Як часто можна використовувати відбілюючі зубні пасти

Відтінок зубів залежить від багатьох факторів. Це і колір дентину, який визначається генетично, і ступінь прозорості або мінералізації емалі, і наявність зубного нальоту. За допомогою спеціальної пасти можна відбілити зуби на кілька тонів. І всупереч поширеній думці, деякі з них підходять навіть для чутливих зубів.

Від чого залежить ефект відбілювання

Слід розуміти, що відбілююча паста очищує зуби від біоплівки та м’якого нальоту, в результаті чого посмішка набуває природного відтінку емалі. Тому ефект від застосування цих засобів насамперед залежить від вашого генетичного кольору зубів. Чим світліші вони від природи, тим білішим буде результат.

Якщо вчасно не видаляти м’який наліт, він перетворюється на зубний камінь. У такому випадку не слід покладатися на домашнє очищення — треба зробити професійну гігієну в стоматолога. А вже потім користуватися відбілюючою пастою, щоб підтримувати чистоту зубів.

Які компоненти найкраще відбілюють зуби

Перші пасти для відбілювання містили грубі абразивні часточки, які видаляли наліт, шліфували емаль і водночас робили її більш тонкою. Завдяки новим технологіям відбілювання може відбуватися не механічно, а за рахунок хімічного розчинення нальоту або утворення білої плівки на поверхні емалі.

Безпечні для зубів відбілюючі компоненти:

 • Папаїн. Натуральний фермент, який отримують з динного дерева. Ефективно розчиняє білки зубного нальоту, не пошкоджуючи емаль.
 • Бромелаїн. Аналог папаїну за дією, тільки отримують його з ананасу.
 • Діоксид титану. М’яко очищує емаль і при цьому є ефективним пігментом, який накопичується на поверхні зуба й забарвлює його в білий колір.

Як часто користуватися відбілюючою пастою

З цього приводу думки стоматологів різняться.

Дехто стверджує, що незалежно від складу відбілюючої пасти її краще використовувати не частіше, ніж двічі на тиждень.

Інша думка: низькоабразивні засоби з м’якою дією можна використовувати щодня протягом 2 місяців. Потім зробити перерву, щоб дати емалі «відпочити» й відновитися.

Яку зубну пасту для відбілювання обрати

Засоби з ферментами діють хоча й м’яко, але досить повільно порівняно з абразивними. Тож якщо ви не маєте проблем із чутливістю та тонкістю емалі й при цьому палите, любите міцний чай, каву, можливо, вам слід обрати пасту з м’яким абразивним ефектом, наприклад, з вугіллям. А тим, хто має чутливі зуби, радимо звернути увагу на засоби з натуральними ферментами у складі.

Серед асортименту EVA ми дібрали кілька відбілюючих паст з різними компонентами та дією.

 • Biomed «Супер white»

Працює м’яко та ефективно, підходить навіть для чутливих зубів. Містить ферменти папаїн і бромелаїн. А також натуральні компоненти, що укріплюють емаль, захищають від бактерій, мають протизапальну дію.

Зубна паста Biomed «Супер white» на eva.ua

 • R.O.C.S. Black Edition

Містить деревне вугілля та особливі гранули, що полірують емаль і роблять її блискучою, бромелаїн — для розчинення нальоту, мінерали — для укріплення зубів.

Зубна паста R.O.C.S. Black Edition на eva.ua

 • Parodontax «Дбайливе відбілювання»

Паста, що відбілює та допомагає зупинити кровоточивість ясен. Містить діоксид титану, дрібні абразивні елементи, компоненти для відновлення структури емалі, натуральні екстракти для захисту ясен і боротьби з бактеріями.

Зубна паста Parodontax «Дбайливе відбілювання» на eva.ua

 • Splat «Відбілювання Плюс»

Натуральний фермент папайї у її складі розчиняє наліт та освітлює емаль, поліруючі часточки м’яко очищують, перешкоджають появі каменю. Також містить компоненти для зниження чутливості, захисту від бактерій і карієсу.

Зубна паста Splat «Відбілювання Плюс» на eva.ua

 • Sensodyne Pronamel «Дбайливе відбілювання»

Її низькоабразивна формула з діоксидом титану делікатно відбілює і створює плівку, яка захищає емаль від впливу кислот, робить її сильнішою та здоровішою, знижує чутливість зубів.

Зубна паста Sensodyne Pronamel «Дбайливе відбілювання» на eva.ua

 • R.O.C.S «Чарівне відбілювання»

Містить ксиліт, що усуває бактерії — причину появи карієсу. Бромелаїн розчиняє наліт і делікатно відбілює, мінерали укріплюють емаль, активні гранули полірують поверхню зубів, роблять її блискучою.

Зубна паста R.O.C.S «Чарівне відбілювання» на eva.ua

Як бачите, до складу відбілюючих паст входить безліч інгредієнтів, що захищають від карієсу, знижують чутливість, укріплюють ясна, усувають бактерії, освіжають подих. Тож обирайте свій засіб для відбілювання, зважаючи на ці та інші потреби.

Зубна паста Sensodyne пронамель дбайливе відбілювання

59.90
Купити

Зубна паста Parodontax дбайливе відбілювання

74.90
Купити

Зубна паста R.O.C.S. Black Edition чорна відбілююча

139.00
Купити

Зубна паста Rocs. чарівне відбілювання

134.00
Купити

Зубна паста Biomed супер white

48.99
Купити

Зубна паста Splat відбілююча

34.99
Купити
6 Лютого / 2020 Здоров'я

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. Катерина

  Привіт. Дуже дякую за статтю. Все детально написано, всі питання висвітлені. Вдячна і за приклади зубних паст.
  А, я використовую біо зубні пасти, мені дуже подобаються. Склад гарний, захищають від карієсу, очищають налет від кави та їжі, прибирають кровоточивість ясен, антибакетіальні. Коли підбирала для себе пасту, то дуже багато вичитувала, що потрібно, що не потрібно в пасті.

Рекомендовані статті