Все, що треба знати про дитячу подушку

Лікарі стверджують, що до двох років подушка не потрібна, тож як би нам не хотілося зробити сон новонародженої дитини ще комфортнішим, з придбанням подушки прийдеться почекати. Тож як обрати подушку для дитини та в яких випадках вона необхідна в більш ранньому віці? Відповіді шукайте в нашій новій статті!

Коли потрібно

Функція подушки (не тільки дитячої, але й дорослої) — підтримувати шию та голову у фізіологічно правильному положенні, а оскільки у новонароджених дітей пропорції тіла суттєво відрізняються від дорослих, то й подушка у перші місяці життя їм не потрібна. До 12 місяців у дитячому ліжечку подушки не повинно бути взагалі. А от після року її допустимо використовувати, але найкраще робити це з віку двох років.

Розмір і форма

Стандартний розмір дитячої подушки — 40 × 60 або 40 × 50 см. Товщина для дитини двох років — біля 2 см. Надалі, коли малюк підростатиме і відстань від вушка до краю плеча буде збільшуватися, разом з цим повинна збільшуватися товщина подушки. Деякі виробники пропонують подушки з невеликими бортиками, що дозволяють голівці малюка не скочуватися під час сну — теж досить зручно.

Матеріал виробництва

Чохол (напірник) повинен складатися зі 100% бавовни — саме цей матеріал усуватиме статичний ефект. Наповнювач подушки, звісно, має бути виготовлено з безпечного гіпоалергенного матеріалу, що добре пропускає повітря. Це дуже важливо, адже повітропроникність виробу не лише дозволяє шкірі голови дихати, але й убезпечить від удушення, якщо малюк, уткнеться носом у подушку уві сні. Найкраще, щоб це був синтетичний наповнювач, натуральний латекс або вовна.

  • Синтетичні наповнювачі (синтепон, синтепух, холофайбер та інші) — безпечні та гіпоалергенні, легко піддаються чищенню, в них не розмножуються мікроорганізми та комахи. Такі подушки найкраще обирати для дітей, що мають схильність до алергії. А їхнім єдиним мінусом є те, що вони пропускають мало повітря, й голівка крихітки може потіти.
  • Овеча вовна — легка та м’яка. Суттєва перевага полягає в її унікальних терморегуляційних властивостях: влітку на такій подушці голівці малюка не буде жарко, а взимку — не холодно. Єдиний недолік вовняного наповнювача: він швидше скочується й приходить у непридатність, тому таку подушку потрібно буде частіше замінювати. Як варіант, можете пошукати комбіновану подушу вовни з синтетикою: вона зберігає всі властивості натурального наповнювача, а служить довше.
  • Латекс — надзвичайно м’який та еластичний пористий матеріал, що дихає. Його отримують природним шляхом з соку каучукових дерев. Така подушка має тривалий термін експлуатації, підлаштовується під анатомічні вигини малюка й відповідає всім вимогам до якісних виробів, забезпечуючи максимальний комфорт та здоровий сон.

Ортопедична подушка

В останні роки надзвичайної популярності набули ортопедичні подушки, що й не дивно. Вони забезпечують здоровий сон, профілактику порушень постави, максимальний комфорт не лише для дітей, але й для батьків (тільки дорослим варто купувати більші за розміром моделі). Якщо дитина має медичні показання для такої подушки, перед покупкою обов’язково порадьтеся з лікарем. Ортопедичні подушки часто рекомендують дітям (в тому числі й малюкам до 12 місяців), що мають певні порушення: кривошию, наслідки родових травм тощо.

Ще кілька корисних порад

  • Обираючи подушку в магазині, зверніть увагу на еластичність: вона не має бути надто м’якою, а після натискання повинна повертатися до своєї первісної форми.
  • Бажано, щоб ширина дитячої подушки дорівнювала ширині ліжечка: так ви точно будете впевнені у зручності та в тому, що голівка малюка не скотиться.
  • Зручно, коли чохол подушки має застібку-блискавку: це дозволяє регулярно прати наповнювач, а також контролювати його кількість та якість.
  • Якщо на подушці вказано строк експлуатації, намагайтеся дотримуватися його.
  • Під час відпочинку на подушці має бути тільки голова дитини, плечі — ні. При цьому хребет, шия та голова дитини повинні утворювати пряму лінію як у положенні на спині, так і на боку.

Як бачите, вимог та нюансів щодо дитячих подушок не так вже й мало, але всі вони настільки прості, що врахувати їх буде неважко. Тож бажаємо приємних сновидінь вам і вашій крихітці!

24 Вересня / 2018 Материнство

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *