Поїздки та подорожі з малюком в автомобілі вимагають особливого підходу до забезпечення його безпеки. Одним із важливих елементів у цьому питанні є дитяче автокрісло. У цій статті ми поговоримо про те, чому так важливо придбати представлений атрибут безпеки та на що слід звернути особливу увагу під час вибору.
Автокрісло – не просто зручний аксесуар, а й ключовий елемент безпеки в дорозі для вашого малюка. Це спеціально розроблене сидіння, що призначене для дітей різного віку з метою забезпечення надійної фіксації та захисту під час поїздок у машині. Дослідження показують, що правильно підібране автокрісло істотно знижує ризик травмування дитини в разі дорожньо-транспортної пригоди. Таким чином, автокрісло – невіддільна частина турботи та відповідальності батьків за безпеку свого маленького пасажира.
Статистика ВООЗ щодо дитячої смертності внаслідок ДТП підтверджує, що перевезення немовлят в автолюльках, а дітей – в автокріслах, знижує ризик летального результату на 70% і 54-80% відповідно.
Ознайомившись зі статистикою, питання необхідності купівлі автокрісла для дитини зникає саме по собі. Це дійсно дуже важливе і потрібне придбання. Ви можете бути повністю впевнені у своїх навичках водіння, але бути впевненими в навичках інших учасників дорожнього руху, на жаль, неможливо. Відмовки: “Нам проїхати тут недалеко (до поліклініки, садочка, магазину)”, – не стануть перешкодою для аварійної ситуації, яка виникає раптово.
Цікаво на тему: Прогулянка з немовлям: коли почати, як одягнути, скільки гуляти?
Існує кілька типів утримувальних пристроїв, які відрізняються за формою, розмірами та розташуванням дитини — обличчям за рухом або проти нього. Європейська класифікація виділяє наступні групи:
Окрема група — бустери. Вони підходять дітям, які можуть правильно поводитися зі штатним ременем безпеки, а їхній зріст дозволяє розташувати його так, щоб він щільно прилягав до тулуба від ключиці до нижньої частини грудної клітки. При цьому стегна дитини додатково фіксуються ременем бустера. Бустери зі спинкою кращі, ніж моделі без неї, оскільки висока спинка додатково поглинає енергію удару та, хоч і слабко, але захищає від бокового впливу в разі аварії.
Цікаво на тему: Як вибрати пеленальний столик
Отже, від чого варто відштовхуватися під час вибору автомобільного крісла для дитини.
Цікаво на тему: Як вибрати коляску для новонародженого
Будь-який утримувальний пристрій можна закріпити на сидінні автівки, використовуючи штатні ремені безпеки. Як його встановити, описано в інструкції з картинками. Деякі автолюльки встановлюються на сидінні боком, інші необхідно закріпити впритул до крісла, розміщеного попереду. Існують варіанти, що фіксуються на спеціальних базах, які встановлюються в салоні на тривалий час. Вони продаються в комплекті з люлькою, полегшують її використання, гарантують безпеку.
Найбезпечніше місце в салоні — позаду водія. Якщо ви встановлюєте автокрісло або бустер на пасажирському сидінні поряд із водієм, не забудьте відключити подушку безпеки, щоб вона не травмувала малюка. Автокрісла групи I-III та автолюльки можуть бути оснащені спеціальними скобами для фіксації ISOFIX. Але, перш ніж купувати таку модель, переконайтеся, що ваша автівка обладнана цією системою.
Більшість утримувальних пристроїв мають обмежений термін використання — 6 років. Якщо він побував у аварії, повторно використовувати його заборонено. Тому краще купувати нові, а не вживані автокрісла.
У кінці хочеться ще раз звернути вашу увагу, що купівля дитячого автокрісла – це вкладення в безпеку вашої дитини. А завдяки нашим порадам вам неодмінно вдасться вибрати ідеальний варіант.
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні