Кожен другий житель розвинених країн робить це неправильно: здійснює покупки та просто кладе овочі, м’ясо й рибу туди, де є вільне місце, молоко і яйця — як завжди, у дверцята. Люди більш організовані привласнюють кожній зоні своє призначення: готові страви та продукти, що потребують приготування. Але й у такому випадку нові покупки кладуться попереду тих, що вже були в холодильнику, і це ускладнює контроль термінів придатності.
Перевіримо, чи правильний твій спосіб зберігання продуктів у холодильнику? Ми розкажемо про три принципи, а ти, якщо захочеш, зможеш обрати серед них найзручніший.
Це найбільш простий і зрозумілий принцип, який, до речі, радять застосовувати самі виробники холодильників. Звертала увагу на позначки на полицях? Заснований цей спосіб зберігання продуктів у холодильнику на різниці температур всередині охолоджувальної камери: чим нижче та ближче до морозилки, тим холодніше.
Принцип зберігання продуктів у холодильнику залежно від температури:
1. Верхня полиця підходить для:
2. Друга полиця — місце для зберігання їжі, готової до вживання:
3. Нижня полиця — найхолодніше місце в холодильнику, призначене для зберігання таких продуктів:
4. Нижні ящики мають оптимальну температуру для зберігання:
5. Дверцята холодильника — найтепліше місце з непостійною температурою. Підходять для:
Лайфхак. Щоб зелень довше залишалася свіжою, зріж стебла на 1–1,5 см, постав «букет» у склянку з водою та нещільно прикрий пакетом. У такому вигляді в холодильнику вона не зіпсується до 2–3 тижнів. Більше ідей організації зберігання на кухні знайдеш у попередніх матеріалах EVA Блог.
Усе про терміни придатності знають працівники ресторанного бізнесу. Адже якщо для тебе баночка зіпсованого йогурту — це нічого страшного, то в ресторанній справі псування їжі — серйозне джерело втрат прибутку.
Як виглядає ресторанна система зберігання продуктів у холодильнику:
Організація зберігання працює таким чином. Ти приходиш з магазину та викладаєш з нижньої полиці те, що з’їси зараз. На місце, що вивільнилося, відправляються продукти з другої полиці (їх ти з’їси завтра — післязавтра), а на другу переміщається все з верхньої. Те, що було куплене сьогодні, кладеться на верхню полицю.
Заглядаючи до холодильника з думками про те, що б приготувати, бери продукти з нижньої полиці, і тоді викидати зіпсоване не доведеться.
Цікаво по темі: Лайфхаки для порядку і зберігання речей на кухні
У морозильній камері верхні ящики будуть тепліші, ніж нижні. Тому тут діють такі ж правила зберігання продуктів, що і в холодильнику:
У тебе бувало так, що ти стараєшся, регулярно прибираєш дім, а «віз і нині там» — уже завтра все виглядає так, ніби й не було жодного порядку? Можливо, тобі допоможуть наші лайфхаки для прибирання оселі.
Цікаво по темі: Лайфхаки, як довше зберігати продукти
Який би спосіб зберігання ти не обрала, щоб зберегти їжу довше та запобігти обміну запахами, вміст холодильника потрібно герметично упаковувати. Для цього можна застосовувати харчову плівку або фольгу.
Ще один важливий момент — каструлі та сковорідки з алюмінію, нержавіючої сталі й чавуну підходять для готування, але не призначені для зберігання, адже їжа в них окислюється. Для зберігання залишків готових страв зручно використовувати спеціальні контейнери. А ще ергономічні ємності допоможуть упорядкувати вміст полиць і використовувати простір з максимальною користю.
Які контейнери вибрати, вирішувати тобі. Можеш взяти пластикові — вони недорогі й симпатично виглядають, або зі скла та емалі — такі ємності довше служать і будуть більш екологічними.
Якщо вірити статистиці, від 20 до 60% їжі, яку ми купуємо, згодом викидається. Тому сподіваємося, що допоможемо тобі захистиш продукти в холодильнику від наслідків неправильного зберігання. А це, своєю чергою, заощадить не лише твої фінанси, а й невідновні ресурси планети.
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні