Багато говорити про важливість грудного вигодовування не потрібно, адже всі й так добре знають про його вагомі переваги для гармонійного росту та розвитку дитини. Але для багатьох мам перші тижні лактації можуть стати справжнім випробуванням й навіть призвести до переривання грудного вигодовування. Річ у тім, що під час годування немовляти на сосках можуть виникати відкриті тріщини або виразки, які можуть бути дуже болючими. Але, на щастя, за умови правильного догляду за грудьми всього цього можливо уникнути, а якщо проблема все ж таки виникла – вирішити її можна буде досить швидко.
Насправді тріщини на сосках під час годування дитини – не рідкісне явище, за різними підрахунками, з ним стикається близько 80-90% жінок. Що ж стає причиною виникнення цієї проблеми? З’ясуймо це.
1. Неправильне захоплення соска. Малюк повинен повністю захоплювати сосок разом з ареолою. Таким чином молоко безперешкодно потрапляє в рот дитини, навантаження на сосок розподіляється рівномірно, не травмуючи його ніжну шкіру. При неправильному захопленні молоко не виділяється, а малюк буде тиснути яснами на невелику ділянку соска, щоб отримати чергову порцію молока.
2. Неправильне забирання грудей. Не намагайтеся віднімати груди, коли малюк до них щільно присмоктався. Щоб у вас не виник дискомфорт, акуратно введіть мізинець у куточок рота дитини й тільки після відкриття рота забирайте груди.
3. Помилки під час зціджування молока. Інтенсивний тиск на сосок або неправильне використання молоковідсмоктувача також може стати причиною появи тріщин.
4. Змішане годування. Якщо ви даєте дитині груди та пляшечку, потрібно розуміти, що отримання молока в цих двох випадках абсолютно різне. Оскільки процес смоктання молока є інтуїтивним, малюк не може одразу відрізнити груди від соски, внаслідок чого на сосок може чинитися додатковий тиск через неправильне захоплення.
Цікаво на тему: Як правильно годувати дитину з пляшечки
5. Молочниця (кандидоз) слизової рота. На жаль, дітки часто страждають від неї. Інфекція може передаватися від дитини до матері під час лактації, провокуючи появу тріщин на сосках.
6. Коротка вуздечка язика у немовляти. Язик відіграє важливу роль під час годування. З його допомогою малюк втягує й утримує груди в правильному положенні, а також формує жолоб для проковтування молока. Немовлята з короткою вуздечкою не можуть правильно взяти груди під час годування, а також будуть використовувати ясна для здавлювання соска, щоб отримати необхідну кількість молока. У жінки часто виникає відчуття, що малюк ніби жує груди. Цю проблему необхідно невідкладно вирішувати разом із лікарем.
7. Надмірне дотримання правил гігієни грудей. За даними ЮНІСЕФ, нема потреби перед кожним годуванням мити соски. Гігієні грудей достатньо приділяти увагу 1-2 рази на день (вранці та ввечері). Часте використання мила та інших засобів може порушити природний гідроліпідний бар’єр, спричинити сухість і тріщини. До того ж ви змиваєте з сосків природну захисну і зволожувальну олію, яку виділяють залози Монтгомері.
Цікаво на тему: Як зберегти грудне вигодовування: молочні кризи та як їх подолати
Щоб мінімізувати ризик виникнення тріщин, треба дотримуватися простих правил догляду за грудьми:
1. Приймаючи душ або ванну, мийте соски просто водою. Як уже говорили, мило і гелі для душу можуть пересушити шкіру сосків і призвести до появи подразнення. Самі ж груди можна мити мильними засобами.
2. Влаштовуйте повітряні ванни для грудей. Це дуже корисно для годуючих мам. Після того як ви покупалися, дайте соскам висохнути самостійно. Шкіра на цій ділянці тіла дуже чутлива і їй потрібно трошки більше часу для відновлення. 10-15 хвилин буде цілком достатньо, щоб клітини епідермісу “подихали”. Якщо зайвого часу немає, можна акуратно промокнути соски рушником, але від повітряних ванн краще не відмовлятися навіть за наявності тріщин.
Раніше жінкам рекомендували натирати соски грубою тканиною, щоб підготувати їх до грудного вигодовування і зробити менш чутливими. Але насправді це не дає бажаного результату, тріщини можуть виникати все одно.
3. Перед годуванням немає потреби додатково очищати груди та соски. Залози Монтгомері, розташовані на ореолах, виділяють захисну змазку, яка додатково має легкі бактерицидні властивості. Також варто враховувати, що бактерії, які знаходяться на поверхні грудей, сприяють формуванню імунітету в малюка.
4. Частіше міняйте лактаційні вкладиші (прокладки). Це дасть змогу уникнути ризику розвитку грибкової інфекції.
5. Чергуйте груди під час годування. Якщо на одній з грудей з’явилися тріщинки, дайте дитині іншу. Таким чином шкіра на сосках зможе відновитися.
6. Використовуйте накладки для сосків. Це справжній порятунок для жінок. Як правило, накладки використовують у тих випадках, коли мама відчуває біль у процесі годування, має тріщини на сосках або ж дитина сильно прихоплює сосок.
7. Обов’язково використовуйте крем або мазь для сосків. Ці засоби використовують не тільки в профілактичних цілях, а й для лікування тріщин. Крем наносять одразу після годування, щоб у нього був час подіяти до наступного прикладання до грудей. Вибирати догляд для сосків потрібно дуже і дуже уважно. А як правильно це зробити ми зараз розповімо.
Цікаво на тему: Диво грудного вигодовування: мами, ви – чарівниці
Крем для сосків – це найважливіший засіб в аптечці годуючої мами. Він відмінно допомагає впоратися з дискомфортом під час годування малюка, а також швидко позбутися тріщин на сосках. Завдяки якісному і повністю безпечному складу для мами та дитини, крем для сосків має низку переваг:
Сучасні креми для сосків не вимагають змивання перед годуванням грудьми, що дуже зручно.
Цікаво на тему: Догляд за грудьми під час годування
Отже, на що ж звернути увагу під час купівлі цього засобу? Розповідаємо:
Наносити крем потрібно за потреби, можна це робити одразу після годування. Ретельно вимийте руки та нанесіть засіб масажними рухами на кожен сосок. Крем швидко вбирається і не потребує змивання перед черговим прикладанням дитини до грудей.
Перед використанням обов’язково ознайомтеся з інструкцією, оскільки рекомендації щодо застосування можуть відрізнятися.
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні