35 загадок на логіку для ігор з друзями

Коли в компанії набридає обговорювати плітки, погоду та новини, нерідко виникає бажання розважитись іграми, які тренують кмітливість та показують ерудицію. І в хід йдуть загадки з каверзами та підступні запитання на уважність. Але в потрібний момент завжди складно згадати цікаві задачки. Тож зберігай цю добірку інтелектуальних загадок українською мовою для дітей та дорослих і ставай кмітливою зіркою всіх вечірок!

Загадки на кмітливість для дітей

Цікаві загадки допомагають розвивати нестандартне мислення, вчать креативному погляду на речі, вмикають логіку, показують наявні знання та асоціації. Звичка розв’язувати інтелектуальні задачки тренує мозок, а тому корисна і для дітей, і для дорослих. А ще вона чудово вписується у розваги з друзями, незалежно від віку.

1-Загадки-на-кмітливість-для-дітей

Під час ігор з дітьми важливо коректно сприймати неправильні відповіді, не сварити за них, допомагати направити хід думок. Дитина має не боятись пропонувати варіанти, адже така навичка сприяє креативності. Важливіше не повторити результат загадки, а зробити пластичним мислення.

Часто загадки побудовані на грі слів. Це поступово допомагає дітям розвивати лексикон та розуміння образних фраз. А ще гарно тренує пам’ять та уважність.

Шукай EVA Blog в Instagram

Ось добірка простих та цікавих загадок для дітей, яку і в іграх з дорослими можна використати, якщо зменшити час на відповідь:

 1. У небі він народився, у землі сховався. (Дощ, сніг, град)
 2. Що ти тримаєш в роті, але ніколи не зможеш проковтнути? (Свій язик)
 3. З якого крану не тече вода? (З будівельного)
 4. Що можна утримувати без допомоги рук? (Дихання)2-Загадки-на-кмітливість-для-дітей
 5. Як запалити свічку під водою? (Зроби це на підводному човні)
 6. Що ніколи не саджали, але воно постійно росте? (Нігті, волосся)
 7. І Марічка, і Світлана триколісні мають… (Велосипеди, а не сани)
 8. Шість квіточок лежить на траві, одну забереш — залишиться… (П’ять, а не дві)
 9. Що робити, якщо твої ноги в авто не дотягуються до педалей? (Пересісти з заднього сидіння на водійське)3-Загадки-на-кмітливість-для-дітей
 10. Що рухає нас, але саме залишається на місці? (Ескалатор)
 11. Що треба топтати, щоб воно стало кращим? (Стежка)
 12. Які зуби у багатьох людей з’являються останніми? (Штучні)
 13. В саду росте три груші. На кожній по три великі гілки з сімома маленькими гілочками. На кожній гілочці росте по яблучку. Скільки всього яблук на деревах? (Жодного, на них груші)

Цікаво на тему: ТОП-10 комедій для приємного вечірнього перегляду

Короткі загадки-запитання з відповідями

На дитячих загадках на кмітливість ти вже розігрілась, час перейти до більш складних запитань. Ця добірка стане гарною розвагою в дорозі або на дружніх посиденьках. Деякі загадки здаватимуться простими, але всі вони тренують логіку, уважність, когнітивні зв’язки та покращують вміння змінити фокус погляду.

4-Короткі-загадки-запитання-з-відповідями

ТОП цікавих запитань-загадок з відповідями у твою скарбничку для ігор з друзями:

 1. Якщо електропотяг їде з півдня на північ, а с заходу на південь дме сильний вітер, куди віятиме дим? (Нікуди, дим є лише у парових потягів)
 2. Скільки квасолин ввійде у банку? (Нуль, квасолини не вміють ходити)
 3. Що може тільки збільшуватись? (Вік)
 4. Хто настільки сильний, що може підняти і слона, і коня? (Гравець в шахи)
 5. Катін тато пройшовся під дощем без парасольки та капюшону, але якщо подивишся на нього, мокрого волосся не побачиш. Як йому це вдалося? (Він лисий)5-Короткі-загадки-запитання-з-відповідями
 6. Дівчинка сидить, але навіть якщо вона піде у справах, лише хтось інший зможе зайняти її місце, але не ти. Чому? (Вона у тебе на колінах)
 7. Легковий автомобіль рухається зі швидкістю потяга. Як таке можливо? (Він у вантажному відділенні на платформі потяга)
 8. У тата Станіслава троє дітей. Старшу сестру звуть Світлана, молодшого брата Олексій. Як звуть середню дитину? (Станіслав)
 9. Як помістити два літри молока у літрову банку? (Заморозити циліндром та поставити всередину. Другий варіант — зробити з молока сир або масло, вони займуть менший об’єм.)6-Короткі-загадки-запитання-з-відповідями
 10. Що має дві букви, іноді п’ять, а сьогодні вісім? (Слово, це відповідна кількість літер в ньому)
 11. Як дві людини переправились на протилежний берег річки, якщо човен міг витримати лише одного? (Вони знаходились з різних сторін водойми)
 12. Як стрибнути з п’ятиметрової драбини та не забитися? (Треба спуститися на найнижчу сходинку і вже з неї стрибати)
 13. Уяви, що в лісі тебе оточила зграя вовків і коло постійно звужується. Як це зупинити? (Це ж уява, просто припини про це думати.)
 14. Як вистрибнути з літака без парашута та вижити? (Зробити це, коли він стоїть на землі. Або стрибай з фігури літака в дитячому парку чи на каруселі)
 15. Як відламати гілку, щоб не злякати білку, яка на ній сидить? (Почекай, поки білка сама побіжить у справах.)

7-Короткі-загадки-запитання-з-відповідями

Цікаво на тему: Що таке софт скіли та як їх розвивати, щоб досягнути успіху

Інтелектуальні загадки з каверзою для дорослих

У цій частині добірки  я поділюсь цікавими задачками на логіку, ерудицію та кмітливість, які нерідко трапляються на співбесідах. Такі головоломки часом дають не для того, щоб ти назвала правильну відповідь, а щоб оцінити сам хід думок, наскільки він дотепний та варіативний.

Дівчині позавчора було 27 років, але наступного року вона святкуватиме ювілей — 30 років. Як таке можливо та яка сьогодні дата?

Для пошуку відповіді на цю загадку важлива уважність до деталей та часу. Сьогодні перше січня. А день народження в неї 31 грудня. Відповідно, вчора їй виповнилось 28, в році, що наступив, буде 29, а наступного — 30.

8-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

Скільки тварин Моїсей взяв з собою на ковчег?

В основі цієї загадки на ерудицію лежить уважність та загальні знання. Відбулась підміна головних дійових осіб. Адже це Ной будував ковчег, Моїсей ніяких тварин на нього не збирав і від потопу не рятував. До речі, цією загадкою часто перевіряють розвиток критичного мислення, чи достатньо уважності, щоб помітити підміну понять в самих умовах загадки.

9-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

В тебе є 8 металевих кульок однакового діаметра та терези з чашами. Як за два зважування визначити, в якій з кульок є порожнеча?

Кулька з порожнечею буде легшою. Щоб визначити її, відклади дві кульки, а на терези поклади по три штуки. Якщо терези рівні, значить, порожнеча в одній з двох, що залишились. І після їх зважування зрозумієш, в якій.

Якщо ж якась чаша легша, то потрібна кулька на ній. Щоб з’ясувати, в якій саме, по одній кладеш на чаші, третю залишаєш поруч. Якщо чаші рівні, то порожнеча в третій. Якщо якась легша, то саме на ній необхідна кулька.

10-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

Цікаво на тему: 7 найкращих серій книг у жанрі фентезі

Чому люки круглі?

Задачка на вміння перевірити раціональність явища, яке вже є. Ми звикли, що каналізаційні люки круглі. Чому ж так зроблено? Бо така кришка не провалиться в отвір завдяки рівності діаметра. Чого не скажеш про квадратний чи прямокутний формат. До того ж вони важкі. Круглий можна котити одному, а квадратний довелось би нести вдвох.

11-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

Є три коробки. В одній лежать шампуні, в іншій — кондиціонери для волосся, а в третій і шампуні, і кондиціонери. Коробки підписані, але через помилку працівника всі етикетки наклеєні невірно. Як дістати лише одну банку з однієї коробки, але дізнатись при цьому вміст інших?

Ця цікава загадка на кмітливість та логіку потребує, щоб ти постійно пам’ятала головну умову: ВСІ етикетки не вірні. Тому в мішаній коробці точно лише один вид товару. Відповідно, якщо з неї ти дістала шампунь, то такою і буде правильна етикетка. Далі в тебе залишаються дві наліпки “кондиціонери“ та “шампуні”. Але ж ти пам’ятаєш, що вони брешуть. Тому в першій буде мішаний склад, а в другій коробці — кондиціонери.

12-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

Як поділити торт трьома розрізами на 8 різних шматків?

Хрест-навхрест двома рухами отримаєш 4 шматки. А потім зміни тактику та зроби горизонтальний розріз. Менш зручний варіант — поставити шматки по діагоналі один на одного. І тоді третього руху ножем буде достатньо, щоб отримати 8 рівних частин.

13-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

Уяви, що очолюєш пограбування банку. Як поділити здобич так, щоб отримати максимальну долю для себе? Але враховуй, що якщо більш ніж половина групи залишиться незадоволеною, тебе можуть пристрелити.

За умовами задачки, не вказано, що треба ділитися зі всіма учасниками банди. Тому ти можеш поділити здобич між 51% спільників. Таким чином отримаєш більше, ніж якщо розділиш порівну між усіма.

14-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

У спальні три лампочки, в коридорі три вимикачі. Скільки раз необхідно відкрити двері в кімнату, щоб дізнатись, який вимикач від якої лампочки?

Достатньо один раз відкрити двері.  Якщо дослівно — в умовах задачі немає правила, що ти обов’язково маєш заходити в кімнату. Тож з коридору побачиш зв’язки, коли поступово вмикатимеш та вимикатимеш світло.

Але навіть якщо додати умови, що в кімнату треба зайти та зачинити за собою двері, достатньо одного відкриття. Вмикаєш дві лампочки, чекаєш певний час, потім одну вимикаєш та заходиш в кімнату. Перш за все ти побачиш, яка лампочка горить. А далі на допомогу прийде фізика. Та, що не вмикалась, буде холодною. Отже, від неї той вимикач, який ти не чіпала. А третя лампочка хоч і не буде світитися, але на дотик виявиться теплішою. Від неї третій вимикач.

15-Інтелектуальні-загадки-з-каверзою-для-дорослих

Цікаво на тему: Інтриги та розслідування: 13 захопливих детективних фільмів і серіалів

Як навчитися розгадувати загадки на ерудицію?

Погодься, що приємно в компанії друзів бути тією людиною, яка класно знаходить відповіді в іграх на ерудицію і легко обходить питання з каверзами.  Ось кілька лайфхаків, які допоможуть розгадувати навіть складні загадки на логіку та кмітливість:

18-Як-навчитися-розгадувати-загадки-на-ерудицію

 1. Не довіряй умовам загадки. Часто в них криється підміна понять або викривлення фактів. Як в прикладах з електропотягом чи Моїсеєм. Тож перш ніж шукати вихід з запропонованих умов, перевір, можливо він криється в самих умовах.
 2. Змінюй площину та послідовність. Відповідь в загадках на кмітливість часто криється у креативному підході до питання. Якщо умовами не вказані обмеження, ти можеш розглядати інші фізичні стани предметів (як в прикладі з молоком), ділити їх не симетрично (задачка з кульками), розглядати з різних боків (питання про човен).16-Як-навчитися-розгадувати-загадки-на-ерудицію
 3. Причепись до значення слів. Часто розгадкою є омоніми (слова, що однаково звучать, але мають інше значення), або образне вживання виразів. Для цього, звісно, корисно розвивати свій словниковий запас українською мовою, щоб одразу побачити, що загадка з каверзою.
 4. Спробуй почати з кінця або навпаки, повернутись на початок. Деякі цікаві загадки на кмітливість, як для дорослих, так і для дітей, побудовані на тому, що за безліччю умов ти не помічаєш ключову. Наприклад, що це ти уявляєш ситуацію і таким чином стаєш ключовою особою. В математичних задачках рівняння можна починати розкручувати з останньої відомої цифри.
 5. Не обов’язково знайти стандартну відповідь, проявляй кмітливість та креативність. І звісно, не забувай про почуття гумору. Бо і під час ігор з друзями, і коли зіштовхнешся з загадками на логіку та ерудицію на співбесіді, цікавіше побачити твій хід мислення, ніж вміння гуглити шаблонні приклади.

17-Як-навчитися-розгадувати-загадки-на-ерудицію

Цікаво на тему: 7 хобі, які допоможуть стати цікавим співрозмовником

Цю добірку загадок для ігор з друзями ти можеш доповнити своїми власними прикладами. Залишай улюблені каверзні питання та задачки українською мовою у коментарях, а наша команда та читачки EVA Blog будуть шукати на них відповіді!

Читайте також:

24 Квітня / 2024 Дозвілля

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті
VISUAL by EVA