How to: як реанімувати розбиті сухі тіні або засоби для обличчя

NO, GOD! NO, GOD, PLEASE, NO! 😱 Цілком адекватна реакція, коли улюблена палетка тіней, пудра або рум’яна летять з макіяжного столу на підлогу… І ще до приземлення розумієш, що шанси на «виживання» мінімальні. Відкриваєш футляр і… твої найгірші очікування справдилися. Уся палетка в кольоровому пилу, і ти з жахом прораховуєш, скільки щойно відмінусувалося на карті. 🫠

1-How-to-як-реанімувати-розбиті-сухі-тіні-або-засоби-для-обличчя

Відставити паніку! Сухі продукти, що потріскалися (звісно, якщо вони залишилися у футлярі, а не розсипалися по всьому будинку), можна «склеїти» назад і продовжувати користуватися, як і раніше. Так, просто своїми руками й буквально за 5 хвилин. Щоб наочно показати тобі лайфхаки, ми «пожертвували» двома палетками та реставрували їх двома способами. Один — однозначно топ, другий — під питанням. Здаємо результати наших «вандальних» експериментів. 😉

Цікаво на тему: Тема від читачів: за що ми платимо, обираючи люксову декоративну косметику?

Спосіб №1: відновлення косметики спиртом

2-How-to-як-реанімувати-розбиті-сухі-тіні-або-засоби-для-обличчя

Почнемо з найпопулярнішого варіанту реставрації сухих засобів — за допомогою медичного спирту. Цей спосіб зручний, досить швидкий і безпечний. Молекула C2H5OH (вона ж молекула спирту) дуже летка і водночас є класним розчинником, тож після «склеювання» косметики жодного запаху чи інших сюрпризів не буде.

Instagram_02_Blog

Що нам знадобиться

Для «лагодження» розбитого продукту у тебе напевно вже є все необхідне. Ну, за деякими «інструментами», можливо, доведеться заскочити в аптеку. У будь-якому разі вишукувати якісь хитрі компоненти для цієї вигадки не потрібно. Отже, нам потрібно:

3-How-to-як-реанімувати-розбиті-сухі-тіні-або-засоби-для-обличчя

  • аптечний спирт;
  • піпетка або шприц — для «дозування» спирту;
  • зубочистка;
  • сухі серветки;4-How-to-як-реанімувати-розбиті-сухі-тіні-або-засоби-для-обличчя
  • чайна ложка або плоский предмет, що за формою нагадує рефіл (наприклад, помада з плоским дном, далі пояснимо докладніше) – опціонально;
  • невеличка баночка чи місткість — опціонально;
  • серветка для захисту столу — якщо не впевнена у своїй акуратності.

5-How-to-як-реанімувати-розбиті-сухі-тіні-або-засоби-для-обличчя

Цікаво на тему: Косметика в стіках — однозначний мастхев цього сезону

Перш ніж ми почнемо рятувати улюблений декоративний продукт, домовмось одразу, що все, що випало за межі палетки, залишається за межами палетки. Це щонайменше не гігієнічно. Тому працюймо тільки з тим, що залишилося всередині. І ще. Ти, напевно, сама розумієш, що якщо розбилося і дзеркало, то все потрібно зібрати й відразу викинути у відро для сміття. Без жалю. Навіть якщо ти не бачиш дрібних осколків скла, це не означає, що їх немає, а це вже дуже небезпечно.

Реставрація тіней покроково

Отже, перед тобою палетка з битим рефілом. Або рефілами — тут вже як пощастить. Що потрібно зробити, щоб повернути косметиці нехай і не прямо первісний вигляд, але можливість використовувати в макіяжі — точно.

Палетка-01

  1. Подрібнення пігменту

Найімовірніше, продукт розбився на різні за розміром шматочки — від великих осколків до пилу. Наше завдання — подрібнити залишки засобу максимально дрібно й однорідно. Це буває непросто, особливо з матовими тінями або пудрами — шимерні мають більш пухку текстуру. Отже, потрібно взяти дерев’яну зубочистку і постаратися зробити з пігменту однорідний порошок.

Палетка-02

Тут є два варіанти — подрібнювати прямо в рефілі або пересипати пігмент в окрему місткість. У першому випадку є ризик забруднити сусідні відтінки або саму палетку (особливо якщо вона картонна, а не пластикова), у другому — потрібно здійснювати додаткові маніпуляції, що дасть змогу провести реставрацію акуратніше, але займе більше часу. Ми для своїх експериментів обрали перший.

Цікаво на тему: Що потрібно знати про компоненти в складі декоративної косметики?

  1. Додавання спирту

Тепер за допомогою спирту потрібно довезти подрібнений пігмент до кремоподібного стану. Тут важливо не перелити рідину, щоб консистенція була досить густою і пластичною. Для цього краще використовувати піпетку або шприц. Додаємо спирт потроху, добре перемішуючи та контролюючи густоту.

Палетка-03

  1. Пресування

Отриману кремоподібну масу потрібно акуратно спресувати за допомогою серветки (якщо ти змішувала пігмент в окремій місткості, то саме час повертати її в рефіл). Якщо тобі вдасться знайти предмет, який буде за формою схожий на рефіл — це буде плюсом. Так ти зможеш надати первісної форми відновлюваному продукту. Але якщо ні – не біда. Для пресування можна використовувати тильну сторону ложки або просто свої пальчики. Візуально буде не так ефектно, але на функціональність не вплине.

Отже, розрівнюємо пігмент за допомогою зубочистки, беремо суху серветку та акуратно притискаємо масу, щоб засіб набув форми рефіла. Поки маса пластична, можна підправити нерівні краї або складочки на поверхні.

Палетка-04

Все, тепер залишаємо палетку на день — щоб спирт гарненько «склеїв» пігмент і при цьому встиг вивітритися. Наступного дня можеш користуватися так само як і до «польоту».

Цікаво на тему: Лайфхаки, які допоможуть визначити оригінальність декоративної косметики

Варто розуміти, що відновлений рефіл однаково не повернеться до початкової «щільності», тому носити з собою палетку або пудру після реставрації не варто. Її зможе пошкодити будь-який незначний удар у сумці. А ось для домашнього використання цей лайфхак працює на 100%.

Спосіб №2: реставрація за допомогою фіксатора для макіяжу

Відновлення сухих продуктів спреєм-фіксатором нічим не відрізняється від того, що ми робили зі спиртом. Але все ж має низку нюансів, про які ти маєш знати, якщо зважишся на цей спосіб.

Палетка-05

По-перше, фіксатори для макіяжу більш в’язкі порівняно зі спиртом. Тому працювати з ними потрібно ще більш акуратно і швидко, оскільки вони буквально на ходу «склеюють» пігмент і з ним стає складніше працювати — вимішувати та рівняти.

По-друге, через «складну» текстуру легше забруднити все навколо відновлюваних рефілів. Якщо палетка пластикова — не страшно, але картонна матиме явно «нетоварний» вигляд. У цьому разі краще змішувати пігмент із фіксатором в окремій місткості.

Цікаво на тему: Що в косметичці авторів EVA Blog?

По-третє, якщо спирт розчинив, скріпив і випарувався, то теоретично спрей може вплинути на текстуру засобу. Наприклад, вона може гірше переноситися на шкіру, а пігментація — стати легшою. Особливо якщо продукт матовий. Якщо для тебе це не критично, тоді питань немає. Але якщо важливо зберегти текстуру без змін, краще для реставрації використовувати спирт.

Ну, а в іншому — все так само як і в першому випадку. Спресовуються сухі продукти фіксатором так само добре, як і зі спиртом. Ось такий результат у нас вийшов.

  • Спосіб №2: реставрація за допомогою фіксатора для макіяжу

Підбиваючи підсумок, зі спиртом працювати зручніше і простіше, плюс він ніяк не впливає на текстуру продукту. Але якщо під рукою немає нічого, крім спрею-фіксатора, можна використовувати і його. Але спирт все одно рулить! 😉

Сподіваємося, наші лайфхаки допоможуть тобі більше не сумувати, якщо розбився твій улюблений декоративний засіб — тепер ти знаєш, як його реанімувати. Не забудь тицьнути на сердечко, якщо було пізнавально, і додавай статтю в закладки, щоб не загубити в потрібний момент!

15 Травня / 2025 Краса

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Період перевірки reCAPTCHA закінчився. Будь ласка, перезавантажте сторінку.

  1. Диана

    Вот это поворот😲 Теперь нужен лайфхак, как вернуть все выброшеные разбитые палетки обратно😭

  2. Ганнв

    Классний лайфхак. Але якщо немає спирту , а в аптеці його по рецепту продають чи можна замінити наприклад горілкою чи ще чимось ?)

    • Команда EVA Blog

      Доброго дня, Ганно!

      Дякуємо за питання. Так, можна замінити горілкою — це той самий спирт, але розбавлений 😉

      Головне – не використовувати спиртовмістні рідини, в яких є потенційно небезпечні домішки, що можуть викликати алергічну реакцію. Наприклад, парфуми.

  3. Сашка

    Где же вы были раньше? Сколько палеток ушло в небытие…
    Спасибо за советы, даже сохраню себе статью на всякий случай а то никто не застрахован от случайного разбития палетки

1280x400_ukr (6)