Перша косметична проблема шкіри, з якою ми стикаємося в процесі дорослішання і намагаємося боротися більшу частину дорослого життя, — це комедони або чорні цятки. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, що таке комедони та причини їх появи, якими вони бувають і як з ними впоратися в домашніх умовах.
Комедонами називають забиті волосяні фолікули у шкірі. В порах накопичуються змертвілі частинки шкіри, себум (шкірне сало), бактерії, залишки макіяжу. З часом ця субстанція починає окислюватися на повітрі, і ми бачимо на шкірі ті самі чорні крапки, які є природним результатом життя нашої шкіри, але такі естетично непривабливі.
Через те, що пори є по всій площі епідермісу, вони можуть забиватися в найнесподіваніших місцях: у вусі, на спині або на губі. Найчастіше ми можемо спостерігати комедони на носі та обличчі.
Цікаво по темі: 5 міфів про акне, які заважають позбавитися проблеми
Комедони розрізняють за їх зовнішнім виглядом. Вони можуть бути:
Не варто плутати відкриті комедони із сальними нитками — незначними скупченнями себуму та клітин навколо волосяного фолікула. Це природна частина нашої шкіри, і їхнє видалення призводить до її пошкодження.
Закриті (підшкірні) комедони найчастіше плутають із папулами (запаленими комедонами) і пустулами, які є запаленими ділянками шкіри та головною ознакою акне. Їх не можна видаляти механічно, тобто, вичавлювати. У такому разі краще звернутися до дерматолога для отримання специфічного лікування.
Цікаво по темі: Дієта при лікуванні акне: скажи «Прощавай» висипанням на шкірі
У різному віці причини появи комедонів на тілі та обличчі відрізняються. Під час статевого дозрівання у підлітків збільшується кількість шкірного сала, що може призвести до появи прищів. У дорослих жінок поява висипу залежить від менструального циклу. Навіть якщо вам 30, не варто розслаблятися, адже брудне міське повітря та недостатнє очищення шкіри — головні причини вікового акне та забитих пор.
Ще одна вагома причина появи комедонів — долглядальна та декоративна косметика. Її компоненти можуть накопичуватися в порах і за недостатнього очищення можуть спричинити забиття. Якщо ваша шкіра схильна до висипу, вибирайте некомедогену косметику. Її формули — на водній основі та містять компоненти, які легко видаляються.
Закриті комедони також можуть бути наслідком вростання волосся, яке блокує фолікул. Такі утворення можуть швидко перерости в папулу із подальшим посиленням запалення.
Цікаво по темі: Користь вітаміну А для твоєї краси
У дитини, яка ще не стала підлітком, теж можуть бути комедони. Дуже поширене акне новонароджених — везиколопустульоз. Він проявляється у перші місяці життя малюка. Основною причиною вважають гормони мами, які передалися дитині ще до народження. Такий стан вважається нормою та не потребує лікування. Достатньо підібрати правильний догляд і чекати.
У старших дітей рідко бувають комедони через те, що вироблення шкірного сала незначне, а пори мінімального розміру. За наявності акне у дитини, яка ще не перейшла в пубертатний період, краще звернутися до фахівця.
Незапалені чорні цятки та закриті комедони не вимагають лікування і є скоріше естетичною проблемою. Вони розташовані дуже близько до поверхні шкіри, тому ви легко впораєтеся з ними за допомогою косметичних засобів.
Серед читачів цієї статті, напевно, є шанувальники відео в Тік-тоці, на якому видаляють прищі улюбленим способом — видавлюванням за допомогою ложки Уно або пальців. Не варто повторювати те, що відбувається в ролику, оскільки це призведе до сильної травматизації шкіри та посилення запалення. Так, деякі утворення, наприклад, чорні цятки у вусі, не видалити по-іншому, але в більшості випадків механічне очищення не потрібне. Якщо вам здається, що чорна цятка на носі досягла розмірів планети, сходіть до косметолога, який професійно позбавить вас небажаного супутника життя.
Прищі — це проблема, яку сучасна бьюті-індустрія успішно вирішує. Найпопулярніші засоби видалення чорних точок:
Вам не потрібно скуповувати все, що пропонують бренди. Але ми радимо звернути увагу на продукти з AHA/BHA-кислотами, антимікробними, заспокійливими та протизапальними компонентами. Важливо також підібрати м’який засіб для вмивання, який створений для вашого типу шкіри.
Загалом, усі рекомендації косметологів, блогерів та дерматологів можна звести до 5 основних правил:
Повернемося на початок. Комедони — це забиті пори, тому основну увагу потрібно приділяти м’якому, але ретельному очищенню та зволоженню. Зволожена шкіра виділяє менше себуму, тому і пори забиватимуться менше. Поділіться у коментарях, чи завжди достатнього уваги приділяєте догляду за обличчям? Якщо ні, то на якому з етапів найчастіше ваша система турботи дає збій?
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні