Мабуть, кожен дорогою на роботу мріяв про винайдення телепорту. Це ж скільки часу можна було б зекономити й витратити на щось цікаве! Такий девайс і досі не існує, проте в умовах карантину більшість працівників почали працювати дистанційно. Фактично збулася мрія про вільну годинку-дві для себе. Але чи правильно ви їх використовуєте?
Дистанційна робота має певні переваги:
Проте віддалена робота не означає її відсутність. Намагайтеся правильно розподілити свій час, щоб не розтягувати робочий день до ночі. Все-таки карантин закінчиться, а повернутися у звичний режим може виявитися непросто.
Дистанційна робота має і свої недоліки. Вам не вдасться поспілкуватися з колегами наживо, доведеться довше розв’язувати питання, які раніше знімалися візитом у сусідній кабінет. А ще такий графік дуже розслабляє: ви швидко помітите, що такі бажані вільні години витрачаєте не на саморозвиток, а на звичайне байдикування.
Якщо у вас уже зʼявилося відчуття, що треба щось змінювати, пропонуємо вам кілька корисних посилань. Серед них є і курси для саморозвитку, і варіанти відпочинку вдома.
Додатковий вільний час можна і треба проводити з користю. Це допоможе вам не нудитися, сидячи вдома, а навчитися чомусь новому та навіть підвищити власну кваліфікацію. Ось що можна робити під час карантину:
Проте не захоплюйтесь ідеєю саморозвитку, якщо дуже втомлюєтеся. Надмірний стрес, замала кількість сну знижують ваш імунітет. Тому будьте чесними із собою та не намагайтеся вхопитися за все, що відкладали на потім, працюючи повний день в офісі.
Якщо ваш малюк старший 3-4 років, то з ним уже можна домовитися. Організуйте ваш графік таким чином, щоб через кожну годину роботи/навчання ви робили перерву на 10 хвилин і проводили час із дитиною. Поясніть малюку, що мама зайнята, але надайте достатньо «інструментів» для самостійних ігор. Наприклад, можна дістати іграшки, про які дитина давно забула — зазвичай розгляд забутих коштовностей надасть вам щонайменше годину тиші. Найдієвіший «козир» з ігор на планшеті та перегляд мультфільмів краще залишити на крайній випадок.
Заведіть графік, який буде зрозумілим для дитини, та правила, обов’язкові для виконання кожним членом родини. Наприклад, якщо мама одягла окуляри та сидить перед ноутбуком — її не можна турбувати ані дітям, ані татові.
Придбайте нові альбоми для малювання, олівці і фарби, розмальовки і пластилін. Ну і, звичайно, не один раз на допомогу вам прийдуть пазли, конструктори та набори для творчості. У нас також є підказки, як зробити розвивальні іграшки з підручних матеріалів. Впевнені, вам стануть у нагоді будь-які підказки, щоб зайняти дитину.
Для дітей, які молодші трьох років, дозвілля організувати трохи важче, тому не плануйте багато справ і намагайтеся робити їх під час денного відпочинку малюка. Пам’ятайте, що маленька дитина завжди має бути у полі вашого зору. Якщо вам треба працювати, нехай дитина грається поруч із вами.
Постійне перебування вдома може створити ілюзію байдикування. Проте насправді це зовсім не так, тому не намагайтеся заповнити кожну хвилину корисними заняттями. Навіть якщо ви працюєте дистанційно, вам необхідний час на себе та повноцінний відпочинок. Тим паче вдома теж можна влаштувати цікаве дозвілля.
Безліч розваг були й залишаються безкоштовними: перегляд фільмів, читання книжок, малювання чи творчість. Спробуйте себе в новому хобі, переглядаючи майстер-класи.
Залишайтеся вдома і не наражайте себе на небезпеку. Працюйте, розвивайтеся та відпочивайте в режимі онлайн. І будьте здорові!
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні