Зазвичай недовірливими вважають чутливих, невпевнених у собі людей. Але ця якість по-різному притаманна кожному з нас. Всі ми часом відчуваємо тривожність, підозрілість і розгубленість. Просто деякі не надають особливого значення цим почуттям, інші зациклюються на них. Людина може перебувати у стані фонової тривожності, яка заважає радіти життю. При тому, що зовні в неї все гаразд, вона відчуває постійну напругу, загрозу, недовіру і не може розслабитися. Так з’являється ця хвороблива недовірливість.
Пропоную розібратися, що таке недовірливість, у чому її причини і як її позбутися.
Джерело зображень: pexels.com
У психології тривожності існує таке поняття як недовірливість. Ми звикли ставитись до неї легковажно, відмахуючись і запевняючи себе, що це минеться. Насправді недовірливість серйозно псує нам життя. Це стан постійної підозрілості, недовіри та страху перед тим, що може статися. Зайва тривожність діє моральний і фізичний стан. На тлі цього погіршується сон, апетит, настрій та здоров’я загалом. Часто недовірливі люди страждають від психосоматичних захворювань.
Недовірливість проявляється як нездатність людини розслабитися і відпустити ситуацію. Натомість вона продовжує себе накручувати, постійно підвищуючи напругу. Негатив накопичується та вкорінюється, стає частиною способу життя. Від постійної невпевненості в собі та в майбутньому починаються проблеми із самооцінкою. Тому не можна забивати на свою недовірливість. Якщо ти відчуваєш незадоволеність собою, недовіру до людей, стрес і відсутність мотивації, значить, час працювати над собою.
Важливо відрізняти недовірливість від інших почуттів, таких як обґрунтована тривога чи реальна загроза.
Джерело зображень: pexels.com
Для цього виділимо її поширені види:
Недовірливість буває вродженою та набутою. У першому випадку, це риса твого характеру, яка, можливо, передавалася від одного з батьків. Найчастіше така особливість властива жінкам. Їх легко впізнати за зовнішніми ознаками: астенічну статуру, блідість, нервові рухи. Але вроджена недовірливість зустрічається рідше, ніж набута.
Джерело зображень: pexels.com
Основною причиною нашої недовірливості є травматичний досвід, пережитий у дитинстві чи свідомому віці. Це психологічні травми, невдачі, булінг, які підривають упевненість у собі та довіру до людей. Ми стаємо надто вимогливими до себе, часто критикуємо себе за дрібниці, не даємо можливості радіти та отримувати задоволення.
Ось приклад недовірливості: керівник похвалив тебе при співробітниках, сказав, що пишається виконаною тобою роботою. Але, замість того, щоб щиро порадіти своєму успіху, ти думаєш, що він перебільшує чи бреше.
Можна навести безліч прикладів, але висновок один — недовірливість заважає повноцінному життю і її треба позбавлятися. Не можна витрачати дорогоцінний час на підозри, страхи, скутість, треба діяти негайно. І почнемо ми з невеликого тесту.
Джерело зображень: pexels.com
Прочитай і подумай над такими твердженнями:
Ти недовірлива, якщо згодна хоча б із двома твердженнями. Низька самооцінка, тривожність та підозрілість заважають тобі розвиватися, ловити радісні моменти та просто вільно жити. Якщо попрацювати над собою, то все можна виправити. Що робити, розповім далі.
Джерело зображень: pexels.com
Є прості прийоми, які допоможуть впоратися зі недовірливістю, приборкати це деструктивне почуття:
Дізнайся: Як допомогти людині з панічною атакою?
Джерело зображень: pexels.com
Хочу порадити тобі пару селф-хелп книг:
Вони допоможуть глибше зрозуміти проблему недовірливості, швидше знайти шлях до звільнення від тривог і страхів. Ще було б непогано завести воркбук чи щоденник із порадами психологів та практичними завданнями, які тобі буде цікаво виконувати щодня. Шукай такий у мережі.
Робота над собою — це не легка прогулянка. Вона займає чимало сил та часу. Тобі доведеться впоратися з недовірливістю, яку ти довгий час вважала інструментом самозахисту, а не почуттям, що руйнує твоє життя. Прислухайся до порад, до себе, почитай гарні книжки і рухайся назустріч змінам. Все вдасться.
Читай більше моїх статей:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
очень классно работает, спасибо автору