. Ми користуємось з народження пінкою-шампунем і милко з лавандою перед сном
  ЦЕ любов

 10. Олена

  Догляд для новонароновонароджених має бути найкращим. Для цього саме потрібна така продукція як Johnson’s, яка не викликає алергії і без шкідливих домішок. Ми користуємось з народження пінкою-шампунем і милко з лавандою перед сном
  ЦЕ

 11. Наталія

  Ми дуже задоволені косметикою Фірма супер, в нас є мило твердо і шампунь і гель, все якісне!!!!!!❤

 12. Ганна

  Дуже подобається пінка, користуємось з народження, а ще олійка була, робили масажи після ванної, зараз здебільшого крем. Для старшого синочка беру шампунь, головне що “без сліз” це потрібно не лишень для наймолодших.

 13. Світлана

  З народженням користиємось пінкою шампунем Johnson дуже подобається малюку оченята не щіпає має приємний запах шкіра гладенька і зволожена

 14. Іра Кульчицька

  Користуємось шампунем, а раніше ще й олійкою. Дуже класна марка!

 15. Ольга

  Пользуемся шампунькой пенкой от макушки до пяточек желтенькой. Запах очень приятный. Пенки много. Глазки не щипает. Смывается хорошо. Волосики мягенькие и хорошо расчесываются.

 16. Ирина Варяниця

  Користуємося пінкою та шампунем Джонсонс з ромашкою) Не викликає алергії , не сушить шкіру, багато пінки яка дуже подобається малечі)))

 17. Інна Денисюк

  Поки що на 37 му тижні вагітності. Вже дуже скоро буду обирати засоби для малюка))) З вашими шампунями знайома ще зі свого дитинства, мама завжди купувала. І ваша пісенька як слоган досі звучить в голові “Джонсонс бейбі для маляток не щипає оченяток “

 18. Наталия

  Пользуємось шампунька.Очень приятный запах и нету аллергии

 19. Maryana Klymash

  Дуже подобається шампунь Johnson’s. Волосся в сина після нього м’яке і послушне.

 20. Вікторія

  Користуємося олійкою і шампунькою від народження))якість супер

 21. Наталья

  Детская косметика прежде всего должна быть только из натуральных компонентов и не вызывать аллергию. Иметь нежный аромат !!!

 22. Марія

  Олійка Джонсонс перед сном з народження малюка користуємося.

 23. Ірина

  Користуюсь олійкою та милом. Дуже задоволена результатом. Супер.

 24. Ольга Тарабанчук

  Используем шампунь от макушки до пяточек и все виды масел

 25. Олена

  Користуємось олійкою, шампунем, твердим та рідким милом Джонсон Беби, задоволені.

 26. Альона

  Користувалася шампунь з ароматом алоє Джонсон Бебв.Мені сподобалося,волосся м’яке і приємний аромат.

 27. Мар'яна

  Користуємось олійкою, шампунем,милом…
  Johnson’s Baby дуже класна дитяча косметика!!!❤❤❤

 28. Гамолова Вікторія

  Користується шампунькою та піною.

 29. Лещишин Вікторія

  Користуємось шампунькою і олійкою з народження))якість супер!

 30. Віолетта

  Користуємось олійкою,шампунем та милом рідким.

 31. Инна Силаева

  Пользуемся шампунем и маслом Johnson’s babe

 32. Ірина

  Задоволені продукцією. Користуємось твердим милом з молоком. Дякуємо за таку гарну продукцію.

 33. Галина

  Користуємось шампунем та олійною Johnson’s babe, так як ці засоби надзвичайно ніжні❤️

 34. Лдмила

  Користуємось.Шампунь ,олійка та крем під підгузник тільки Johnson’s.

 35. Viktoria Zolotareva

  Мы пользуемсякосметикой Джонсонс бейби. Особенно нравится детский шампунь.

 36. Вікторія Лещишин

  Користуємось від народження шампунькою і олійкою,якість супер)

 37. Наталья

  Пользуемся шампунем и маслом Johnson’s baby

 38. Наталя Нагорняк

  Продукція фірми Джонсонс з нами з народження. Якість супер, ціна приємна.

 39. Nina Tsopa

  Користуємось дитячим шампунем та присипкою. Дуже задоволені)

 40. Яна

  Мы пользуемся шампунькой от макушки до пяток и кремчиком Johnson’s baby.

 41. Наташа

  маселко, это шедевр

 42. Ирина

  Користуємося олійкою, присипкою та шампунькою. Дуже подобається вся косметика.

 43. Анна

  Мы предпочитаем шампунь Джонсонс для малышей) оливкой активно пользовались до 6 месяцев! При беременности также использовала оливку против растяжек)

 44. Светлана Гончарук

  Користуємося шампунем без сліз. Дуже гарно справляється з своїми властивостями, запах приємний не пересушує шкіру голови і головне не щіпле очі.

 45. Настя Добрянська

  Дитяча косметика цієї фірми дуже хороша.Колись мама купляла її для нас,а нас у неї шестеро,а тепер і я користуюсь,у мене маленька донечка.Олійка з лавандою,мило і звичайно шомпунь,запах лаванди дуже ніжний,мені дуже подобається.

 46. Марина

  Пользуемся косметикой Джонсонс Беби, особенно нравится пенка-шампунь, после него волосы мягкие и послушные

 47. Марія

  Користуємось шампунем )задоволені!)

 48. Марина

  Главное , что бы косметика не содержала вредных компонентов , не вызывала аллергию.
  С рождения используем Пенку-шампунь “От макушки до пяток” ,купаемся с радостью)
  На масло , к сожалению, у нас аллергия .

 49. Марина Диденкул

  Косметика должна быть безопасной , не содержать вредных компонентов, не вызывать аллергию .
  С рождения используем Пенку-шампунь “От макушки до пяток”, купаемся с удовольствием.
  На масло , к сожалению, у нас аллергия .

 50. Марія

  Ми користуємось шампунем і задоволені,оскільки він не щипає оченяток ☺

 51. Анна Артюх

  Продукцией Джонсонс пользуюсь уже давно, еще до рождения детей. Перепробовали очень много разных средств для деток (шампуньки, масела, кремы, пенки, салфетки, присыпки). Очень нравится качество продукции.

 52. Руслана Ковальчук

  С удовольствием пользуемся такими средствами Johnson’s Baby как: шампунь-пенка от макушки до пяточек, антибактериальное мыло, присыпка с запахом лаванды.

 53. Ольга Марттынова

  Користуємося шампунькою Джонсонс. Дуже подобається, бо косметика повинна бути безпечною і не подразнювати ніжну шкіру малюка.

 54. Наталія

  Використовуємо шампунь Джонсонс «Від иакушки до п’яточок», якиц нам подарували, нажаль він вже закінчується. Не подразнює шкіру, має приємний запах, саме такою і повинна бути дитяча косметика

 55. Наталія

  З народження користуємось шампунем Джонсонс, не подразнює шкіру, приємний запах, як і повинно бути

 56. Марина

  Засоби по догляду за шкірою малюка повинні бути натуральні та піклуватися про ніжну шкіру. Користуємося піною-шампунем та кремом

 57. Ірина

  Користуємось chicco natural sensations і hipp

 58. Сергей Якушко

  используем шампунь и крем Джонсонс бейби.

 59. Тетяна

  Користуємося кремом і милом дитячим Johnsons.

 60. Євгенія

  Олійка для тіла, гель для купання, шампунь без сліз, дитячий крем, присипка

 61. Юлия

  Шампунь, гель-пена для купания, тоник, молочко для тела, крем-мусс, иногда бальзам или мазь при появлении опрелостей

 62. Инна Ясинская

  С рождения малыша использую серия Джонсон Бейби желтая наклейка. Еще люблю серию с лавандой.

 63. Надежда Мазур

  Мы с самого рождения пользуемся пенкой-шампунем от макушки до пяточки без слез и смело купаемся с ним каждый день. Так же выручает детское масло и салфетки для малышки. Доверяем качеству Джонсонс бэби.

 64. Оксана

  Johnson’s baby- наша улюблена ТМ!!!
  У нас є багато продукції цієї марки: гель для миття і купання, піна для купання, шампунь, мило, олійка, присипка, вологі серветки.
  Дякуємо за якість та догляд!!!

 65. Elvira Shportun

  Користуємося з пологового будинку, все добре, без нарікань

 66. Уляна Мельник

  Користуюсь ще з пологового олійкою Johnson’s Baby. Після неї шкіра малюка ніжна і м’яка.

 67. Тетяна

  коли закінчується дитячий шампунь,рука автоматично тягнеться за Джонсон Бейбі !мені і дітям дуже подобається цей шампунь! волосся у моїх донечок завжди мяке,гладеньке,не заплутується !шампунь для дітей таким має бути,як Джонсон Бейбі, бо з ним комфортне миття ,без сліз!

 68. Tanya Sushynska

  мій коментар Тетяна 06.06.2020, 19:07 (в фейсбуці Tanya Sushynska)

 69. Tatyana Aleksandrovna

  Шампунь, олійка, крем

 70. Elena Dor

  Крем, пінка, мило

 71. Alex Vasilich

  Масло, шампунь

 72. Lyudmila Dorokh

  Шампунь, пенка, салфетки

 73. Наталія

  Довіряю тільки Johnson’s, від народження. Ідеальна косметика для ніжної дитячої шкіри

 74. Наталія Синя

  Довіряю тільки Johnson’s, від народження. Ідеальна косметика для ніжної дитячої шкіри Шампунь салфетки

 75. Юлія Поліщук

  Користуємося олійкою, шампунем та кремом під підгузок Johnson’s

 76. олена чувтаєва

  Користуємось олійкою, шампунькою

 77. Сергій Леонов

  Намагаємось мінімум косметики, користуємось лише шампунь-пінкою

 78. Анна Коткова

  Користуємось олійкою, шампунем, твердим та рідким милом Джонсон Беби, задоволені.

 79. Вікторія Матошич

  Користуємося Johnson’s baby олійкою та шампунем. Дуже задоволена!

 80. Татьяна Дядькина

  Користуємося кремом та милом для діток Johnson’s baby!

 81. Світлана Крук

  Користуємося милом, шампунем, гель для купання.

 82. Юрій Шуткп

  Любимо користуватися продуктами виробництва ТМ Johnson’s baby.
  У нас є і присипка, і олійка, і гель для купання, і шампунь, і мило.

 83. Наталія Поліщук

  Люблю дитячу косметику Johnson’s. Користуємося олійкою, шампунем, серветками, кремом під підгузок Johnson’s.

 84. Евгения Михненко

  Користуємось шампунем та олійкою Johnson’s babe, так як ці засоби надзвичайно ніжні для дитячої шкіри.

Рекомендовані статті