Ти напевно знаєш, що можна реставрувати та перефарбовувати корпусні меблі — стелажі, шафи, полиці, комоди й все в цьому дусі. І сьогодні рух інтер’єрного апсайклінгу доволі популярний, бо це нескладно, доступно і дає змогу створювати справді стильні предмети для дому. Але як бути з м’якими меблями, які втратили естетичний вигляд або просто набрид їхній колір?
Якщо оббивка улюбленого дивана або крісла більше не тішить око, а купівля нових або перетяжка не входить у найближчі плани, це можна вирішити просто в домашніх умовах. Адже м’які меблі можна самостійно перефарбувати! Звучить як фантастика? Влаштовуйся зручніше, EVA Blog поділиться з тобою лайфхаками, як на easy оновити текстиль на меблях власноруч.
Цікаво на тему: 5 ідей реставрації меблів власноруч
Розмаїття фарб сьогодні вражає, а іноді навіть вводить у певний ступор. Яку саме обрати для свого перероблення? Нумо розбиратися разом.
Перше, що ми повинні врахувати, так це тип матеріалу, який використовується на твоєму дивані, пуфі, канапі, стільці, кріслі (потрібне підкреслити). Для зручності ми поділимо їх на 3 великі категорії:
Цікаво на тему: Як перетворити свій дім на місце сили та краси?
Яка ж фарба краща для різних матеріалів?
Лайфхак: Як перевірити, що тканина добре піддається перефарбуванню? Спробуй капнути на неї водою. Якщо рідина моментально вбралася, фарба відмінно ляже на матеріал. А якщо залишилася на поверхні краплею, ймовірно, перефарбувати тканину не вийде.
Підготовчий етап — один із найважливіших у будь-якому апсайклінг-проєкті. Короткий чек-лист, що потрібно зробити до того, як ти візьмеш до рук пензлик або балончик з фарбою:
Цікаво на тему: Психологія кольору в інтер’єрі: створюємо комфортний простір
Важливо: Якщо ти фарбуєш меблі аерозольною фарбою, це потрібно робити тільки на відкритому повітрі або в дуже добре провітрюваному приміщенні (наприклад, на веранді). У першому випадку важливо вибрати відповідну погоду, щоб було не вітряно, інакше великий ризик, що на свіжопофарбовану тканину налипатиме пил. Ну, про дощ говорити не будемо — це очевидно. І не забудь використовувати респіратор і захисні окуляри, щоб фарба не потрапила в очі та дихальні шляхи.
Навряд чи в роботі з аерозольними фарбами у тебе виникнуть питання — це, мабуть, найпростіший спосіб перероблення меблів. При чому будь-яких — хоч корпусних, хоч м’яких з будь-яким типом оббивки. Важливо лише знайти відповідний тип фарби для свого матеріалу, проводити свій DIY на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні, захистити дихальні шляхи та очі від потрапляння фарби. І для початку було б непогано подивитися, як пігмент лягатиме на матеріал. Тому рекомендуємо перед фарбуванням протестувати його на непомітній ділянці де-небудь ззаду.
Порада: Працюючи фарбою в балоні, намагайся отримати тонке і рівномірне покриття. Не варто намагатися перефарбувати тканину за один раз. Нехай шарів буде 2 або 3, але чим він буде тоншим, тим краще. Головне — не наносити наступний до висихання першого.
А ось під час оновлення тканини за допомогою акрилових фарб нюансів значно більше, тому цей варіант ми розглянемо докладніше.
Цікаво на тему: 8 речей, через які здається, що вдома не прибрано
Як оновити плетену оббивку за допомогою фарби на водній основі? Лови покрокову інструкцію.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Цікаво на тему: Килимки, які створять затишок у домі
Ось ще парочка проєктів для натхнення — диван для вітальні та приліжкова банкетка:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Посмотреть эту публикацию в Instagram
До речі, необов’язково фарбувати тільки одним кольором. Наприклад, за допомогою двох відтінків можна створити стильний градієнт:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Якщо готовий виріб здається нудним, а градієнт не підходить за стилем, доповни дизайн геометричним візерунком або контрастними смугами:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
У роботі з «пухнастими» тканинами є деякі нюанси. Як зробити так, щоб ворсовий матеріал добре забарвився, але не злипся?
Основний принцип аналогічний плетеним матеріалам, але з однією важливою відмінністю. Після нанесення кожного шару, поки фарба ще волога, тканину потрібно обробити сухою м’якою щіткою, щоб розпушити та підняти ворс. Ось і весь секрет. Результат вийде вельми естетичним.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
І ще одна порада наостанок — пофарбовані м’які меблі небажано мити найближчий місяць, щоб пігмент добре «всівся». Крім цього, в майбутньому краще бути обережним з агресивними мийними засобами та відбілювачами, щоб вони не зняли фарбу.
Як бачиш, перефарбувати м’які меблі не складно, доступно і досить захопливо. Сподіваємося, наш невеликий гід надихне тебе на зміни та допоможе створити інтер’єр своєї мрії.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні