Феромони, феромони… правда чи брехня від парфумерів?

«All you need is love» співали знамениті Beatles, і цією фразою все сказано. Ми хочемо любити та бути коханими, і для цього на які тільки хитрощі не йдемо. А косметологічна і парфумерна індустрія нам у цьому ох, як допомагають. Щоб привертати увагу, подобатися, заманювати та притягувати погляди, ми готові слухати все, що нам розповідають у рекламних роликах і вірити кожному слову. Саме на довірливість, вічне бажання кохання і розрахований такий трюк, як парфуми з феромонами. Чи це не трюк? Подумаймо разом.

1-Феромони

Цікаво на тему: Правильне зберігання парфумів: усе, що потрібно знати

Трохи про феромони

2-Феромони

У тваринному світі, де поведінка всіх представників ґрунтується на інстинктах, феромони – це невіддільна частина підтримки популяції виду. Комахи та тварини здатні відчути в повітрі хімічні речовини протилежної статі в мінімальній концентрації, і подолати сотні метрів, гнані пристрасним бажанням розмножуватися прямо тут і прямо зараз. Здатність до такого тонкого сприйняття забезпечує вомероназальний орган. Саме він уловлює феромони та каже, куди треба бігти, щоб отримати бажане.

Людина – істота зі складнішою організацією сприйняття. Ми вже давно розучилися сліпо слідувати інстинктам, володіємо критичним мисленням, п’ятьма органами чуття і здатністю до аналізу. Існування феромонів людини не доведене науково, але не можна заперечувати той факт, що з натовпу можна абсолютно випадково зачепитися поглядом за одного, який приваблює і притягує до себе, як магнітом. Чи це не шосте чуття, скажи?

Цікаво на тему: Оригінал чи підробка: за якими критеріями перевіряємо парфуми

Абсолютно точно можна сказати, що людина виділяє якісь хімічні сполуки, які впливають на те, як ми вибираємо партнера. Звичайно, ти не станеш летіти, як метелик до хлопця, і дорогою скидати з себе одяг (чоловіки теж так не робитимуть уже ніколи), але абсолютно точно затримаєш погляд і, цілком можливо, відзначиш, що він начебто нічим не примітний, а чомусь зачепив. Усе це, найімовірніше, гра феромонів, які змішуючись із запахом об’єкта симпатії, роблять його красивішим за інших.

3-Феромони

Яскравим прикладом того, як можуть працювати феромони, стала відома фотосесія Анжеліни Джолі. Привертаючи увагу до проблеми зниження популяції бджіл на землі, вона простояла 18 хвилин із бджілками на тілі, поки фотограф робив знімки для журналу National Geographic. Щоб змусити комах перебувати саме в тих місцях, де потрібно було для створення яскравого образу, акторку намазали феромонами, промалювавши доріжки, куди хотілося б приманити бджіл. Але, природу не обдурити. Для того, щоб бджілки не боялися і не відчували сторонніх запахів, актриса не приймала душ три дні. Результат ми всі бачили: шикарні фото, які водночас і лякають, і притягують своєю сміливістю, рішучістю і красою.

03 Парфуми-1024х500_01

Проведені експерименти

4-Феромони

Феромони не мають запаху. Їхнє завдання збудити емоції, інтерес, впливати на лібідо, пробуджувати сексуальний потяг. Першою створила синтетичні феромони та провела практичний експеримент, стала біолог Вінніфред Катлер. У лабораторних умовах учена змогла домогтися певних результатів, створивши феромони в рідкій формі для чоловіків і окремо для жінок. Для того, щоб перевірити результат, біолог зібрала контрольну групу. Згідно з правилами проведення тестування, частина випробовуваних отримала завдання додати кілька крапель отриманої сполуки до флакона з туалетною водою або лосьйоном для гоління, решта ж – користувалися плацебо.

Цікаво на тему: Між мистецтвом і комерцією: 9 рекламних шедеврів парфумів

Результат можна назвати абсолютно дивовижним:

  1. 74% жінок, які брали участь в експерименті, зазначили, що кількість шанувальників збільшилася в кілька разів. Усі вони отримали феромон. 23% не помітили жодних змін – вони користувалися плацебо.
  2. 41% чоловіків підтвердили, що увага з боку дам зросла, і всі вони теж користувалися феромонами. 9,5% із групи плацебо не змогли похвалитися результатами.

5-Феромони

Про що це свідчить? Що феромони працюють, а отже, міфи та найпоширеніші помилки можна трохи розвіяти. Ще одним яскравим прикладом стануть немовлята. Під час годування грудьми ореола навколо соска матері виділяє спеціальний секрет, який змушує малюка відкрити рот і почати смоктати молоко. Досліди, які провели вчені, довели, що секрет провокує малюка відкривати ротик, навіть якщо він не належить його матері.

Поєднаємо все, що дізналися

6-Феромони

Відповім на головне запитання, яке було поставлено ще на самому початку: правда чи обман парфуми з феромонами. Міркуймо і збираємо все воєдино. Частка правди в цій всій історії є, зрозуміло. Але, варто розуміти, що ніхто не здатний синтезувати феромони в промислових масштабах, щоб використовувати ці сполуки у виробництві парфумів.

Парфумерна індустрія пішла трохи іншим шляхом, створивши синтетичні версії феромонів, які працюють більш тонко, ніж природний варіант. Парфумери змогли об’єднати в одному флаконі компоненти, ефект від яких спрямований одночасно і на довершення образу, і на привернення до себе уваги.

Цікаво на тему: 12 найкращих орієнтальних ароматів на холодну пору року

Усі компоненти, які містяться в пляшечці, що має назву парфуми з феромонами, зосереджені на тому, щоб рівно лягти на шкіру, підкресливши її індивідуальний аромат. Це філігранна робота, результатом якої стають незвичайні, оригінальні, абсолютно нові, не помітні й водночас дуже яскраві запахи.

парфумерне передбачення 1024х500_02_ukr-1

Природа створила величезний відділ парфумерії, дозволивши людям з особливим даром нюху створювати справжні шедеври. У флакончиках з’єднуються нотки амбри та мускусу, іланг-ілангу і кориці, пачулі та мирри. Кожен майстер змішує елементи в різних пропорціях, створює таку картину, яку він хоче бачити, коли повз нього проходить дівчина або хлопець. Це важливо: уявляти собі образ, який ти своїми руками зараз малюєш ароматами. У парфумах з феромонами, крім секретного інгредієнта, є ще й ті, які є базою, запахом, що його відчуватиме кожен, хто опиниться поруч із тобою.

7-Феромони

Рекомендовані товари:

Знаєш, можна вірити у феромони, а можна шукати докази того, що все тільки маркетинг, але не можна заперечувати той факт, що ефективність такої парфумерії тримається навіть на простому сприйнятті себе після того, як нанесла парфуми. Магія запаху – це те, що не зміниш ніколи. Запах, як платівка, на яку записані спогади та асоціації. Ми створіння, які відчуваємо через запахи, в тому числі.

8-Феромони

Уяви, що ти нанесла неймовірно смачні парфуми, які на додачу до всього ще й посилені невидимими та невловними феромонами… в якому настрої ти вийдеш на вулицю? Внутрішнє світло від власної досконалості, загадка і впевненість. Погляди чоловіків будуть спрямовані тільки на тебе. А феромони це чи це ти і є справжня – сама вирішуй.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

Читай також:

28 Жовтня / 2024 Краса

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *