Карантин вніс істотні корективи у наш повсякденний спосіб життя, наклав обмеження, зокрема і на заняття спортом. Однак це не привід відмовлятися від звичних активностей. І нехай фітнес-зали та спортивні майданчики зачинені — біжіть!
Біг для схуднення чи оздоровлення — це модно і здорово, а в умовах самоізоляції є одним із методів підтримати фізичне і моральне здоров’я.
Для того, щоб отримати мотивацію займатися спортом, візьміть участь у EVA Women Challenge. Це проєкт змін з чітким планом завдань на 4 тижні у напрямках: спорт, правильне харчування та догляду за собою. EVA Women Challenge допоможе сформувати звички здорового способу життя та покаже, як самостійно почати займатися спортом і досягти успіху. Цей челендж підходить і для починаючих спортсменів, і для впевнених бігунів.
Біг — це не тільки стрункі ноги. Регулярні пробіжки допомагають управляти стресом, роблять людину щасливішою і здоровішою. А ще:
Оздоровчий біг корисний у будь-якому віці, навіть у літньому, якщо, звичайно, немає протипоказань. Також не забувайте, що біг для схуднення працює теж дуже ефективно.
Дітей привчати до бігу можна з будь-якого віку. Але тут є свої особливості. Для малюків бігова активність є природною — вони носяться у будинку та на вулиці, грають в хованки й квача. Техніка бігу при цьому не має великого значення. Виводити дитину на пробіжку можна з того моменту, коли вона почала впевнено ходити. А вдома ви можете практикувати також біг на місці.
Залучати дитину до бігу на довгі дистанції доцільно з 10-15 років, виключивши при цьому проблеми зі здоров’ям. Крім відомої користі, пробіжки:
Починайте з коротких дистанцій, невисокого темпу, збільшуйте навантаження поступово. Марафонський біг залиште для кращих часів. А ось човниковий біг, який є елементом багатьох ігор, навпаки, може сподобатися вашій дитині.
Також слід пам’ятати, що занадто активні тренування і незручне взуття можуть травмувати коліна, стегна, надп’ятково-гомілковий суглоб дитини. Завжди контролюйте пульс, норму можна розрахувати за допомогою спеціальних додатків для бігу або фітнес-трекерів.
Читайте також: «Як розвинути у дитини корисні звички».
Якщо діти не хочуть займатися бігом, не наполягайте. Це може привести до втрати інтересу і неприйняття цього виду спорту.
Бігайте тоді, коли маєте час, сили та натхнення. Десятки експертів вивчали питання, проводили експерименти над тисячами учасників і загалом дійшли до єдиної думки: кожна людина індивідуальна. Якщо вам легко вставати рано і бігти для схуднення чи настрою прямо зранку, обирайте цей варіант. Якщо вам комфортніше ввечері, то обирайте вечірні пробіжки.
Не забувайте про відновлення після бігу. Достатньо спіть, харчуйтеся правильно, вживайте достатньо води. Якщо відчуваєте м’язовий біль, то прийміть гарячий душ і зробіть легкий массаж.
Щоб збільшити користь і мінімізувати можливі ризики від бігу, необхідно дотримуватися таких правил:
Ідеальний одяг для бігу — професійна легкоатлетична форма. Але якщо ви бігун-любитель, немає сенсу купувати дорогий спортивний костюм. Одягайтеся зручно і за погодою. А ось на хороших кросівках економити не варто. Вони захищають суглоби ніг і хребет від ударного навантаження, а склепіння стопи від деформації, покращують зчеплення з покриттям траси.
Як правильно бігати:
Зараз біг вулицями міста не заборонений, але бігати потрібно одному або в парі, минаючи громадські місця. Стадіони, сквери, парки, лісові зони — під забороною. Обмеження можна обійти, узявши з собою на пробіжку домашнього улюбленця. Також дотримуйтесь правил безпеки: надягайте маску, візьміть паспорт.
Не змушувати себе і відчувати моральне задоволення від тренувань допоможе:
І ще одна порада. Починайте експерименти з тривалістю, швидкістю і рельєфом бігової траси після того, як пробіжки стануть звичкою. У більшості новачків вона формується на 60-80 день регулярних тренувань 2-3 рази на тиждень. До речі, в цей період достатньо бігати по 15-20 хвилин.
Читайте також: «Профілактика весняного авітамінозу».
Рано чи пізно оздоровчі пробіжки, що тривають понад 30 хвилин, винагороджуються бонусом — починають приносити фізичну насолоду, яку можна порівняти з легкою наркотичною ейфорією. Так що біжи, Форест, біжи.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні