Гід з вибору скрабу для тіла: секрети та поради

Кілька разів на рік у мене є піковий період у бажанні привести своє тіло до ладу під кодовою назвою “Нове життя”. Я думаю, він є у всіх 😅. Цілий рік я намагаюся не прогулювати тренування, контролювати харчування, вчасно лягати спати. І в цьому списку добрих справ завжди є такий пункт, як догляд за тілом. Тренування і харчування — це основа, яка дає організму поштовх, а ідеальна шкіра: гладка, пружна і без целюліту — це догляд за тілом. Пропоную розглянути найпопулярніший — скраб для тіла.

Інгредієнти скрабу: на що варто звернути увагу та як вибрати?

1-Інгредієнти-скрабу

Коли мова заходить про вибір найкращого скрабу для тіла, інгредієнти мають значення. Важливо використовувати правильне поєднання натуральних і поживних компонентів, щоб шкіра мала найкращий вигляд і почувалася якнайкраще. Почнімо з теорії, що ж таке скраб 🤔?

Шукай EVA Blog в Instagram

Скраб для тіла — чудовий спосіб відлущити та освіжити шкіру. Він видаляє змертвілі клітини шкіри, допомагає зменшити появу плям і вирівнює тон шкіри. Крім того, скраби допомагають шкірі краще вбирати вологу та поживні речовини, тому часто рекомендують використовувати лосьйони та креми після скрабування.

Натуральні та хімічні відлущувальні засоби: що краще для вашої шкіри?

2-Натуральні-та-хімічні-відлущувальні-засоби

Коли йдеться про відлущування шкіри тіла, можна виділити два основних типи відлущувальних засобів: натуральні та хімічні. У натуральних відлущувальних засобах використовують інгредієнти, отримані з природних джерел, як-от цукор, сіль, кавова гуща і вівсянка, що робить їх біорозкладними та щадними для шкіри.

Хімічні відлущувальні засоби — складаються із синтетичних інгредієнтів, таких як альфа- і бета-гідроксикислоти (AHA і ВНА).

Цікаво на тему: Все, що потрібно знати про кислоти в догляді: АНА, ВНА, РНА

Чим відрізняється скраб від пілінгу

3-Чим-відрізняється-скраб-від-пілінгу

Існує два методи відлущування — фізичний і хімічний. За першого, шкіра треться вручну за допомогою дрібних зерен, рушника, щіток, губок, рукавичок і скрабів. При другому — хімічному – відлущувальні засоби засновані на кислотах, які видаляють зі шкіри відмерлі клітини. Вони випускаються в різних концентраціях і використовуються дерматологами для лікування шкіри.

Висновок: скраби відлущують шкіру механічно, а пілінги роблять ту саму роботу хімічно. Пілінги — це просто інша форма відлущування, яка передбачає використання кислот для руйнування змертвілої шкіри.

Відмінності хімічного і натурального відлущувального засобу

5-Відмінності-хімічного-і-натурального-відлущувального-засобу

Одна з головних відмінностей — їхня ефективність. Хімічні працюють завдяки розчиненню зв’язків між змертвілими клітинами шкіри, тоді як натуральні фізично видаляють змертвілі клітини з поверхні шкіри.

Хімічні відлущувальні засоби можуть бути потужнішими та ефективнішими у видаленні відмерлих клітин шкіри, вони також можуть бути жорсткими та спричиняти подразнення у людей з чутливою шкірою. З іншого боку, натуральні відлущувальні засоби, як правило, м’якше впливають на шкіру і можуть використовуватися частіше, не викликаючи подразнення або пошкодження.

6-Ще-одна-важлива-відмінність-між-натуральними-та-хімічними-відлущувальними-засобами

Ще одна важлива відмінність між натуральними та хімічними відлущувальними засобами — їхній вплив на навколишнє середовище. Хімічні можуть містити синтетичні інгредієнти, які шкідливі для довкілля і можуть забруднювати водні системи, коли їх змивають у каналізацію. Натуральні є біорозкладними та не чинять негативного впливу на навколишнє середовище.

Як вибрати правильний скраб для тіла під свій тип шкіри?

Правильний вибір інгредієнтів, що входять до складу скрабу для тіла, може зіграти вирішальну роль у досягненні здорової та сяючої шкіри. Коли йдеться про вибір інгредієнтів, необхідно враховувати кілька факторів.

Крок №1

7-Крок №1

Перш за все, необхідно визначити свій тип шкіри та виявити всі специфічні проблеми або проблемні ділянки. Наприклад, якщо у вас чутлива шкіра, краще уникати жорстких відлущувальних засобів і зупинитися на м’якших варіантах.

Крок №2

8-Крок-№2

Далі важливо розглянути переваги кожного інгредієнта і те, як вони можуть розв’язувати конкретні проблеми зі шкірою. Наприклад, якщо у вас суха шкіра, вам варто звернути увагу на зволожувальні інгредієнти, такі як кокосова олія або мед. З іншого боку, якщо у вас жирна або схильна до акне шкіра, ви можете вибрати такі інгредієнти, як олія чайного дерева або деревне вугілля, які мають протизапальні та антибактеріальні властивості.

Крок № 3

9-Крок-№-3

І нарешті, вам варто звернути увагу на загальний склад скрабу для тіла і на те, як він буде взаємодіяти з вашою шкірою. Це ключовий крок у вивченні того, як використовувати скраби для тіла на регулярній основі.

Шукайте скраби з натуральними, м’якими інгредієнтами, які не викличуть подразнення або запалення. Уникайте продуктів з агресивними хімічними речовинами або синтетичними ароматизаторами, які можуть позбавити вашу шкіру природних олій і зробити її сухою та подразненою. Зрештою, вибір інгредієнтів, які підходять саме вашому типу шкіри, залежить від ваших унікальних потреб і вподобань, тому витратьте трохи часу на експерименти та знайдіть те, що підходить саме вам.

Цікаво на тему: Скраби та обгортання, які можна зробити вдома

Види інгредієнтів у складі скрабу для тіла

Існує безліч інгредієнтів, які входять до складу скрабів для тіла, кожен з яких має свої унікальні переваги та властивості. За такої кількості доступних варіантів буває важко зрозуміти, які інгредієнти найкраще підходять для вашого типу шкіри та її проблем. Пропоную разом розглянути деякі з найпопулярніших інгредієнтів і розібрати їхню користь і застосування.

Натуральний цукор

10-Натуральний-цукор

Один з основних інгредієнтів багатьох скрабів для тіла — натуральний цукор, який є м’яким і ефективним відлущувальним засобом. На відміну від жорстких хімічних відлущувальних засобів, цукор не пошкоджує і не подразнює шкіру, що робить його чудовим вибором для чутливої шкіри. Цукрові гранули також допомагають видалити відмерлі клітини шкіри та забруднення, роблячи шкіру більш сяючою і гладкою.

Кокосова олія

Кокосова олія відома своїми зволожувальними та живильними властивостями, що робить її чудовим вибором для використання в скрабах для тіла. Вона допомагає заповнити втрачену вологу і надає шкірі м’якості та гладкості. Крім того, вона має природні антибактеріальні властивості, які допомагають боротися зі шкідливими бактеріями на поверхні шкіри.

Соєва олія

11-Соєва-олія

Соєва олія — багата на антиоксиданти та жирні кислоти, які допомагають зволожувати та захищати шкіру. Вона також має протизапальні властивості та заспокоює подразнену шкіру, що робить її чудовим вибором для тих, у кого чутлива шкіра.

Виноградна олія

Виноградна олія — ще один чудовий зволожувальний інгредієнт, який швидко поглинається шкірою, водночас має легку текстуру, що робить її чудовим вибором для власників жирної або комбінованої шкіри. Крім того, в ній багато антиоксидантів, які допомагають захистити шкіру від пошкодження вільними радикалами.

Олія насіння жожоба

12-Олія-насіння-жожоба

Олія насіння жожоба — це натуральний пом’якшувальний компонент, який допомагає утримувати вологу і запобігати її втраті. У ній також багато вітаміну Е, який допомагає захистити шкіру від несприятливих факторів навколишнього середовища. Олія жожоба особливо добре підходить для використання в скрабах для тіла, оскільки вона ніжна і не позбавляє шкіру її натуральних олій.

Кунжутна олія

Кунжутна олія — природне джерело вітаміну Е, що робить її чудовим вибором для використання в скрабах для тіла. Вона допомагає зволожити та захистити шкіру, що особливо корисно для власників сухої або зрілої шкіри. Кунжутна олія також має протизапальні властивості, які допомагають заспокоїти подразнену шкіру.

Мигдальна олія

13-Мигдальна-олія

Мигдальна олія — ще один прекрасний зволожувальний інгредієнт, який, як і попередні, багатий на вітамін Е, а також на незамінні жирні кислоти, що допомагають живити та захищати шкіру. Мигдальна олія також легко вбирається в шкіру, що робить її чудовим вибором для тих, у кого жирна або комбінована шкіра.

Вітамін Е

Вітамін Е — потужний антиоксидант, який допомагає захистити шкіру від пошкодження вільними радикалами. Він також зволожує і заспокоює шкіру, особливо корисний для власників сухої або зрілої шкіри, адже він допомагає запобігти втраті вологи, сприяє регенерації клітин і зменшує прояв дрібних зморшок.

Деревне вугілля

14-Деревне-вугілля

Деревне вугілля — це природний детоксикатор, який допомагає виводити зі шкіри забруднення і токсини. Воно особливо корисне для тих, у кого шкіра схильна до акне або перевантажена, адже допомагає розблокувати пори та запобігти появі висипань.

Пшеничний протеїн

Пшеничний протеїн — це натуральне джерело амінокислот, які допомагають зміцнити та захистити шкіру. Він також допомагає підвищити еластичність і пружність шкіри, що робить його чудовим вибором для тих, у кого зріла шкіра.

Цікаво на тему: Як розслабитися після важкого дня: два прості кроки до блаженства

Як користуватися і куди наносити скраб для тіла?

Скраб для тіла можна наносити на все тіло, крім обличчя. Найчастіше його наносять на проблемні зони: ноги, сідниці та живіт. Щоб усе зробити правильно, обов’язково читайте інструкцію на упаковці. А я дам базу в 4 кроки:

Крок 1: Підготувати тіло

Скраб для тіла, як і для обличчя, необхідно наносити тільки на очищену шкіру. Тому, обов’язково, перед процедурою скрабування необхідно прийняти душ або ванну. Для кращого результату, добре розпарити шкіру — постояти під теплою водою до 10 хвилин.

15-Як-користуватися-і-куди-наносити-скраб-для-тіла

Крок 2: Нанесення скрабу

Рекомендується наносити скраб на вологу шкіру круговими рухами від низу до верху, розподіляючи текстуру по всій поверхні зони нанесення. Не варто сильно натискати на поверхню, рухи мають бути м’якими. На кожну зону скрабування виділяємо близько 30-40 секунд. Після можна залишити скраб на кілька хвилин, щоб увібралися всі корисні компоненти.

Крок 3: Очищення

Середнім напором теплої води змиваємо скраб. Не використовуємо додаткові мийні засоби та мочалку.

16-Нанесення-скрабу

Крок 4: Додатковий догляд

Після скрабу шкіра буде максимально ніжна, а якщо в складі скрабу присутні олії, то ще й зволожена. І, здавалося б — цього достатньо… Але ні. Ідеальним завершенням скрабування стане додаткове нанесення крему або лосьйону для тіла.

Добірка найкращих скрабів від EVA Blog

Вважаю, що ключ до здорової та сяючої шкіри – це використання натуральних поживних інгредієнтів. Добірка складається з розкішних скрабів для тіла, кожен зможе підібрати для себе найкращий. Я підібрала скраби з огляду на поширені запитання і запити наших читачів, тому постаралась врахувати всі види скрабів 😏.

Кавовий скраб для тіла

17-Кавовий-скраб-для-тіла

Хто сказав, що кава — це лише ранковий заряд бадьорості перед робочим днем? Уже дуже давно каву почали використовувати в б’юті індустрії, адже вона є одним із найпотужніших природних антиоксидантів. І саме тому кавовий скраб номер один у всіх ТОП-підбірках.

Рекомендовані товари:

 • Joko Blend Original – український бренд, який створив скраб, до складу якого входять натуральні інгредієнти, як-от кавові зерна, морська сіль, вітамін Е та олії.
 • UTerra Spa Coffee Scrub — тонізувальний скраб для тіла на основі кави та кокосової олії відмінно бореться з целюлітом і відлущує ороговілі частинки шкіри.
 • Body Boom — мангово-кавовий скраб для тіла з приємним ароматом, який допоможе в боротьбі з розтяжками та целюлітом. До складу скрабу входять натуральні інгредієнти (кава, коричневий цукор, гімалайська сіль, олії макадамії та мигдалю), які дають шкірі додатковий догляд.

Антицелюлітні скраби

18-Антицелюлітні-скраби

Багато антицелюлітних скрабів містять у складі розігрівальні компоненти, які допомагають у запуску роботи лімфи. Але головним ворогом целюліту є кофеїн, який підтягує шкіру і насичує її антиоксидантами при місцевому застосуванні.

Рекомендовані товари:

 • Mayur — натуральний антицелюлітний скраб-масаж для тіла, створений на основі індійських лікарських рослин з олією мигдалю й екстрактом кокоса в складі./li>
 • Joko Blend Stop Cellulite — антицелюлітний скраб для тіла з охолоджувальним ефектом, має у складі ментол, екстракт кінського каштана і мікрогранули цукру, які м’яко відлущують ороговілу шкіру.
 • Courage — антицелюлітний скраб для тіла Detox Body Correct на основі кави, очеретяного цукру і мигдалевої олії має зігрівальний і тонізувальний ефект.

Цукровий скраб для тіла

19-Цукровий-скраб-для-тіла

Цукровий скраб для тіла має легку текстуру і м’яко очищає шкіру. Цукрові крупинки швидко розчиняються під час нанесення і м’яко шліфують шкіру. Коштом такого дбайливого нанесення цей вид скрабів підходить для чутливої шкіри.

Рекомендовані товари:

 • Mermade — основні компоненти цього продукту, це олія жожоба і рисова пудра, які не тільки м’яко очищають шкіру, а й освітлюють її, вирівнюючи тон./li>
 • Hollyskin — цукровий скраб Hollyskin підходить для всіх типів шкіри, дбайливо очищає її та насичує корисними компонентами завдяки таким компонентам у складі, як сквалан, пудра кісточок абрикоса й олії ши.
 • UTerra ягідний смузі — перше, що хочеться сказати про цей цукровий скраб, це про його шалено смачний аромат, який залишається на тілі. Скраб добре зволожує шкіру, м’яко очищає її.

Сольовий скраб для тіла

20-Сольовий-скраб-для-тіла

У вас напевно питання: “а в чому відмінність цукрового від сольового скрабу?” Відповідь дуже проста 😉. Як уже з’ясували, цукровий скраб у процесі використання тане і, тим самим, дбайливіше очищає шкіру. А ось соляний — зберігає структуру частинок до самого кінця процедури, не розчиняючись у процесі. Це дає можливість більш ретельно опрацювати проблемні зони.

Рекомендовані товари:

 • UTerra Native — всі скраби цієї лінійки мають прекрасний аромат і зволожувальні властивості, які тонізують шкіру.
 • Collistar —  ідеальний скраб для тіла з багатим складом створює атмосферу СПА-процедури. Основні компоненти в складі добре очищають і зволожують шкіру, виводять надлишки вологи. Крім морської солі до складу входить тростинний цукор, спеції, олії жожоба, авокадо, мигдалю і макадамії.
 • Elemis — скраб з професійної лінійки косметики подбає про вашу шкіру з особливим підходом. Він не тільки очищає і зволожує, а завдяки складу і властивостям працює з проблемними зонами: прибирає целюліт, а також запобігає вростанню волосків. До складу входить багатий комплекс олій, а саме, жожоба, кокосова олія, олія лайма, камелії, імбиру.

Ну що, начебто, обговорили всі важливі питання, закріпили покрокову інструкцію з використання скрабів і навіть зібрали найкращі з них. Хм… цікаво, ми нічого не упустили? Якщо залишилося щось нерозкритою таємницею — пиши в коментарях. Па-па 💋

Читайте також:

29 Січня / 2024 Догляд за тілом

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. Юлія Новак

  Як і завжди дуже цікава і корисна стаття 🙌🏻💚Дякую за інформацію на які інгредієнти треба звернути уваги при виборі скрабу.Чудова добірка та рекомендації різноманітних скрабів.😉💚

Рекомендовані статті