Сьогодні манікюр вважається однією з найпопулярніших і затребуваних косметичних процедур. Дівчата по кілька разів на місяць підшукують цікаві та трендові дизайни нігтів, біжать до своїх майстрів нейл-арту наводити красу. Вже просто неможливо уявити собі життя без гарного манікюру. Але попри на всю популярність цієї процедури, я впевнена, що тобі не раз доводилося чути: «Гель-лак псує нігті», «Від лампи можна захворіти на рак» і ще купу різних міфів… Але чи мають вони щось спільне з реальністю або це просто нічим необґрунтовані страшилки? Зараз ми все з тобою з’ясуємо.
Я зробила для тебе невеличку добірку найпоширеніших помилок про манікюр, з якими ти точно стикалася. Можливо, деякі з них навіть змушували тебе задуматися і засумніватися в правильності догляду за руками. Тому ми будемо говорити мовою фактів і розвінчаємо стереотипи раз і назавжди.
А знаєш, що мені ще дуже подобається? Нігтям потрібно давати «подихати»… І як би це дивно не звучало, багато хто справді влаштовує нігтиками «канікули», а потім через певний час не витримує, зривається і біжить за свіжим манікюром (впізнала себе?)
Ніготь сам по собі є неживою тканиною. Йому не потрібно «дихати» або «відпочивати» від салонних процедур. Постійне носіння гель-лаку абсолютно не шкодить твоїм рукам, якщо дотримуватися правильної техніки нанесення і зняття покриття.
У випадках, коли є деякі захворювання або пошкодження нігтьової пластини, є сенс на період вирішення проблеми відмовитися від манікюру з покриттям і віддати перевагу гігієнічному.
Цікаво на тему: Оніхолізис – недосконалість нігтів, що стала трендом TikTok
Ну, камон, хтось ще вірить у це? Майстри nail-індустрії вже давним-давно розвінчали ці міфи та дали зрозуміти, що самі по собі гель-лаки не несуть ніякої шкоди нігтьовій пластині. Проблеми виникають через неправильне нанесення і зняття покриття, занадто глибоке шліфування. Тому важливо довіряти красу своїх рук виключно професійним майстрам.
Я точно знаю, що ти стикалася з такою ситуацією, коли гель-лак трохи відшарувався від нігтя, за нього все чіпляється, а в тебе руки так і сверблять його відірвати. По-перше, не потрібно це робити, оскільки є всі шанси разом з лаком зняти частину нігтя, травмувати його і зіткнутися потім з неприємними наслідками (це стосується не тільки мікротравми, а й появи «хвилястих» нігтів).
Хтось у таких ситуаціях вирішує вдома самостійно позбутися покриття. Ні, ну, а що може трапитися? Ти сто разів бачила, як це робить майстер. А якщо він може, то і ти впораєшся! Ця типова помилка може позначитися на стані твоїх нігтиків. Неправильне зняття, відсутність необхідних навичок та інструментів не зіграють тобі на руку. Професійні майстри використовують спеціальні розчини й техніки зняття покриття, які мінімізують ризик пошкодження нігтьової пластини. Тож краще довір свої ручки досвідченому майстру, ніж проводь сумнівні експерименти вдома.
Цікаво на тему: Добірка ідей дизайну педикюру для твого натхнення
Ще одна тема, яку не перестають обговорювати в інтернеті. Багато хто вважає, що нігті можна підпилювати тільки в одному напрямку, щоб уникнути розшарування і ламкості. Але насправді надати їм форму пилкою можна як справа наліво, так і зліва направо без побоювання зіткнутися з неприємними наслідками.
Пошкодити нігті може тільки неправильно обрана пилочка (наприклад, металева з абразивністю 80-100 грит). Оптимальний варіант – лазерна з абразивністю 150-180 грит. До речі, у нас є цікава стаття про різні типи пилочок для нігтів з рекомендаціями щодо їх вибору. Тицяй сюди «Як вибрати ідеальну пилочку для нігтів».
У мене одразу в голівці проскакує аналогія зі стрижкою волосся – треба стригти частіше, щоб росло швидше. Це найбільша помилка. Стрижка локонів і обрізання нігтів ніяк не впливає на швидкість їхнього росту від слова зовсім. Цей процес зумовлений виключно генетичними факторами та станом здоров’я. Все, третього, як то кажуть, не дано. Обрізання нігтів допомагає підтримувати їх акуратними та доглянутими.
Цікаво на тему: Бразильський, японський, SPA: яка різниця між техніками манікюру
Отже, ми з тобою пам’ятаємо, що ніготь – нежива тканина. Звідси випливає, що ніякі ванночки, зміцнювальні лаки та інші засоби, які взаємодіють безпосередньо з нігтьовою пластиною, ніяк на неї не впливають. Ніготь уже відріс і ти, на жаль, ніяк не вплинеш на його структуру.
Ванночки будуть добре працювати зі шкірою навколо нігтя і кутикулою. Відмовлятися від них не потрібно. Такі легкі домашні б’юті-процедури підуть тільки на користь, зберігши красу і доглянутість твоїх рук.
Усім нам добре відомо, що УФ-промені спричиняють не тільки ознаки передчасного старіння, а й можуть спровокувати появу раку шкіри. Тому дерматологи не рекомендують сильно захоплюватися соляріями, адже для забезпечення гарної засмаги використовуються лампи з ультрафіолетовим випромінюванням. І перше, про що кожна з нас думає: «Виходить, лампа для сушіння гель-лаку теж небезпечна?». Зараз поясню.
Дійсно лампи для манікюру випромінюють ультрафіолетові промені, але тут є один ДУЖЕ важливий момент. Річ у тім, що потужність таких пристроїв вкрай низька, та й вплив не такий тривалий. У сукупності ці фактори не чинять негативного впливу на шкіру (як показують дослідження, ризик виникнення онкології вкрай низький). Але якщо ти сильно хвилюєшся з цього приводу і хочеш зробити нешкідливий манікюр, то перед відвідуванням салону нанеси на шкіру рук санскрін.
Цікаво на тему: Найкращі ідеї нюдового манікюру на короткі та довгі нігті
Як послухаєш, то під час вагітності вхід до салону краси суворо заборонений. Фарбувати волосся не можна, стригти (наскільки мені пам’ятається) теж не рекомендують, так ще й манікюр виявляється під забороною. Любителі вигадувати «казки» це аргументують тим, що через нігті хімічні речовини, що містяться в лаку, можуть нашкодити майбутній дитині
А тепер давай по факту. Немає досліджень, які підтверджують, що гель-лаки або звичайні лаки здатні в принципі завдати шкоди організму людини. Якби потенційна небезпека існувала, то манікюр з покриттям був би заборонений взагалі, незалежно від того, вагітна жінка чи ні. Згадуємо, що ніготь – нежива тканина… Проникнення в організм будь-яких хімічних речовин з гель-лаку просто неможливе апріорі. Тому сміливо обирай цікавий дизайн нігтів і записуйся до свого майстра. Будь впевнена, що ти та твій малюк в абсолютній безпеці.
Як бачиш, не все, що говорять про манікюр, – правда. Краще все гарненько перевірити та переконатися, що це не більше, ніж звичайні балачки. А тобі доводилося стикатися з міфами про манікюр і догляд за нігтями? Поділися з нами в коментарях.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні