Настає довгоочікуване літо, але разом із тим період, коли промені сонця не тільки радують. Тому ми в Єва Блог вирішили нагадати корисну інформацію про захист шкіри в сезон відпусток, коли високі ризики постраждати від наслідків ультрафіолетового випромінювання: фотостаріння, посиленої пігментації та опіків. Відразу спойлер: регулярне нанесення санскріну — 100% must have.
Санскрін — косметичний засіб із SPF, який містить інгредієнти для поглинання або блокування ультрафіолету. Назва «sunscreen» у перекладі з англійської означає «захисний екран від сонця». А абревіатура SPF — sun protection factor — «ступінь захисту від сонця».
На відміну від звичних засобів по догляду, санскрін працює при знаходженні поза приміщенням. На сонці на шкірні покриви впливають промені двох типів. Ультрафіолет UVB «обробляє» верхній шар епідермісу, викликаючи почервоніння та опіки. А випромінювання UVA проникає глибше, руйнуючи шкіру зсередини. Цей тип променів і стає причиною фотостаріння — зміни структури шкіри і появи глибоких зморшків. Оскільки в середньому захист від UVA променів становить третину від SPF, для відпочинку на морі або в горах краще вибирати продукт із фактором 50 і вище. Простіше кажучи, із SPF 50 обличчя червонітиме в 50 разів повільніше, ніж взагалі без захисту.
Цікаво по темі: Денний крем для обличчя з SPF: який і навіщо
Важливо не просто підібрати хороший сонцезахисний засіб (sunscreen), але і правильно його використовувати. Вважається, що для обличчя достатньо близько 1,25 мл, що становить 1/4 чайної ложки. При цьому на відкриті ділянки тіла рекомендується наносити санскрін таким же шаром, як і на обличчя. І обов’язково робити це за 15–20 хвилин до виходу з дому, щоб фільтр встиг почати свою роботу.
Оновлювати захист необхідно кожні 2 години, особливо при підвищеному потовиділенні. Під час відпочинку на пляжі або занять спортом бажано використовувати водостійкі некамедогенні продукти. І пам’ятати, що у воді вони діють до 40 хвилин.
Текстуру косметики слід вибирати відповідно до типу шкіри: чим вона жирніше, тим легше має бути фільтр. Тому для сухої шкіри більше підійде санскрін (sunscreen) у вигляді крему або молочка, а для жирної — у форматі лосьйону або флюїду. При цьому основний орієнтир — особисті смаки та відчуття. Важливо, щоб косметика була некамедогенною, приємною і комфортною. Враховуйте, що чим світліша шкіра, тим сильніше потрібна «броня».
Що стосується способу нанесення, то відомі бренди пропонують звичайні рідкі засоби та спреї. Аерозольні продукти зручні для пляжу або подорожей. При цьому вони мають такий саме високий ступінь захисту, що й крем. Також санскрін (sunscreen) випускається у вигляді стіків для локальних зон. Їх часто використовують для захисту вух і шкіри навколо очей, а також для оновлення фільтра протягом дня. Найлегша форма — сонячна вода. Це двофазний продукт із ніжною текстурою і дієвим сонцезахистом.
Додаткові маркування санскрінів:
Крім ступеня захищеності шкіри SPF-фактор визначає комфортність косметики. Чим вище його значення, тим густіший засіб.
Цікаво по темі: 6 модних літніх аксесуарів 2022
Спочатку всі санскріни працювали завдяки мінеральним фільтрам. Фактично шкіра покривалася захисним шаром, який не дозволяв сонячним променям впливати на епідерміс. Такі засоби називаються мінеральними або фізичними. Основні їх інгредієнти — оксид цинку і діоксид титану. Переваги такої косметики — нейтральний склад, який практично не викликає побічних реакцій. Хоча слід зауважити, що мінеральні фільтри не завжди комфортні й можуть освітлювати шкіру. Зате завдяки безпечному складу більше підходять для чутливої та проблемної шкіри.
В інших санскрінах використовуються хімічні або органічні фільтри. Вони не створюють «екрану» на шкірі, а нейтралізують теплову енергію сонця. Частий інгредієнт органічних фільтрів — оксибензон або бензофенон-3 — надійно блокує UVB і UVA промені. І разом із тим досить активно поглинається шкірою. Однак згідно із дослідженнями 2011 року, для отримання відчутної дози оксибензону необхідно наносити санскрін кожен день протягом 277 років.
Цікаво по темі: ТОП кремів з SPF від ЕVА Blog: що обрати та як користуватися
Прагнення виробників розширити функціонал санскрінів пояснюється бажанням створити продукт «2 в 1», щоб дати можливість обійтися без зайвих шарів догляду. Тому формули удосконалюються завдяки зволожувальним і живильним компонентам.
Крім фільтрів до складу санскрінів можуть входити:
Додаткові інгредієнти особливо важливі в літній період, коли сонце безперервно сушить шкіру. Деякі санскріни розраховані на використання як основи або тонального крему, мають матуючі властивості. А інші – служать для корекції недоліків шкіри, боротьби з віковими змінами або жирним блиском. Тому сьогодні вибір не обмежений: кожен може придбати максимально ефективний засіб з урахуванням індивідуальних потреб, не лише для обличчя, а й для волосся.
Цікаво по темі: Алергія на сонце: симптоми, причини, лікування
Основними порадами, як вибрати sunscreen, поділилися. Але як без добірки цікавих засобів, на які в першу чергу можна звернути увагу? Так що ось добірка цікавих санскрінів:
Якщо ви ще не встигли підібрати захист від сонця, ми допоможемо виправити ситуацію. На EVA.UA зібрані засоби різних форматів і консистенцій, які можна купити прямо сьогодні, щоб завтра додати у свій б’юті-розклад.
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
У eva blog ви пишете що санскріни повинні містити фільтри. Основні їх інгредієнти — оксид цинку і діоксид титану (мінеральні), або хімічні/органічні фільтри — оксибензон або бензофенон-3 — які надійно блокують UVB і UVA промені.
Скажіть в яких із санскрінів, запропонованих вами а eva blog, є такі фільтри. Тому що я не знайшла. Дякую