Сонце піднімає настрій — факт, з яким не посперечаєшся. Але воно може бути досить підступним і небезпечним, зокрема для дитячої шкіри. Малюки особливо сприйнятливі до ультрафіолетових променів, хоча сонячні опіки у них проявляються не відразу. Як уберегти дитину від активності сонця, не знижуючи її активності на свіжому повітрі? У програмі «мінімум» — одяг із натуральних тканин і головний убір. Про програму «максимум» говоримо докладніше.
Функцію захисту від сонця виконує пігмент меланін, який утворюється в клітинах меланоцитах. Він поглинає ультрафіолет і відкладається в нижньому шарі епідермісу. Саме завдяки пігменту засмага отримує темний відтінок. Оскільки цей механізм формується приблизно до трьох років, до того часу малюк практично не захищений від ультрафіолету. Тому не рекомендується надовго виходити з ним під палюче сонце.
Також цікаво: «Безпека дітей влітку»
Найпростіший спосіб захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету — світлий одяг із натуральних тканин. Деякі виробники вказують на бирках рівень UPF-захисту виробу. Так, маркування 15–24 UPF означає, що блокуються 93,3–95,9% ультрафіолетових променів, а 40–50 UPF — 97,5–98%. На пляж рекомендується придбати купальний костюм із високим рівнем UPF-захисту. Тим паче, що він швидко сохне, відмінно пропускає повітря і практично не вигоряє. І, звичайно, потрібно не забувати нанести сонцезахисний засіб на відкриті ділянки тіла.
Дитячі санскріни засновані переважно на мінеральних фільтрах, які відображають промені, — оксиді цинку або діоксиді титану. При наявності у складі хімічних компонентів, їх концентрація зазвичай незначна. Також якісна дитяча косметика випускається гіпоалергенною, без ароматизаторів або з ненав’язливим ароматом. Крім кремів існують засоби у вигляді мусів, гелів, спреїв, молочка та лосьйонів. Легкою консистенцією і швидким поглинанням відрізняється водостійкий лосьйон BABE Laboratorios з індексом SPF 50+.
Також зустрічаються спреї, які відразу фарбують шкірні покриви в яскравий колір. Це зручно для рівномірного нанесення засобу, і допомагає перетворити процедуру в захопливу гру. Незабаром захисний шар від сонця стає прозорим і непомітним на шкірі.
Вибір захисту від сонця залежить від тону шкіри і кольору волосся дитини. Для блондинів і рудих дітей зі світлою шкірою підійде крем із більш високим фактором, ніж для смаглявих і темноволосих. Також вибір залежить від кліматичної зони, часу доби і типу відпочинку. Наприклад, для звичайної міської прогулянки може підійти SPF 15–25, а для відпочинку на морі ймовірно знадобиться більш високий фактор захисту. Оскільки в цих умовах засіб активно змивається у воді, бажано вибрати водостійку формулу і регулярно оновлювати шар після купання.
У дитячій лінійці санскрінів Біокон представлені продукти різних консистенцій та індексів захисту:
Основні правила використання захисту від сонця:
Сонцезахисний фактор SPF у дитячих серіях, як правило, знаходиться в межах від 30 до 50. Це число позначає, у скільки разів довше, ніж зазвичай, можна безпечно перебувати на сонці після нанесення санскріну. Помилковою є думка, що дітям не можна використовувати засоби із SPF-фільтром. Ця гіпотеза не має під собою підстав. Дійсно, до п’ятирічного віку дитині не варто користуватися дорослою косметикою. Для неї є окремі дитячі продукти зі спеціальними позначками «дитячий», «від народження», «сімейний» або «0+». Причому, попри останній маркер, використовувати сонцезахисні засоби рекомендовано не раніше шести місяців (до цього віку треба уникати прямих сонячних променів).
Для захисту очей від ультрафіолету знадобляться дитячі сонцезахисні окуляри. Якщо малюк не хоче їх надягати, запропонуйте йому вибрати модель самостійно. Тим паче, що сьогодні вибір не обмежений: у продажу є моделі окулярів у вигляді квітів, сердечок або милих тваринок. Впевнені, малюк зацінить модну обновку.
Для перебування на вулиці обов’язковий головний убір. Бажано з широкими полями або козирком, які прикриють шию та обличчя дитини. У похмурий день або в тіні також знадобиться санскрін. У цих умовах ультрафіолет хоча і менше впливає на шкіру, але залишається досить активним.
Сприяє захисту шкіри від шкідливого впливу ультрафіолету і раціон, збагачений овочами і фруктами з високим рівнем каротиноїдів. Вони містять органічні пігменти природного походження, які не здатні синтезуватися в організмі. За умови, що малюк вже переведений на «дорослий стіл» і не має протипоказань, необхідно включати ці продукти в його меню. Завдяки високому вмісту бета-каротину ці овочі і фрукти зазвичай мають яскравий помаранчевий або жовтий колір. Серед них:
Оскільки перебування на сонці зневоднює організм, обов’язково запасіться водою, морсом або іншими напоями. Під час поїздки на море або в іншу кліматичну зону починайте приймати сонячні ванни поступово, щоб дитина встигла адаптуватися. І не забудьте захопити про всяк випадок невелику аптечку з пантенолом: це допоможе зняти сонячні опіки. Більше корисних порад — у матеріалі Зустрічай нас, море! MUST-HAVE на пляжний сезон.
Усе є ліки і все є отрута, головне — знати дозу. Ці слова Парацельса, швейцарського лікаря і філософа, застосовні й до сонця. Воно вкрай важливе для здоров’я і нормального розвитку дитини: допомагає виробленню вітаміну D, підвищує імунітет і заряджає бадьорістю. При цьому потрібна розумна міра, одяг по сезону, збалансоване харчування і якісні сонцезахисні засоби, щоб користь не стала на шкоду.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні