Як зберігати та доглядати зимові речі влітку

Зима лишилась далеко позаду, і єдиним нагадуванням про неї є зимовий одяг, котрий ми охайно зберігаємо до наступного сезону. Щоб шапки, шуба, пальто чи пуховик прослужили вам багато років і виглядали на 5+, варто приділити увагу організації літнього догляду та зберігання. Як правильно зберігати та якими народними чи магазинними засобами почистити зимові речі, читайте в новій статті від EVA Blog.

Час читання: 2 хвилини та чашка чаю ☕

статья доступна на русском языке

Як почистити зимові речі

Якщо ви не встигли зробити це навесні, нічого страшного: почистити та відправити на зберігання зимові речі можна і влітку.

Зберігання зимових речей

Натуральне хутро

Перед тим, як відправити верхній одяг з натурального хутра на зберігання, скористайтесь такими порадами:

  1. Постеліть вологу тканину і покладіть на неї річ. Обережно вибийте її з обох боків.
  2. Трохи збризніть виріб теплою водою з пульверизатора і просушіть, а потім обережно розчешіть.
  3. Щоб повернути речі блиск, змішайте лимонний сік і воду у рівних пропорціях. Далі змочіть губку у розчині, ретельно відіжміть і обережно протріть хутро.
  4. Щоб почистити білу хутряну річ від жовтизни, у 250 мл теплої води розчиніть 1 ст. ложку перекису водню. Нанесіть суміш на хутро, дайте просохнути і розчешіть.Шуба з натурального хутра
  5. Щоб почистити біле хутро від жирних плям, насипте на забруднення трохи крохмалю та обережно розподіліть його м’якою щіткою. Далі трохи помніть річ (так, ніби перете її) і добре витрусіть. Повторюйте процедуру доти, доки крохмаль не припинить бруднитися. Будьте уважні: крохмаль, що залишився серед ворсинок, може привабити міль, тому ретельно витрушуйте річ.
  6. Для видалення засалених плям з темного хутра використовуйте той самий спосіб, але в якості абсорбенту візьміть не крохмаль, а пісок (для хутра з бобру та кроту), житні висівки (для грубого хутра вовка, кози тощо), стружки з дерева нехвойних порід (добре для хутра видри, ондатри).

Шукай EVA Blog в Instagram

Чого не можна робити:

  • мочити зворотну сторону натурального хутра (мездру);
  • сушити на сонці або феном;
  • прасувати;
  • чистити агресивними засобами: пральними порошками з відбілювачами тощо.

Перш ніж випробовувати обраний засіб на хутрі, зробіть тест на невеликій непомітній ділянці.

Цікаво на тему: Не зіпсуй: як доглядати за трикотажним одягом

Штучне хутро

Шуба зі штучного матеріалу

На відміну від натурального аналога штучне хутро можна прати. Але тільки вручну з використанням лагідних засобів для прання, наприклад, рідкого Perwoll. Він добре підходить для ручного та автоматичного прання та ефективно справляється з забрудненнями навіть при температурі 30 °С.

В усьому іншому для штучного хутра підходять усі описані методи для натуральних речей.

Цікаво на тему: Модні зимові образи на кожен день

Пальто

Жіноче зимове пальто

При очищенні пальто перед зберіганням варто врахувати особливості тканин, з яких пошитий виріб:

  1. Спочатку вивчіть склад тканини. Якщо у ній присутні натуральні волокна, орієнтуйтесь на поради для натуральних речей.
  2. Також зверніть увагу на інструкцію виробника: чи можна прати річ у машинці, при якій температурі, як сушити та прасувати.
  3. Пальто із шерсті (драпу чи твіду) може істотно зменшитися у розмірах, тому таку річ краще чистити у сухий спосіб: найкраще — щіткою. Також можна покласти на пальто трохи житнього хліба і покатати м’якуш, доки він не скатається у кульки. Далі приберіть крихти щіткою. Цей спосіб підходить і для чистки дублянок.
  4. Щоб видалити пляму без прання, змочіть її мильним розчином і почекайте 5 хв. Потім протріть пляму губкою, щоб зібрати залишки мила.
  5. З кашемірового пальта та дублянки пил видаляють вологою губкою.
  6. Якщо виробник дозволяє прання кашемірового пальта у пральній машині, робіть це при 30 °С на делікатному режимі без віджиму з використанням лагідного прального засобу, бажано рідкого. Наприклад, з гелем для прання Luxord. Він делікатно видалить плями при ручному та машинному пранні і збереже форму ваших речей.
  7. Щоб почистити пальто з синтетичних волокон, керуйтеся порадами виробника на етикетці. Періть вручну або в машині при 30 °С на делікатному режимі без віджиму. Викручувати та зминати синтетику не рекомендується.

Синтетичне пальто

Коли краще віддати пальто до хімчистки:

  • коли про це зазначено на етикетці виробу;
  • для чистки білих пальто та шуб;
  • для видалення стійких забруднень: машинного мастила, застарілих плям тощо;
  • коли самостійно не виходить почистити річ.

Цікаво на тему: 5 перевірених способів виведення плям з білого одягу

Куртки та пуховики

Жовта куртка

  1. Куртки та пуховики можна прати у машині з додаванням невеликої кількості прального засобу при низькій температурі і на делікатному режимі. Не забудьте відстебнути хутряні частини.
  2. Покладіть разом з натуральним пуховиком до барабану 3 тенісні м’ячі — вони запобігатимуть скочуванню пуху.
  3. Після сушки у природній спосіб добре збийте пух.
  4. При наявності стійких плям, котрі не відіпралися в машині, скористайтесь послугами хімчистки.

Цікаво на тему: 10 речей, які псують твій зовнішній вигляд

Лайфхаки від EVA Blog: зберігання зимових речей

Зимові куртки

Не лише верхній зимовий одяг потребує уваги. Інші теплі речі та взуття теж мають свої особливості підготовки до зберігання:

  1. Перед відправкою на зберігання обов’язково добре просушіть зимову річ.
  2. Для захисту від пилу найкраще використовувати не поліетилен, а тканинний чи інший дихаючий чохол.
  3. Не забудьте покласти у чохол засіб від молі. Це може бути пучок ароматної лаванди чи магазинний засіб.Зберігання теплих зимових речей
  4. Перед відправкою на зберігання шкіряної куртки злегка протріть її гліцерином.
  5. Для зберігання хутряної шапки можна використовувати 3-літрову банку або просто набити її зсередини папером.
  6. Шапка так само має дихати, тож не поміщайте її в пакет.
  7. Шкіряне та замшеве взуття обробіть спеціальними засобами (кремом та засобом для замші), просушіть, набийте папером та відправте на зберігання.
  8. До контейнера із взуттям покладіть пакетик із силікагелем — їх кладуть до коробок із взуттям на фабриці. А якщо такого у вас немає, підійде звичайна сіль.
  9. Щоб об’ємні зимові речі (светри, штани тощо) не займали дорогоцінне місце у гардеробі, придбайте для них текстильні ящики або оформіть на свій смак коробку з-під побутової техніки. У такий спосіб ви зможете відправити тимчасово непотрібні речі під ліжко або на антресоль, одночасно зберігши охайний вигляд оселі.

Правила догляду та зберігання зимових речей зовсім нескладні, а якщо дотримуватись їх, шуба чи пальто прослужать вам багато сезонів. Як кажуть у народі: «Готуй сани влітку».

Бажаємо незабутнього літа!

Читайте також:

3 Червня / 2019 Дім

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *