Все починається з посмішки

Не секрет, що ми спілкуємося з людьми не лише вербально, використовуючи слова та їхній зміст, але й невербально — за допомогою жестів, поз, міміки, у тому числі й посмішки. Вчені стверджують, що щира посмішка не лише викликає довіру та демонструє впевненість у собі, але й робить людину більш привабливою в очах оточуючих, допомагає досягти успіху в особистих та професійних справах. Тож у новій статі у EVA Blog ми вирішили поговорити про те, як подбати про здоров’я посмішки.

Обираємо зубну пасту

Ідеальним рішенням було б обрати правильну та хорошу зубну пасту разом із стоматологом, але найчастіше ми стикаємося з великими полицями в магазині та обираємо засіб за красою упаковки, ціною та багатообіцяючими написами. А як щодо вибору з урахуванням стану зубів та ясен?

Чутливі зуби

Якщо під час вживання солодких, холодних страв у вас виникають больові відчуття, це говорить про стоншення в емалі та оголення дентину. Щоб запобігти неприємним відчуттям, обирайте пасту для чутливих зубів: такі засоби містять спеціальні речовини, що покривають емаль захисним шаром або поступово впливають на нервові закінчення та притуплюють біль.

Зубна паста для чутливих зубів LACALUT Sensitive має у своєму складі фторид натрію та інші компоненти, що укріплюють структуру емалі та поступово зменшують неприємні почуття. Ще одна паста для чутливих зубів — Sensitive з лінійки Special care від MAY dent. Цей засіб діє одразу в кількох напрямках: укріплює поверхню зуба, знижуючи таким чином чутливість, освіжує дихання та оздоровлює ясна.

Запалення ясен

Запідозрити появу запальних процесів у яснах можна за їхньою кровоточивістю. У такому разі спочатку потрібно поговорити зі стоматологом, щоб визначити причину цього стану, а потім обрати хорошу зубну пасту, що має протизапальну дію. До складу таких засобів окрім лікарських трав входять такі ефективні компоненти як хлоргексидин, бисаболол, аллантоин. Завдяки ним усуваються запалення, а тканини ясен відновлюються.

Засіб «Догляд за яснами» від Sensodyne не тільки ефективно очищує зуби від м’якого нальоту, але й містить антибактеріальні компоненти, що лагідно та делікатно турбуються про здоров’я ясен: цитрат цинку у її складі уповільнює розмноження бактерій.

Паста «7 трав» від MAY dent лагідно турбується про здоров’я ясен за рахунок комплексу з рослинних екстрактів, серед яких кора дуба, шавлія, ромашка, меліса та інші.

Відбілювання

Існує два різновиди відбілюючих зубних паст: ензимні та абразивні. Перші діють за рахунок спеціальних ферментів (пірофосфати, полідон, бромелаїн, папаїн та інші), що розчиняють зубний наліт, не пошкоджуючи при цьому емаль. А от абразивні засоби містять у своєму складі дрібні часточки, що механічно видаляють наліт — це можуть бути такі компоненти як пірофосфат кальцію, карбонат кальцію, з’єднання алюмінію, кремнію тощо.

Для лагідного видалення нальоту та потемнінь з одночасним захистом емалі та її укріпленням обирайте відбілюючу зубну пасту «Швидка дія» від SENSODYNE. Завдяки нітрату калію та хлориду стронцію цей засіб також блокує відкриті дентинні канальці, в результаті чого зменшується чутливість зубів.

Засіб «Ніжне відбілювання» з кокосом та м’ятою від MAY dent завдяки своєму складу делікатно видаляє темні плями з емалі, не травмуючи та не стоншуючи її. Такий ефект забезпечує лаурінова кислота, що входить до складу екстракту кокосу у формулі цієї пасти.

Якою має бути зубна щітка

З резиновими та перехресними щетинками, натуральні, синтетичні, електричні — яку ж щітку обрати?

  • Обирайте щітку із закругленими, а не гострими щетинками — вони менше травмують ясна.
  • Якщо маєте чутливі зуби, обирайте м’яку щітку. Але майте на увазі, що для ефективного очищення зубів потрібно робити це трохи довше, ніж зі звичайною щіткою.
  • Для кращого очищення міжзубних проміжків обирайте щітку з перехресними щетинками.
  • Якщо маєте проблеми з яснами, обирайте зубну щітку з резиновими щетинками по краях. Вони м’яко масують ясна.
  • Стоматологи рекомендують обирати синтетичні зубні щітки, оскільки на натуральних швидше розмножуються бактерії.
  • Якщо бажаєте отримати максимальне очищення, спробуйте електричну зубну щітку. Вона дає кращий результат, аніж класична.

Ще кілька порад від EVA Blog

Флос

Хороша зубна паста та щітка очищують відкриті поверхні, а от контактні частини зуба, що стикаються із сусідніми, лишаються забрудненими. Зубна нитка, або флос, допоможе ідеально очистити проміжки між зубами від нальоту та залишків їжі.

Ополіскувач

Після використання зубної нитки ідеально прополоскати порожнину рота спеціальним ополіскувачем, що забезпечить свіжість дихання, очищення від залишків бактерій та профілактику стоматологічних проблем.

Домашнє відбілювання

Обидва різновиди відбілюючих зубних паст видаляють стійкий наліт від кави, чаю, тютюну та допомагають повернути зубам їхній природний відтінок. А якщо ваша емаль від природи має жовтуватий колір, то відбілити її можна в кабінеті стоматолога. З цією метою можна спробувати й домашні відбілюючі процедури із засобами від 1CEBERG. Наприклад, відбілюючий гель містить пероксид карбаміду, що насичує емаль киснем та робить її світлішою, не травмуючи та не стоншуючи.

Якщо правильно, уважно та ретельно доглядати за здоров’ям зубів та ясен, можна попередити безліч стоматологічних проблем. І тоді, коли ви черговий раз прийдете на прийом, лікар лише похвалить вас за здорові зуби та ясна. Бажаємо красивої та здорової посмішки!

5 Лютого / 2019 Велнес

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті