Як поставити себе на перше місце?

Радянська спадщина залишила в головах наших батьків і родичів тверду установку «егоїзм – це погано». Устремління, вчинки і життя в цілому повинні бути підпорядковані суспільству, державі, але ніяк не собі. «Мене не хвилює, що ти хочеш» – чую я час від часу на дитячих майданчиках, коли гуляю з донькою. Або: «Віддай хлопчикові свою іграшку, не будь жаднюгою». І ось росте ще одне покоління, звикаючи з дитинства, що його межі можуть порушувати інші люди, і що його бажання не варті уваги.

Здоровим егоїзмом я б назвала розуміння своїх кордонів і вміння їх відстоювати, а ще – здатність тримати баланс між тим, що ви хочете, і тим, що думають про вас інші.

Як же відчути в собі те саме ядерце, яке дозволить вам сприйняти чуже «Егоїст(ка)!» на свою адресу як комплімент? Як навчитися ставити себе та свої бажання на перше місце?

 

Як поставити себе на перше місце?

 

  1. Викреслити токсичних людей з оточення

Бувають у вас зустрічі або розмови, після яких хочеться як мінімум прийняти душ, як максимум – ніколи більше не бачити співрозмовника? Є люди, які завжди незадоволені всім навколо, і вами теж. Від них не дочекатися цікавості до себе, а, якщо з ввічливості і пролунає запитання про ваші справи або плани, у відповідь ви ніколи не почуєте підтримки, теплих слів, похвали. Токсичні люди знецінюють, висміюють, зі скептицизмом ставляться до всього, що ви говорите.

Як поставити себе на перше місце?

Навіщо вам ці зустрічі? Вибір залишається за вами, і в ньому ваша сила. Ви, а не хтось інший, обираєте, які люди оточують вас, і з ким ви проживаєте життя.

Як перевірити, хто з ваших знайомих позбавляє вас енергії? Складіть список друзів, знайомих, колег, родичів – усіх, з ким ви більш-менш регулярно зустрічаєтеся і спілкуєтеся. І подумайте: хто з них «підживлює» вас, хто оптимістичний, хто допомагає вам рухатися до ваших цілей? А хто вічно налаштований на негатив і провал? Хто ниє, скаржиться, громить ваші мрії і знецінює досягнення? Не варто витрачати на них час. Якщо припинити спілкування неможливо, хоча б скоротіть його по максимуму. Пам’ятайте, що ви стаєте схожим на тих, з ким спілкуєтеся. Формуючи своє оточення, ви формуєте себе.

 

  1. Займатися улюбленою справою

Є люди, які спокійно ставляться до закінчення відпустки, понеділки не псують їм вечір неділі, а в п’ятницю вони не лайкають пости в соціальних мережах, в яких інші радіють з приводу закінчення робочого тижня. Ці люди люблять свою роботу. Цінують її. Можуть довго і з пристрастю розповідати про неї, і ви завжди зможете відчути їх гордість і задоволення від того, чим вони займаються.

Як поставити себе на перше місце?

Якщо ви з їх числа, вітаю! Якщо ж ви потай ненавидите місце, де працюєте, терпіти не можете свої завдання і обов’язки, рахуєте дні до вихідних, це привід задуматися і пошукати інші варіанти. Ті, де вам буде краще. Ті, де вас і ваші вміння будуть цінувати більше, де буде вище зарплата. Так, таке буває. І включити режим «егоїста» в пошуках більш теплого місця для самореалізації буде правильно.

 

  1. Говорити «ні»

Ви вмієте відмовляти? «Егоїсти» вміють. Вони не витрачають свій час на порожні обіцянки, і досить чесні в тому, щоб відмовити одразу. Люди, які не вміють говорити «ні» зазвичай завалені чужими справами і дорученнями настільки, що на власне життя не залишається ні часу, ні сил, ні розуміння «а чого ж хочу я сам (а)».

Як поставити себе на перше місце?

Будьте готові до того, що при відмові хтось образиться і скаже щось на кшталт: «Я думав, ми друзі!» або «Якщо чесно, я був про тебе кращої думки». Це маніпуляції, а маніпулятори – частина «токсичного» оточення. Робіть висновки. Відгукнутися на людське прохання про допомогу або відчути, що вами маніпулюють, змушуючи поставити свої інтереси вище ваших власних – дві великі різниці.

 

  1. Вибирати краще і прагнути більшого

Одна з моїх улюблених притч звучить приблизно так. В одного чоловіка було відро слив. Він щодня перебирав їх, з’їдаючи ті, які вже почали гнити, і одного разу виявив, що відро спорожніло. Таким чином, він з’їв відро гнилих слив – і жодної хорошої.

Вибирайте краще. Носіть красиву білизну кожен день, а не у свята, запалюйте свічки за вечерею, відкривайте подарований флакон парфумів одразу. Не чекайте особливого випадку. Не їжте “гнилі сливи”.

Як поставити себе на перше місце?

«Все це, звичайно, заманливо звучить» – подумаєте ви, – «але що буде зі світом, якщо всі люди стануть егоїстами?». Я думаю, що світ в такому випадку стане краще. Адже якщо людина любить і поважає себе, вона розуміє, що означає любити і поважати іншого. Якщо вона відчуває свої кордони, то не стане грубо порушувати інші. У того, хто подбав насамперед про себе і відчув задоволення, з’являється ресурс подбати про когось ще. Не через почуття обов’язку, не через маніпуляції, а від того, що він наповнений сам і йому є чим поділитися зі світом.

25 Вересня / 2019 Натхнення

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  1. Helena

    Адже якщо людина любить і поважає себе, вона розуміє, що означає любити і поважати іншого.
    99,99% таких людей не понимают, что значит любить и уважать другого!!! Доказано практикой жизни.