Секрети зимового педикюру: все, що потрібно знати

Постійне перебування в закритому (і часом не найзручнішому) взутті, сухе повітря від опалювальних приладів і переохолодження роблять наші ніжки вразливими з настанням холодів. Сухість, лущення, огрубіла шкіра, мозолі та натоптні, на жаль, часті гості в цей час. Але не варто переживати. Правильний догляд за ногами навіть удома допоможе позбутися цих неприємностей і підтримувати не тільки красу стоп, а і їхнє здоров’я. Ділимося простими, але ефективними рекомендаціями.

1-Секрети-зимового-педикюру

Цікаво на тему: Як позбутися тріщин і огрубілих ділянок на п’ятах

Як погодні умови впливають на шкіру стоп

2-Секрети-зимового-педикюру

У холодну пору року шкіра на ніжках стає сухішою з цілої низки причин. На неї впливає загальне зниження рівня вологості з настанням опалювального сезону, а ще постійний контакт хоч і з теплим, але часто тісним і неправильно підібраним взуттям. Додамо сюди ще шкарпетки з синтетичних тканин, які не тільки посередньо зберігають тепло, а й перешкоджають нормальному повітряному обміну та не вбирають вологу, що частенько призводить до зайвої пітливості. Тісне взуття, вологі ноги й мінус за вікном — так собі комбінація для здоров’я п’ят і стоп.

Instagram_02_Blog

Але і це ще не все. Переохолодження (навіть і нечасте) сприяє поганому кровообігу, а це значить, що знижується захисна функція не тільки шкіри, а й організму загалом. А ще варто пам’ятати, що в холоди змінюється і наше меню. Якщо влітку в ньому повно клітковини та вітамінів від сезонних фруктів і овочів, то в осінньо-зимовий період їхня присутність часто зменшується. Привіт, знижений імунітет і супутні цьому «принади» …

3-Секрети-зимового-педикюру

Цікаво на тему: Чому ваше тіло набрякає і як із цим боротися?

Як бачиш, у холодну пору дістається не лише шкірі обличчя чи рукам, яким ми зазвичай приділяємо більше уваги. Навіть захищені взуттям і вовняними шкарпетками ніжки страждають і «відгукуються» підвищеною сухістю, мозолистістю, а іноді тріщинами або грибковими інфекціями через порушення захисних функцій. І останні пункти — це вже не жарти. Їх варто вирішувати з лікарем-подологом. А в рамках цієї статті ми сконцентруємося на догляді за ніжками в домашніх умовах, які допоможуть зробити шкіру стоп ніжною і здоровою під час «випробування» холодами.

Основні етапи зимового педикюру

Які домашні процедури допоможуть підтримувати шкіру стоп в ідеальному стані? Давай для початку розглянемо базовий догляд за ніжками.

Розм’якшення шкіри за допомогою ванночок

4-Секрети-зимового-педикюру

Це — основа основ будь-якого педикюру. Тепла вода з додаванням солі та ефірних олій (наприклад, лаванди, хвої або чайного дерева) ідеальна для підготовки шкіри до ексфоліації й подальших етапів догляду. Сіль сприяє зняттю втоми, покращує кровообіг і м’яко очищає. Але її варто використовувати тільки в тих випадках, якщо на шкірі немає відкритих пошкоджень. Сюди також можна додати кілька крапель олії оливи, кокоса, мигдалю або виноградних кісточок — для кращого пом’якшення і зволоження. Сольові ванночки достатньо робити хвилин 10-15. Цього часу буде достатньо, щоб шкіра стала м’якою, і педикюр був не травматичним.

Цікаво на тему: 6 засобів для догляду за тілом, без яких не обійтися

Пілінг і відлущування

5-Секрети-зимового-педикюру

Щоб подальший догляд був ефективним, потрібно позбутися мозолів, сухої та ороговілої шкіри. Найкраще з цим справляються спеціальні пилки та терки для п’ят. Завдяки тому, що вони мають різну абразивність, ці аксесуари не тільки прибирають сухість на стопах, а й начебто «шліфують» шкіру, роблячи її гладкою та ніжною.

Рекомендовані товари:

Якщо шкіра на стопах дуже суха і груба, після ванночки, але перед механічною ексфоліацією можна скористатися кислотним пілінгом для ніг. Для кращої роботи активних компонентів можна обернути оброблені ділянки плівкою. Такі пілінги чинять глибоку відлущувальну дію, і, за необхідності, зчистити розм’якшений епідерміс можна все тією ж пилкою для ніг. Чудове рішення для боротьби не тільки з сухістю, але також з натоптнями та мозолями від контакту з улюбленими, але не дуже зручними черевиками.

7-Секрети-зимового-педикюру

Важливо: Не використовуй засоби з кислотами після роботи з пилками та терками. Після механічної обробки на шкірі можуть бути невеликі пошкодження, а контакт з агресивними активами може перетворити процедуру на тортури. Тому спочатку кислоти — потім «механіка».

Рекомендовані товари:

Живлення шкіри

6-Секрети-зимового-педикюру

Після глибокого очищення і позбавлення від усіх сухих ділянок саме час скористатися зволожувальними та живильними засобами для ніг. У холодну пору року другі є більш пріоритетними. Використовуй креми та бальзами для стоп, у складі яких є:

Кожен із цих компонентів здатний глибоко живити шкіру, пом’якшити її та перешкоджати втраті вологи. Те, що потрібно в зимовий період! А якщо шукаєш профілактичні засоби з антибактеріальною дією, зверни увагу на присутність олії чайного дерева, зеленого чаю, м’яти, а також іонів срібла в складі засобу.

8-Секрети-зимового-педикюру

Рекомендовані товари:

Додатковий догляд за ніжками

9-Секрети-зимового-педикюру

Вище ми розглянули базові процедури, щоб твої ніжки завжди були в порядку. Їх можна проводити раз на 7-10 днів — цього буде достатньо, щоб ти забула про сухість стоп та інші неприємності. Але в деяких випадках шкірі ніг потрібна додаткова увага, здатна вирішити вузькі завдання. Розглянемо найпопулярніші з них.

Цікаво на тему: 12 засобів для тіла, які незамінні взимку

Маски для стоп

10-Секрети-зимового-педикюру

Іноді одного крему буває недостатньо, щоб п’яти радували тебе гладкістю і ніжністю. Що в цьому разі можна зробити? Те саме, що і в догляді за шкірою обличчя — використовувати живильні та регенерувальні маски. Вони бувають у двох форматах — класичні кремові або у вигляді шкарпеток. І другі значно зручніші у використанні. Зробила ванночку, позбулася сухої шкіри за допомогою пілінгу та/або терки, вдягнула готову маску на стопи — і відпочиваєш з улюбленою книжкою чи серіалом, поки склад «працює». Просто ідеальний вечір після важкого дня!

Рекомендовані товари:

Парафінотерапія — для глибокого відновлення

11-Секрети-зимового-педикюру

Якщо шкіра ну дуже суха і потребує більш глобальної реконструкції, є сенс зробити педикюр з парафіном. Для цього необов’язково відвідувати салон — у домашніх умовах процедура нітрохи не менш дієва.

Якщо хочеш, щоб парафінотерапія була частиною твого догляду за шкірою ніг і рук, є сенс охазяйнуватися спеціальним пристроєм для плавлення парафіну. Але і без нього можна обійтися (з апаратом просто зручніше і швидше). Отже, знадобиться косметичний парафін, місткості для парової бані (тут ми топитимемо парафінову масу), харчова плівка або щільний поліетилен і теплі шкарпетки.

Цікаво на тему: Бразильський, японський, SPA: яка різниця між техніками манікюру

12-Секрети-зимового-педикюру

Для початку потрібно розтопити парафін на водяній бані. Дай йому трохи охолонути: найкраща (і комфортна) температура – 50-55°C. На очищену і суху шкіру ніг нанеси теплий парафін за допомогою пензля. Але якщо місткість дозволяє занурити стопу цілком, так буде навіть зручніше. Дочекайся, поки перший шар застигне і повтори процедуру 5 разів. Парафін має утворити такий собі «кокон» на ніжках. Потім замотуємо стопи плівкою та одягаємо теплі шкарпетки. Знімаємо через 20-30 хвилин (але можна і більше) і використовуємо живильний крем. Після такої процедури ти просто не впізнаєш свої ніжки.

Рекомендовані товари:

Засоби для боротьби з неприємним запахом

13-Секрети-зимового-педикюру

Закрите взуття і синтетичні матеріали — два основні чинники, які порушують повітрообмін і сприяють підвищеній пітливості стоп. А це — ідеальне середовище для бактерій і мікроорганізмів, які викликають неприємний запах. Щоб з ним впоратися, крім щоденної гігієни та вибору натуральних матеріалів замість синтетики, на допомогу прийдуть дезодорувальні та антибактеріальні засоби. Це може бути крем, бальзам або навіть антиперспірант — обирай той формат, який тобі більше подобається. Нанось засіб одразу після очищення та пілінгу. Якщо зволоження недостатньо, після висихання скористайся живильним кремом для стоп.

Рекомендовані товари:

Покриття нігтів взимку — робити чи ні?

14-Секрети-зимового-педикюру

Красивою хочеться бути завжди й всюди. Влітку чистий педикюр і лак на нігтях — це абсолютний must-have, адже ми ходимо у відкритому взутті. Втім, взимку теж хочеться виглядати на мільйон. У будь-якій ситуації. Адже яскравий педикюр із трендовим дизайном, який нехай і не помітний за колготками, шкарпетками й чобітьми, «працює» як дорога білизна. Її ніхто не бачить, але самооцінку підіймає. 😉

Однак багато подологів рекомендують відмовитися від покриття нігтів (особливо гель-лаком) на холодну пору. Чому? Усе через закрите взуття. Воно може тиснути на пальці, що може призвести до механічних травм. Взуття також порушує повітрообмін, у ньому ноги можуть пітніти, що є ідеальним середовищем для бактерій. А вони, своєю чергою, провокують не тільки неприємний запах, а й грибкові інфекції (привіт, оніхолізис). Воно тобі треба?

15-Секрети-зимового-педикюру

Цікаво на тему: Шкода гель-лаку для нігтів: міф чи правда?

Якщо ти не готова відмовитися зовсім від покриття, то чітко стеж за тим, щоб не переносити гель-лак і міняти його своєчасно. Не допускай також, щоб нігтьова пластина сильно відростала — вона не повинна впиратися в носок взуття. А ще можна зробити вибір на користь звичайних лаків з лікувальним ефектом або кольорових. Шанс, що ти їх переносиш, бо 2 тижні не могла потрапити до свого майстра, зводиться до мінімуму.

Сподіваємося, ти скористаєшся нашими рекомендаціями й будеш кайфувати від своїх ніжок у будь-яку пору року. 😉

Читай також:

28 Жовтня / 2024 Краса

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *