Балкон у квартирі – це таке місце, яке можна адаптувати для будь-яких цілей. На ньому можна не тільки консервацію та дитячі санчата зберігати, а й облаштувати затишну лаунж-зону з диваном та гірляндами, організувати зручне робоче місце або перетворити його на майстерню, яка надихатиме. А можна створити квартирну оранжерею чи навіть городик – тут можуть рости не лише петунії, а й корисна зелень, яка тішитиме твої смакові рецептори цілий рік.
Якщо останній варіант тебе зацікавив більше за інші, тут ти знайдеш рекомендації, як правильно виростити улюблений кріп зі шпинатом у домашніх умовах і насолоджуватися свіжою зеленню в будь-яку пору року.
Цікаво по темі: 8 ідеальних рослин для вашої ванної кімнати
Отже, ти поставила собі за мету вирощувати зелень в домі. Що потрібно передбачити перед тим, як ти почнеш висаджувати смаколики по горщиках?
Цікаво по темі: Тренд на вертикальне озеленення: Як зробити власноруч
З місцем та відповідними умовами визначилися, тепер саме час скласти список того, що тобі знадобиться для твого затишного квартирного «городика»:
В домашніх умовах різні «зелені» культури вирощуються трохи по-різному. Одні досить просто посадити в землю, полити і чекати перших паростків, а насіння інших потрібно кілька днів замочувати у воді. Нижче ти знайдеш короткий мануал з посадки та догляду за найпопулярнішою «квартирною» зеленню.
Виростити хрусткий вітамінний салат на своєму підвіконні не складе ніяких труднощів. Сходить він швидко і за умови правильного догляду ти отримаєш перший урожай вже протягом місяця.
Салату потрібно багато місця, тому рекомендується його садити в горщик із проміжком не менше ніж 10 см або використовувати окремі ємності для кожного майбутнього кущика – так він буде більш пишним. Зроби невелике заглиблення в ґрунті (1-1,5 см), висади насіння салату, присип землею і полий відстояною водою кімнатної температури. Щоб прискорити появу перших паростків, рекомендується створити парниковий ефект, накривши горщик із посівами харчовою плівкою на 3-5 днів.
Цікаво по темі: Кактус – ідеальна рослина для відпусток
Салат – культура волого- та світлолюбна, тому стеж за тим, щоб ґрунт завжди був вологим, розмісти горщики на сонячній стороні і не забувай обприскувати його щодня. Якщо не забезпечити салату відповідні умови, листя, звичайно, виросте, але воно може бути гірким на смак.
Щоб виростити ароматний кріп на підвіконні, для початку потрібно підготувати насіння. Оскільки в ньому міститься багато ефірних олій, замочи його в теплій воді в плоскій ємності на 1-2 доби, змінюючи рідину кілька разів на день. Замість ємності з водою можна використовувати вологу бавовняну тканину. Після цього етапу можна розпочинати посадку.
Зроби невеликі заглиблення в горщику з ґрунтом, виклади підготовлене насіння, присип його землею і полий. Накрий посіви харчовою плівкою на кілька днів. Її можна буде зняти, щойно з’являться перші паростки. Забезпеч кропу гарне тривале освітлення (від 6 годин на день) і регулярний полив, і тоді вже через 30-40 днів ти зможеш зібрати перший запашний урожай, вирощений своїми руками.
Кучеряву зелень петрушки вирощують за таким самим принципом, що й кріп. Підготуй насіння, заливши його водою на кілька днів. Посади його в невеликі лунки в ґрунті, присип землею і полий. Пам’ятай, що петрушка росте довше, ніж кріп – у середньому близько 1,5-2 місяців. І вона точно так само вимоглива до освітлення і вологості.
Цибуля – це, мабуть, найбільш невибагливий вид зелені для вирощування в домашніх умовах. Їй навіть ґрунт не обов’язковий, досить узяти цибулину (краще брати ту, яка вже пустила «стрілу») і опустити її корінцями в банку з водою. Через тиждень-другий вже можна пожинати перші «плоди».
Але в ґрунті цибуля почувається нітрохи не гірше. Щоб виростити її в горщику, візьми невеликі цибулеві головки, занури їх у землю приблизно на одну третину і добре збризни водою. Ґрунт має бути завжди вологим, але не заливай його, щоб коріння не почало псуватися.
Цікаво по темі: Найкрутіші еко-тренди для вашої оселі
Лайфхак. Якщо хочеш, щоб зелена цибуля завжди була у твоєму меню, висади її у два горщики: в один – одразу, а в другий – через 2 тижні. Поки ти будеш насолоджуватися урожаєм першої посадки, якраз приспіє друга.
Якщо ти любиш пряний смак базиліка, то його теж можна виростити на підвіконні. На відміну від багатьох видів зелені, для росту йому потрібна вища температура (близько 25°С), тому садити його краще пізньою весною на південній стороні квартири.
Насіння потрібно підготувати замочуванням у воді протягом кількох днів. Після цього базилік можна посадити в землю на відстані близько 7 см один від одного і накрити плівкою до сходу паростків. Рости він буде близько 1-1,5 місяця, але, щоб прискорити зростання, його можна підживлювати азотним добривом.
Форсувати процес можна, якщо вирощувати базилік не з насіння, а зі стебел. У цьому разі ставимо стебла в ємність із водою на 5-6 днів. Як тільки з’являться корінці, пересаджуємо в землю і не забуваємо щодня обприскувати листя. Щоб кущик вийшов більш пишним і густим, верхівку можна підрізати. До речі, якщо базилік викинув бутони, їх потрібно одразу зрізати, щоб формувалася густа зелень.
Так само, як і базилік, м’яту у квартирі можна виростити і з насіння, і зі стебла. У першому випадку насіння м’яти замочують у воді на кілька днів, висаджують у ґрунт на глибині близько 0,5-1 см і накривають плівкою для прискорення сходів. Насолодитися пахощами свіжої м’яти можна вже буде через 2-3 тижні.
А можна купити м’яту в магазині і поставити гілочки у воду до появи корінців. Потім стебла пересаджують у горщик і у тебе виходить готовий ароматний кущик, який буде рости і давати свіжий урожай.
Шпинат любить світло, але до температури у нього досить лояльні вимоги – оптимальними для нього умовами буде від 10°С до 22°С. Головне, щоб температура не була вищою, оскільки рослина може перестати давати соковите листя, випускаючи замість нього стрілки. Завдяки тому, що шпинат добре переносить низькі температури, садити його можна цілий рік, але взимку важливо забезпечити додаткове джерело освітлення.
Цікаво по темі: Як виростити авокадо з кісточки
Вирощується шпинат за вже знайомим тобі принципом із замочуванням насіння. Після підготовки висади його в невеликі заглиблення в ґрунті з відстанню в 6-7 см і рясно полий. Через 1-2 місяці шпинат буде готовий до збору.
Організувати квартирний «город» зовсім не складно, але він потребує твоєї щоденної турботи й уваги. Щоб ти не посадила на своєму балконі, не забувай щодня обприскувати паростки, поливати через день, щоб підтримувати оптимальну вологість ґрунту, і удобрювати їх, особливо взимку. Але, погодься, можливість балувати себе улюбленою зеленню в будь-яку пору року варта всіх витрачених зусиль.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні