Як загасити бажання зрадити? Розберемося в собі

Згідно зі статистикою, 75% чоловіків і 68% жінок хоча б один раз зраджували свого партнера. Чому і звідки виникає спокуса? Піддаватися чи не піддаватися принадам? Тема не проста, але ми обов’язково в усьому розберемося.

Цікаво на тему: Що таке ревнощі та як із ними впоратися

Емоційна та фізична зрада

1-Як-загасити-бажання-зрадити

Під словом зрада мається на увазі порушення вірності, зрада, усвідомлений вступ у зв’язок із третьою людиною. Можна сміливо говорити про те, що зрада може бути фізичною та/або емоційною.

Фізична – секс, близькість із кимось, крім свого партнера. Банальне задоволення якихось фізичних потреб, яке навіть не передбачає згасання почуттів, відсутність любові до свого партнера.

Емоційна – форма невірності, коли формується глибока емоційна близькість, зв’язок із третьою людиною. Зовсім не обов’язково подібна зрада передбачає секс. Але, емоційний зв’язок теж приховується, оскільки супроводжується величезним обсягом розмов на найрізноманітніші теми.

2-Як-загасити-бажання-зрадити

Ти можеш говорити про все що завгодно: як минув день/ніч, які новини у близьких, про свої переживання, прагнення, бажання, можливості, ділитися всім, що є всередині. Подібна поведінка типова для романтичних стосунків, і найчастіше стає «воротами» до близькості фізичної. Неможливо пізнавати внутрішній світ людини, перейматися її пристрастю і не переходити межі. Емоції сильніші за хіть, жадання. Тому, якщо відбувається емоційна зрада, 99,99% буде секс. У таких випадках на основних стосунках можна сміливо ставити хрест, люди стають чужими, адже місце в душі й серці вже щільно зайняла третя людина.

Причини зради

Стосунки складаються з кількох пазликів, які формують загальну, цілісну картину життя двох людей як пари. Дисбаланс одного пазла ламає гармонію, утворює отвір, що зяє, який рано чи пізно спровокує руйнування всього полотна. Розглянемо кілька причин невірності.

Соціальна активність

3-Як-загасити-бажання-зрадити

Один із партнерів обожнює ходити на зустрічі з друзями, відвідувати театри, кіно, виставки, проводити вечір у ресторані або виходити на коктейль навіть у будній день. А другий – лежебока, якого краще не чіпати, у вільний час він вважає за краще тиснути диван, періодично змінюючи положення тіла. “Сходи сама, якщо тобі треба”, “Давай без мене”, “Я не хочу нікуди ходити й не хочу нічого робити”…

Подібні розбіжності можуть стати причиною скупчення роздратування. Партнер розуміє, що в чергові вихідні або просто вечір він знову буде змушений або гуляти сам на сам, або лежати за переглядом завантаженого фільму. Що трапиться, якщо одного чудового моменту в компанії людей або просто на вулиці під час чергової прогулянки на самоті, зустрінеться людина, яка розділяє активність? Зав’яжеться гаряча розмова. Обговорення івентів, заходів, на які хотілося б потрапити, обмін досвідом і враженнями. Вибратися з диванного болота і нарешті вдихнути – це шанс.  Тривалий чи швидкоплинний – покаже час.

Спільні інтереси

4-Як-загасити-бажання-зрадити

У стосунках усе чудово. Взаємовиручка, матеріальний добробут, секс і турбота один про одного. Але, поговорити нема про що. Немає ні хобі, ні спільних поглядів на життя, ні спільної системи цінностей, ні загального кола спілкування. По суті, партнери є один для одного співмешканцями або фундаментом, який забезпечує відчуття безпеки. Усередині порожнеча, бо обтяжливе мовчання або теми про погоду під час спільного проведення часу не здатні викликати посмішку душі та внутрішнє тепло. У якийсь момент хтось із партнерів може замислитися, з ким би поговорити, щоб мені стало комфортно?

Цікаво на тему: 5 порад як забути і розлюбити людину

Емоційний пазл

5-Як-загасити-бажання-зрадити

Відсутність підтримки та уваги. Будь-який прояв емоцій зустрічається кам’яним обличчям, відсутністю бажання говорити й розбиратися в суті питання. Стриманість і відхід від конфлікту – запорука щасливих стосунків. Але це так не працює. Емоції мають знаходити вихід і зустрічати відповідну реакцію. Не можна говорити з шафою і відчувати полегшення, адже вона не відповість і не допоможе тобі стати спокійнішою, розібратися в проблемі. Коли ти не маєш права бути собою – людиною емоційною, слабкою, такою, що потребує до себе уваги, – ти затискаєшся всередині й шукаєш джерело свободи.

Секс

6-Як-загасити-бажання-зрадити

Секс обов’язкова частина здорових стосунків. Говорити про секс – нормально, обговорювати бажання – нормально, відчувати свободу наодинці зі своїм партнером – нормально. Бажання і пристрасть, флірт і загравання формують величезну прелюдію, яка починається задовго до того, як справа дійде до ліжка. Не можна просто так узяти, і забажати на порожньому місці. Один із партнерів перестає стежити за собою, не спокушає й однаково емоційний, що в городі, що в ліжку. Це може влаштовувати, але найчастіше ні.

Помста страва, яку подають холодною

7-Як-загасити-бажання-зрадити

Партнер зрадив і зізнався, або його зв’язок на стороні просто перестав бути таємницею. Дехто обирає тактику «не питай, не кажи» – коли все і так зрозуміло, але про це говорити немає бажання, можливості чи сил. Простіше замовчувати проблему і не висловлювати свій біль. Деякі пари багато розмовляють, обговорюючи навіть найдрібніші деталі всього, що відбувалося на стороні. Як би не було, зрада – це завжди боляче, і хоч би яких зусиль не докладали, усередині живе і бурить черв’ячок. А може він зникне, якщо відплатити тією ж монетою? У таких ситуаціях третя людина з’являється як інструмент, до якого немає прихильності ні фізичної, ні емоційної. Це лише спроба полегшити біль і поставити на внутрішньому табло 1:1.

Відсутність сміливості завершити стосунки

8-Як-загасити-бажання-зрадити

У стосунках перебувати некомфортно. Нічого глобального не відбувається, але поруч із людиною всередині з’являється відчуття порожнечі, холоду, колеться їжачок. Зароджується внутрішній конфлікт. Навіщо я тут? Для чого? А може я щось упускаю в житті, а за ці стосунки тримаюся просто через страх перед невизначеністю? У такому разі зрада стає приводом для того, щоб рано чи пізно все розкрилося, і настала свобода. Досить жорстко, але це реальність.

Цікаво на тему: Як пережити зраду і чи варто давати йому другий шанс

Як побороти бажання зраджувати?

9-Як-загасити-бажання-зрадити

Причини коротко розібрали. Що можна сказати? Не буває ідеальних людей, як і не буває ідеальних стосунків. Але, з якимись недоліками можна миритися, а деякі – виводять і дратують. Наведений перелік не можна вважати константою. У кожного свій шлях, чужа сім’я, як темна ніч. Не варто судити й засуджувати, оцінювати причини, як дріб’язкові. Усе, що накопичується всередині людини й не дає вільно дихати день у день повільно вбиває, знижує якість життя, заважає посміхатися.

Будь-яка ситуація вимагає розмови. Розмови з партнером і з самим собою. Іноді потрібно ухвалювати рішення, що для тебе важливіше: пристрасть чи кохана людина ось така, як вона є, з усіма недоліками, особливостями, дивацтвами. А іноді потрібно зазирнути в себе і зрозуміти, чи твій особистий комфорт і спокій можна принести в жертву нав’язаним суспільством стереотипам або страху перед майбутнім.

10-Як-загасити-бажання-зрадити

Якщо ти точно розумієш, що хочеш провести з людиною якомога більше часу, то на допомогу тобі прийдуть кілька корисних порад, як придушити бажання змінити:

  1. Уникати спокуси – алкоголіки не ходять у бари, а люди на дієті не відвідують кондитерські. Дуже навряд чи тяжіння є до маси привабливих людей, ти бажаєш лише одного. Тому розумно буде якомога рідше перетинатися з об’єктом своїх бажань, і однозначно не залишатися з ним наодинці. Не потрібно обманювати себе, що зустріч vis-a-vis нічим не закінчиться і самоконтроль буде на вищому рівні. Швидше за все не буде. Не варто випробовувати долю. Колега, подруга або друг, усміхнена бариста в кав’ярні або постійний клієнт/клієнтка – варто зробити все можливе, щоб зустрічі з цією людиною ставали дедалі рідшими, поки всередині не настане штиль. Інакше кажучи, займатися розвитком емоційної стійкості.
  2. Думай про довгострокові наслідки – втіха швидкоплинна. Цілком можливо, але не факт, буде добре. А що потім? Подумай, що буде потім, коли вечір або ніч підійдуть до кінця… як ти будеш почуватися? Цілком можливо, ти будеш стояти в душі й намагатимешся відмитися від усього, що сталося, плакати й нескінченно звинувачувати себе за те, що накоїла. Подумай про свого партнера. Йому вже завдано рани, просто він про це ще не знає. Уяви собі дві чаші терезів, і подумки на одну складай свої стосунки, а на другу – один вчинок. Ну і не варто ігнорувати той факт, що піддавшись спокусі один раз, найімовірніше настане і другий. Це сніжний ком. Не викликай цю лавину, адже нічим хорошим це не закінчиться для твоїх стосунків.11-Як-загасити-бажання-зрадити
  3. Допомога з боку – відверта розмова з другом або психологом. Об’єктивний погляд на ситуацію, зовсім інша думка, яка може показати те, про що не було навіть здогадок. Ця порада може звучати не надто серйозно, але насправді, вона працює. Вилити душу, розібратися в собі, отримати підтримку, яка розгорне на 360 градусів бажання і рішення всередині. Якщо допомога буде виходити від психолога, то ти зможеш почути не просто практичні поради, а й вирішення всіх внутрішніх питань під нуль.
  4. Відкрита розмова з партнером – складна, але дуже робоча стратегія. Ти відкрито і чесно скажеш партнеру про те, що всередині тебе. Так, це однозначно боляче. Але не настільки, як факт зради, що відбулася. Якщо стосунки зрілі, дорослі, міцні, побудовані на довірі та чесності, ви зможете обговорити причини такого бажання, що йде не так між вами й виправити ситуацію. Це нелегко, але дуже просто. Будь-яку проблему можна розв’язати тільки розмовляючи, обговорюючи, слухаючи й сприймаючи. Мова нам дана не тільки для того, щоб перекидати в роті їжу в різні боки, а й для того, щоб вимовляти слова. Якщо стосунки тобі важливі, ти знайдеш у собі сили поговорити й розібратися в ситуації.

12-Як-загасити-бажання-зрадити

Під час розмови обов’язково необхідно знайти відповіді на запитання: як відновити пристрасть у стосунках, що потрібно для створення або поліпшення сексуальної гармонії, чи варто почати пошук нових спільних інтересів, що потрібно робити для зміцнення емоційного зв’язку.

Піддаватися спокусі природно, слабкість притаманна людині. Але, твоя особиста відповідальність, як перед самим собою, так і перед партнером, протистояти цим спокусам. Якщо стосунки справді багато значать, якщо людина поруч потрібна, важлива, дорога, кохана і бажана, про які інтрижки може йти мова? Усе можна вирішити, подолати, розібравшись у корені проблеми й підібравши рішення.

15 Січня / 2025 Натхнення

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті
03 (538)