Перший тиждень вагітності – це період, коли абсолютно ніхто й навіть ти сама ще не підозрюєш, що твій організм почав активну підготовку до появи на світ маленького янголятка. Розгляньмо, що відбувається з тобою і твоїм майбутнім малюком на цьому етапі.
Відкрию тобі невелику таємницю🤫 Ти дізнаєшся про свій перший тиждень вагітності тільки десь на 4.🤫 “Оце поворот” – по-іншому й не скажеш. Так-так, ніякі тести, походи до гінеколога, аналізи та інші махінації не дадуть змоги визначити на цьому терміні той факт, що ти вагітна. Чому? Ну, тому що в цей період ніякої вагітності ще немає. Усе так само заплутано, як смакові вподобання матусі на 6-7 місяці: цибуля з вівсянкою під шаром нутелли й шпротів теж не знали, що вони – делікатес. Зараз все поясню поетапно:
Тож цей період є лише підготовкою до майбутнього запліднення, і ні про яке формування плода мови ще не йде.
Цікаво на тему: Що означає бліда друга смужка на тесті на вагітність
На першому тижні ти можеш відчувати типові симптоми початку циклу: легкі болі внизу живота, втома, болючість грудей, перепади настрою. Загалом усі класичні відчуття, які ти відчуваєш у період ПМС, а вони, як ти розумієш, дуже індивідуальні. Пов’язано це з тим, що твій організм готується до овуляції та можливого зачаття.
Ніяких специфічних ознак вагітності не чекай – їх не буде, оскільки фактичне запліднення відбудеться пізніше.😊
Ти ще навіть не підозрюєш, що організм у процесі підготовки до твоєї вагітності, а тому жодних конкретних рекомендацій до раціону бути не може. Однак якщо вагітність планувалася і ти чекаєш на цей момент, то не зайвим буде заздалегідь подбати про сприятливі умови розвитку майбутнього малюка:
Ну й звичайно ж, вживання фолієвої кислоти на цьому етапі допоможе підготувати організм і знизити ризики для майбутнього плода.
Цікаво на тему: Кольорова вагітність: ознаки, симптоми, причини
Як ти вже здогадалася, в цьому плані на тебе теж не чекають якісь зміни та ніяких обмежень щодо фізичних навантажень немає. Зачаття ще не відбулося і ти можеш спокійно займатися звичними видами активності. Та в принципі ти й будеш продовжувати це робити, адже не в курсі про підготовку організму до запліднення. Але, знову-таки, якщо захід запланований, то про всяк випадок виключи занадто інтенсивні тренування і вправи, які безпосередньо впливають на зону живота.
Ммм… Ніяк🫠 Зачаття тільки готується й організм активно працює над створенням умов для імплантації яйцеклітини в стінку матки, яка відбудеться на 2-му або 3-му тижні. Вже дуже скоро твій майбутній малюк почне розвиватися і перетворюватися з крихітної клітини на ембріон.
Ну, скажімо так – готуються всі умови, щоб майбутній розмір зиготи (тієї самої клітини, яка почне ділитися з небаченою швидкістю і зрештою створить ембріон) відповідав усім нормам і стандартам якості, а саме 0,1-0,15 мм (100-150 мікрон) 😉 На першому тижні говорити про розмір рано, все ще попереду.
Цікаво на тему: Перший триместр вагітності: розвиток плода, аналізи, харчування
На 1-му тижні вагітності, звісно ж, не потрібно проводити якісь спеціальні аналізи, оскільки зачаття ще не відбулося. Однак, якщо ви з коханою людиною активно плануєте розширення сім’ї або хочете переконатися в готовності твого організму стати мамою, то є сенс здати кілька аналізів заздалегідь, а саме:
Якщо ти плануєш завагітніти, то має сенс заздалегідь обговорити з лікарем, які аналізи потрібно здати конкретно тобі. Це допоможе підготувати організм до зачаття і забезпечити сприятливі умови для здорового розвитку плода в майбутньому.
Ось, власне, і все, що тобі потрібно знати про початок шляху, який призведе до появи на світ нового життя. Не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була корисною.
Читай також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні