Не ролами єдиними славиться японська кухня! Японці, як і багато хто з азійців, люблять смачно й різноманітно поїсти, тому думка, що їхній раціон суцільно складається з морепродуктів із рисом, досить стереотипна.
Насправді в азійській кухні багато цікавих рецептів, які можна підглянути та періодично додавати до свого меню — для різноманітності та знайомства з новими смаковими поєднаннями. Якщо тобі набридло чергувати макарони, картоплю та гречку і хочеться чогось цікавенького, EVA Blog пропонує тобі 3 оригінальні японські страви, які нескладно повторити в домашніх умовах.
Рамен — доволі популярна і ситна гаряча страва, яку дуже люблять у Країні сонця, що сходить. Хоч вона і належить до традиційних, варіантів її приготування існує безліч: з куркою, свининою, яловичиною, рибою, морепродуктами, можна знайти навіть пісні рецепти. Просто величезне поле для кулінарних експериментів!
Тут важливо зрозуміти принцип, а далі можна творити магію на власний розсуд. По суті, якщо спростити, то рамен — це локшина, залита насиченим бульйоном, з додаванням м’яса/риби, овочів і зелені. Для ознайомлення з цією стравою ми пропонуємо почати з рецепта з куркою.
Інгредієнти (на 4 порції):
курячі карбонати — 2 шт.;
куряче філе — 300 г;
цибуля — 1 шт.;
морква — 1 шт.;
часник — 3— 5 зубчиків;
корінь імбиру — 1-2 см;
соєвий соус — 5-6 ст.л;
кунжутна олія (або будь-яка рослинна) — 1 ст.л;
локшина (гречана, пшенична, рисова) — 200 г;
консервована квасоля або кукурудза — 0,5 банки;
яйця — 4 шт.;
зелень (зелена цибуля, петрушка, паростки сої) — до смаку;
Почнемо з бульйону. У каструлю виклади курячі карбонати, залий 1,5 л води, додай подрібнену цибулю, часник, моркву, імбир, сіль, перець і будь-які улюблені спеції. Доведи до кипіння і вари на невеликому вогні 1 годину. Потім проціди бульйон і додай у нього соєвий соус до смаку.
На кунжутній (або будь-якій іншій) олії обсмаж нарізане шматочками куряче філе. Можеш додати пару ложок соєвого соусу, щоб надати м’ясу гарного кольору.
Локшину відвари за інструкцією в підсоленій воді, а яйця звари некруто. Рідкий жовток зробить бульйон ще більш насиченим.
Розпочинаємо складання. У боул або глибоку тарілку виклади готову локшину і залий її бульйоном, щоб він покривав її буквально на 0,5 см. Потім зверху по краях тарілки викладай підсмажене філе, консервовану квасолю або кукурудзу, подрібнену зелену цибулю та іншу зелень (за бажанням). Прикрась страву двома половинками відвареного яйця і посип кунжутом зверху та налітай, поки не охололо! Як кажуть японці перед трапезою — いただきます (ітадакімас)!
Цікавий факт.Азійці зазвичай їдять перші страви зовсім не так, як це звикли робити ми. За допомогою паличок вони з’їдають усі тверді компоненти (і що голосніше ти «втягуєш» локшину, то щасливішим є кухар, адже тобі справді смачно), а бульйон, що залишився, випивають просто з чаші. Спосіб незвичний для європейців, але все ж рекомендуємо спробувати.
Приступимо до другої страви. Пельмені в тому чи іншому вигляді існують, мабуть, практично в будь-якій кухні. В Японії вони називаються «гьодза». І якщо в багатьох країнах їх зазвичай відварюють або готують на пару (як у Китаї, наприклад), то японці вважають за краще їх смажити. Виходить досить незвично і смачно.
Інгредієнти:
борошно (пшеничне або рисове) — 400 г;
крохмаль — 3 ст.л;
вода (окріп) — 200 мл;
фарш (свинина або яловичина) — 500 г;
капуста пекінська — 300 г;
корінь імбиру — 1 см;
часник — 1— 2 зубчики;
соєвий соус — 1— 2 ст.л (для готування) + 50— 100 мл для подачі (можна замінити на соус теріякі);
рисовий оцет — 1— 2 ст.л;
рибний соус — 1— 2 ст.л;
лимонний сік — 0,5 ст.л;
рослинна олія або вершкове масло — для обсмажування;
Почнемо з тіста. Йому потрібен буде час «відпочити», і ми якраз потім займемося начинкою. Змішай крохмаль, борошно і сіль. Поступово додавай до сухих продуктів 200 мл окропу. Для початку вимішуй ложкою або вінчиком, а потім руками.
Коли маса стала однорідною та еластичною, накрий її харчовою плівкою і постав на 30 хвилин у холодильник.
У пекінської капусти видаляємо жорсткі стебла, нарізаємо разом із зеленою цибулею. Часник подрібнюємо ножем або пресом, очищаємо імбир і тремо на тертці.
У готовий фарш відправляємо капусту, зелену цибулю, часник, імбир, соєвий і рибний соус, рисовий оцет, лимонний сік, солимо, перчимо і вимішуємо до однорідності.
Робочу поверхню присипаємо борошном і розкочуємо тісто максимально тонко. За допомогою спеціальної форми або, як робили наші мами й бабусі, склянкою вирізаємо кружечки.
Викладаємо начинку на кожен кружечок і ліпимо пельмень у вигляді півмісяця із защипами по краю. Щоб тісто краще зліплювалося, його можна зсередини трохи змочити водою.
Наливаємо олію на пательню і викладаємо на неї гьодза. Гарненько обсмажуємо до золотистої скоринки.
Після обсмажування в сковороду наливаємо воду. Так, щоб вона покрила буквально 1/3 висоти гьодза. Зменшуємо вогонь, накриваємо кришкою і чекаємо, поки вся вода випарується.
Налий соєвий або соус теріякі в соусник, виклади гьодза на плоску тарілку, а ще прикрась нарізаною зеленою цибулею і кунжутом.
🍮Хайповий бавовняний бісквіт Кастелла із соцмереж
А що в нас на десерт? Будемо готувати вірусний бавовняний бісквіт, який заполонив усі соціальні мережі! Це повітряний і дуже ніжний пиріг, який можна наминати й просто так, а можна використати його як основу, а потім просочити сиропом, доповнити кремом та фруктами та зробити з нього торт. Якщо у тебе постійно опадає бісквіт, спробуй приготувати його за цим рецептом — він виходить завжди!
Розтопи вершкове масло на водяній бані або в мікрохвильовці. Дочекайся, поки воно трохи охолоне і додай молоко.
До молочно- масляної суміші додай сіль, ваніль, 1 ціле яйце і 5 жовтків. Білки поки що відклади — вони нам ще знадобляться. Добре перемішай віночком жовтки, яйце, олію та молоко і вмішай просіяне борошно.
5 білків збиваємо міксером до стійких піків. Додай до них цукор у три заходи.
Поступово додавай збиті білки в основу тіста, акуратно перемішуючи лопаткою знизу вгору, щоб не порушити пористість маси.
Увімкни розігріватися плиту на 150°C. Форму застели пергаментом (краще брати не роз’ємну), акуратно перелий тісто і розрівняй лопаткою. Якщо в масі багато бульбашок, легко постукай формою по столу, щоб повітря вийшло і в готовій страві не було «ямок».
Установи форму в деко і налий у нього 80-100 мл гарячої води — бісквіт буде готуватися на водяній бані.
Випікай Кастеллу протягом 1 години за 150°C. Через 60 хвилин перевір готовність за допомогою дерев’яної зубочистки. Якщо на ній не залишається сире тісто, значить все готово. Можна діставати та насолоджуватися тим самим «тремтячим» бісквітом!
А які твої улюблені страви в японській кухні? Готувала ти що-небудь цікаве або в основному обмежуєшся доставленням суші? 😉 Ділися з нами в коментарях!
Крутецька підбірка, дякую!!!