“Бежева мама”: новий тренд у вихованні дітей. Чи варто слідувати йому?

Батьки поділилися на два табори: ті, хто вважає, що буяння кольорів може надмірно стимулювати нервову систему малюка, і ті, хто впевнений, що дитинство все-таки – це яскравий, веселий, пустотливий період у житті, сповнений барвами. І справді, коли ж як не дитинстві божеволіти? Калюжі, бруд, пісок, вода, яскраві іграшки та одяг, круті рюкзаки, божевільні дитячі аксесуари, які допомагають створювати просто карколомні образи – все це нормально і природно, коли ми говоримо про дитину. Але нові тренди кажуть, що це too mutch і малюків потрібно виховувати в атмосфері стриманого, спокійного, тихого бежевого кольору. Давай поговоримо про це.

1-Бежева-мама

Цікаво на тему: 7 способів, як батьки можуть зруйнувати самооцінку дитини

Хто така “Бежева мама”?

2-Бежева-мама

“Бежева мама” – це тренд, який набирає обертів у соціальних мережах, зосереджений на приглушених, спокійних кольорах у домі, зокрема одязі, іграшках, аксесуарах. У Тік Ток та Інстаграм можна знайти величезну кількість постів, у яких мами розповідають про своє нейтральне виховання. Вони створюють інтер’єр кімнат у бежевих тонах, одягають дітей у натуральні тканини й кольори та купують іграшки тільки у відтінках бежевого (приміром, дерево, пряжа тощо). Деякі батьки долучаються до спільноти “Бежевих мам”, і несуть свої переконання в маси, розставляючи хештеги #BeigeMom, а деякі просто живуть своїм життям, використовуючи нейтральну колірну палітру.

3-Бежева-мама

Як і в будь-якій іншій спільноті в бежевому є свої радикали. Мами не просто дотримуються своєї філософії, а й кидають виклик навколишньому світу, перефарбовуючи різнокольорові іграшки в нейтральні тони. Мільйони людей здивувала мама, яка оздобила ялинкові прикраси в спокійні відтінки просто на ялинці, щоб не відступати від своїх переконань. А інша мадам настільки люто вгризлася в тренд, що не помітила, як руйнує родину. Чоловік нещасної не мав права навіть побудувати з дитиною халабуду з покривал, оскільки всі вони були складені за кольором і певним чином у шафі, а порушувати естетику простору не можна. Він не міг купити доньці яскраву маскарадну сукню, а подарунок у вигляді лялькового будиночка, подарованого бабусею, погуркотів назад дарувальникові, оскільки це обурливо! Будиночок не вписується в рішення і концепт усього життя. Переломним моментом стала істерика бежевої мами, яку спровокував скляний стакан, що потрапив у кадр на фото, зроблене для соціальної мережі. Що знадто, то нездраво, як то кажуть…

На думку всіх, хто дотримується бежевої філософії, яскраві кольори занадто кричущі, тривожні, провокують надмірне збудження нервової системи. Цей тренд порушив питання: чи впливає колір або його практично повна відсутність на здоровий розвиток дитини?

Цікаво на тему: Чому батькам не можна проектувати свої мрії на дитину

Звідки взялися “Бежеві мами” і чому вони сумні?

4-Бежева-мама

Є думка, що поширення переконань бежевих мам і бежевих дітей починається з Гейлі Дерош, яка створила вірусне відео на цю тему. Дерош помітила, що екологічно чисті товари все більше входять у сферу абсурду. Це стосується як ціни, так і стилю реклами. Нейтральні кольори, приглушений тон і чомусь дуже сумні обличчя стали головною естетикою цих роликів. І що дорожчий товар, то більша ймовірність того, що реклама буде схожа на щось із часів Великої депресії.

У своїх відео Дерош перевтілюється у Вернера Герцога – німецького кінорежисера, який вважає за краще занурювати глядача в картини з глибокою, емоційно насиченою реальністю – і починає віщати про те, що стриманий дитячий одяг, іграшки та декор є частиною її авторської лінійки продуктів “Сумний бежевий одяг для сумних бежевих дітей”. Один з роликів, до речі, набрав ні багато ні мало 1,8 мільйона переглядів. У ньому Дерош демонструє “дуже веселі” дитячі іграшки в нейтральних тонах. Головний акцент у своєму відео вона робить на виразах обличчя дітей і дуже похмурих кольорах, назвавши цю колекцію “Колекція сезонної депресії”.

5-Бежева-мама

Інші автори із задоволенням підхопили тренд і почали активно обговорювати бежеве материнство. Коментатори не відстають, виписуючи жарти на будь-який смак щодо бежевої естетики. Більшість сходиться на думці, що дітям усе-таки потрібен колір, а батьки аж надто переживають і захоплюються своїми нейтральними схемами. І смішно, і грішно: “Мої діти маленькі мінімалісти й вони ідеально вписуються в інтер’єр”))) “Моя дитина порізалася, і я м’яко пояснила, що червоний колір крові порушує візуальний баланс нашої родини”)). Жарти жартами, але справді, як розвиватися дитині в умовах жорсткого обмеження яскравості? Адже природу не скасувати, як не старайся, а інтер’єр та естетика – далеко не найважливіше в житті.

Цікаво на тему: Сепарація від батьків: чому вона важлива обом сторонам?

Розберемося в концепції кольору

6-Бежева-мама

Нейтральна палітра – це не просто батьківські тренди. Стримані кольори символізують прагнення. У 2020 році бежевий колір став показником багатства і статусу. Відтінки типу слонової кістки, пісочний, сірий, символізують розкіш. Цей тренд чудово поєднується з рішенням віддавати перевагу натуральним матеріалам в одязі, обираючи льон і бавовну як базові в гардеробі.

7-Бежева-мама

Звісно, я не можу не згадати інтерв’ю Кім Кардаш’ян, яка гордо демонструвала свій дім, у якому можна потонути в спокої й нейтральності. Багато хто оцінив подібне рішення, взявши на замітку головні правила створення бежевого простору. Дійсно, фото і відео бежевих будинків можна назвати мирними і заспокійливими. Вони викликають бажання зайти в таку кімнату і трохи відпочити. Але я точно знаю, що більшість із нас усе-таки кине акцентну яскраву подушку на диван, який стоїть у нейтральній кімнаті:) Віддаватися повністю атмосфері бежевої тиші просто неможливо. Нам потрібен колір для того, щоб почуватися збалансовано.

Інтер’єр дитячої кімнати – це наука

8-Бежева-мама

Бежевий обговорили. Тепер поговоримо про кольори. Дослідження доводять, що надмірність кольору та візерунків здатні порушити концентрацію уваги дитини. Одне з них показало, що слабко прикрашені навчальні зали сприяють кращому засвоєнню матеріалу дітьми в дитячих садочках. Дошкільнята не можуть зосередитися, почути й вникнути в матеріал, який намагається розповісти вихователь, коли навколо лише кольорові поверхні.

Барвистість дійсно стомлює, це правда. Взяти, наприклад, ігрові кімнати, які можна сміливо назвати королівством кольору. Хто хоч раз відвідував подібні заклади прекрасно знає, про що я говорю. Абсолютно кожен предмет там має свій колір. Немає жодного куточка, який би дозволив очам відпочити. Навіть у закритих кімнатах для святкування дня народження стіни оздоблені мультиплікаційними героями, стіл і стільці різноколірні, підлогове покриття імітує перегоновий трек. Занадто багато кольору! Діти перевантажуються буянням фарб. Додати до всього цього шум, гам, біганину і веселощі, отримуємо збуджену дитину, яка не може заспокоїтися протягом ще кількох годин після повернення додому.

9-Бежева-мама

Але це зовсім не означає, що ми повинні позбутися яскравих фарб. Адже істина, вона, як завжди, лежить десь посередині. У всьому важливий баланс і кидатися з крайності в крайність зовсім не обов’язково.

Цікаво на тему: Роль сім’ї у вихованні дитини

Перетин із Монтессорі

10-Бежева-мама

Марія Монтессорі помітила, що дітки краще концентруються в спокійному, нейтральному просторі. Саме тому класи в школах Монтессорі пофарбовані в спокійні тони, а меблі виготовлені з натуральних матеріалів. Перевагу віддають м’якому і теплому дереву. Крім цього, для вивчення текстур і навколишнього світу необхідно обов’язково використовувати органічні матеріали по всьому класу.

Але, якщо ти думаєш, що ми зайшли в глухий кут, то зовсім ні. Система Монтессорі не обмежує дитину і не позбавляє її радості від насолоди яскравими фарбами.

Навчальні, розвивальні матеріали наповнені кольорами, щоб навчати дітей важливих концепцій. Наприклад, малюки із задоволенням вивчають кольори й форми, граючи з жовтими трикутниками, синіми колами та червоними квадратами. Кольори використовуються для позначення ієрархії чисел. Одиниці отримали зелененьке забарвлення, десятки – синє, а сотні – червоне. Монтессорі пропонує діткам гратися з різноколірними намистинками, тканинами та різноманітними блоками для будівництва.

11-Бежева-мама

Нейтральний колір меблів у класі призначений для того, щоб підкреслити красу кольору і зробити іграшки, навчальні матеріали та книжки більш привабливими для дітей. Ніхто не забороняє робити акценти, але вони мають бути розставлені правильно. Якщо на нейтральній стіні висить якась картина в стилі кубізму чи експресіонізму – це не страшно. Так само як і не страшно, якщо на дерев’яному столі стоїть футуристична лампа з металу. На підлозі може лежати яскравий килим, і він ідеально впишеться в природність кольорів усієї решти кімнати.

“Бежева мама” – це добре?

12-Бежева-мама

Який ми можемо зробити висновок з усього сказаного? Баланс і гармонія – ідеальний простір для життя. Ти любиш спокійні тони й тобі важливо оточити себе нейтральними відтінками бежевого і сірого. А твоє дитя прагне прикрасити цей світ соковитими плямами! Йому прям по кайфу, я прошу вибачення, вбратися в салатову футболку, бірюзову кепку і кросівки різного кольору. Знайди баланс між своїми потребами та бажаннями свого дитяти.

Природні тони заспокоюють. Багатьом мамам не вистачає цього в сімейному житті. Круто мати оазу спокою посеред божевілля, яке створено в будинку, де живуть дітки. Проблема і конфлікт починається в той момент, коли мама починає проникати зі своїми переконаннями в уми решти сім’ї.

13-Бежева-мама

Соціальні мережі – один із найсильніших чинників впливу. Піддаватися трендам легко. А дехто прагне прямо стати амбасадорами всього популярного і мейнстримового. Заради красивих фото і залучення до чогось, що ототожнюється з багатством і високим статусом, люди чомусь забувають цікавитися бажаннями близьких.

Дозволь своїй дитині повести тебе за собою. Їй подобається малювати? Фарбами або олівцями? Можливо, на стіну вона хоче повісити красиву картинку із зображенням улюблених супергероїв? Або йому потрібна форма футбольного клубу з номером улюбленого гравця? Чи є така машинка, яка буде носитися по дому, як божевільна яскрава блискавка? А можливо, хочеться крутий конструктор, з якого можна побудувати будинок у вигляді свинки? Це справді важливі питання, які дадуть змогу зрозуміти, а чи не перестаралися ми з бежевим кольором і чи не нав’язуємо те, що зробить нашу дитину нещасною… Спокою потрібна частка божевільного, як і божевіллю трохи тиші. Принцип інь і ян працює в усьому.

1 Корисна стаття-1200х200_01_ukr

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Період перевірки reCAPTCHA закінчився. Будь ласка, перезавантажте сторінку.

Рекомендовані статті
1280x280_ukr (1)