Це той випадок, коли назви звучать не надто корисно, а, скоріше, як щось хімічне, шкідливе. Що це за речовини та як вони впливають на шкірний покрив, в цьому питанні EVA Blog допоможе розібратися фахівчиня із тестування шкіри Гордей Ольга.
Діоксид титану є природним мінералом. Він не розчиняється у воді й використовується в багатьох продуктах: косметиці, фарбах, сонцезахисних засобах, харчових продуктах. Діоксид титану має яскраво-білий колір і високу здатність розсіювати світло – саме в цьому його особливість і цінність.
Оксид цинку є неорганічною речовиною білого кольору. Не розчиняється у воді, як і діоксид титану. Його використовують у косметиці, сонцезахисних засобах і в медицині. Він має широкий спектр застосування завдяки своїй високій безпеці та універсальності.
Цікаво на тему: Конопляні пристрасті в косметиці. Що таке CBD і наскільки він ефективний?
Ці компоненти виконують головну функцію для захисту шкіри від ультрафіолетових променів. Вони працюють як дзеркало, відбиваючи шкідливі промені сонця, а також створюють бар’єр на шкірі, який запобігає проникненню негативних випромінювань, виникненню опіків, пошкоджень і фотостаріння шкіри.
Різниця між хімічними та мінеральними фільтрами в тому, що хімічні фільтри швидко вбираються. Вони не білять шкіру й мають легку текстуру. Можуть викликати подразнення, прояв алергічної реакції. Їх дії потрібно чекати 15-20 хвилин перед виходом на сонце. Своєю чергою фізичні фільтри підходять для чутливого типу шкіри, особливо для малюків. Мають широкий спектр захисту від випромінювання і з ними можна відразу ж виходити на сонце. Текстура таких засобів більш щільна й може відчуватися на шкірі.
Діоксид титану й оксид цинку можна знайти в широкому переліку декоративної та доглядової косметики:
А ще ці компоненти використовуються в кремах і присипках під підгузок для найменших, адже вони абсолютно безпечні.
Підбірка якісних косметичних засобів з діоксидом титану й оксидом цинку:
Фізичні або мінеральні фільтри, якими є діоксид титану й оксид цинку, підходять для чутливого типу шкіри. Для дітей краще вибирати SPF захист на мінеральних фільтрах. Правильним використанням таких фільтрів буде оновлення їх кожні 2-3 години. Варто враховувати, що ці два компоненти роблять крем більш щільним і можуть трохи білити шкіру.
Цікаво на тему: Мінеральна олія – все за та проти
Поєднання цих речовин є ефективним засобом для захисту навіть найчутливішої шкіри. На кожен день буде достатньо наносити санскрін з позначкою SPF 30. Для активного відпочинку на морі, в горах – SPF 50 і вище. Потрібно звертати увагу на захист від UVA і UVB випромінювання. Якщо шкіра проблемна, є висипання, то краще вибирати засоби з вмістом оксиду цинку, бо він не викликає подразнення. Важливо пам’ятати, що SPF не сумується, якщо крем SPF 50, а тональна основа SPF 30, то ступінь захисту буде 50!
Чи безпечний діоксид титану для чутливої або проблемної шкіри? Так, цей фільтр теж безпечний. Він не проникає в пори, завдяки чому підходить для епідермісу, схильного до висипань. Компонент має протизапальні властивості, що корисно для чутливої шкіри з почервонінням (розацеа).
Так, оксид цинку має протизапальні властивості й допомагає заспокоїти подразнену шкіру. Також оксид цинку може запобігати розмноженню бактерій, надаючи антибактеріальну, загоювальну дію. А ще цей компонент має підсушуючий ефект і може використовуватися при лікуванні акне та інших шкірних захворювань. А завдяки своїм відновлювальним властивостям, він є важливим компонентом у багатьох засобах для догляду за шкірою.
А за якими критеріями ти вибираєш SPF? Тільки за ступенем захисту або за складом теж? Обов’язково поділися з нами в коментарях.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні