Догляд за грудьми під час годування

Від належного догляду за молочними залозами під час грудного вигодовування залежить те, наскільки добре буде зростати та розвиватися малюк. Саме матусине молочко надає дитинці всі необхідні речовини, тому, аби не припиняти лактацію через дискомфорт чи можливі подразнення, потрібно правильно наглядати за грудьми під час годування. Окрім того, дбайливий догляд допоможе зберегти груди красивими після завершення лактації. Тож пропонуємо вашій увазі добірку корисних порад.

Вчимося правильно годувати та зціджувати

Зберегти здоров’я та гарний вигляд грудей, насправді, зовсім не важко. Для цього потрібно правильно прикладати немовля, зціджувати молочко за належною технікою, забезпечити гігієну, періодично робити кілька вправ та обов’язково носити зручну білизну.

Насамперед, привчіть новонародженого правильно смоктати. Якщо він звикне захоплювати сосок неналежним чином, то це скінчиться не тільки болючими тріщинами на них. Молочко буде висмоктуватися нерівномірно, а це може спричинити лактостаз, тобто, молочко буде застоюватися у молочних залозах.

Щоб годувати карапуза правильно, необхідно:

  • Належним чином прикладати дитинку до грудей, щоб вона охоплювала ротиком сам сосок та ореол навколо нього. До речі, це формує правильний прикус у малюка.
  • Оскільки шкіра на сосках адаптується до годування лише через 5-15 днів після народження, а часте годування може травмувати делікатну шкірку, деякі лікарі радять готувати їх заздалегідь, аби знизити чутливість.
  • Якщо біль під час годування відчувається занадто сильно, використовуйте спеціальні силіконові накладки. Вони дуже тонкі і, якщо правильно підібрані за розміром, не будуть заважати карапузу.
  • Привчиться також правильно забирати крихітку від грудей. Важливо, щоб він не утримував сосок щільно своїми яснами, інакше це скінчиться травмою.

Як доглядати за грудьми?

Аби не спричинити захворювань чи припинення лактації, необхідно:

  • Кожного дня оглядати молочні залози, аби завчасно виявити ділянки із застояним молоком. Якщо такі сегменти є, обов’язково масажуйте груди та робить зціджування.
  • При частій появі ущільнень спробуйте змінити позу. Також слідкуйте, аби новонароджений правильно захоплював сосок.
  • Процедуру зціджування може полегшити спеціальний молоковідсмоктувач, тому варто спробувати цей апарат.

Як слідкувати за гігієною та зберегти красиву форму

Аби до молочних залоз, а тим паче, до організму дитини не проникла інфекція, а груди не втрачали своєї форми, потрібно робити наступне:

  • Якщо на сосках з’явилися тріщини, потрібно потурбуватися про їхнє скоріше загоєння. Обов’язково обмивайте груди без будь-яких миючих засобів після кожного разу, як погодували дитину. Потім витирайте насухо та користуйтеся спеціальними мазями.
  • Якщо тріщини дуже глибокі, їх багато, то слід припинити лактацію на деякий час. При цьому потрібно зціджувати молочко вручну.
  • Аби повернути еластичність шкіри, лікарі рекомендують повітряні ванни. Ця процедура наситить киснем, забезпечить відпочинок грудним м’язам.
  • Робіть масаж, аби поліпшити кровообіг. Також це допоможе зберегти еластичність та убезпечить від розтяжок.
  • Підтримати форму допоможе контрастний душ.
  • Комплекс нескладних вправ також прискорить відновлення форми молочних залоз.

Якій білизні надати перевагу під час годування?

У цей період дуже важливий правильний вибір білизни, а саме:

  • Оскільки молочні залози після пологів збільшуються, потрібно підібрати відповідний розмір білизни. Якісний бюстгальтер не має здавлювати, щоб не порушувати кровообіг, але при цьому залози повинні добре підтримуватися, аби не з’явилися розтяжки. Матеріал— тільки натуральний та еластичний. На виробі не має бути виступаючих швів. Металеві кісточки також недоречні.
  • Під час лактації молочко виробляється дуже інтенсивно. Щоб це не проявлялося на одязі, використовуйте вкладиші для годування. Вони досить тонкі, але дуже добре абсорбують молоко, а також забезпечують належну циркуляцію повітря, що необхідно для грудей. Крім того, це позбавить необхідності носити із собою запасний бюстгальтер та одежу.
  • Щоб залози відпочивали, змінюйте бюстгальтер на більш комфортний підтримуючий топ.

Уважно слідуйте за появою больових відчуттів, особливо, коли їх супроводжує підвищена температура. Це може сигналізувати про розвиток маститу або наявність кісти, що потребує негайного лікування.

Дорогі матусі! Як бачите, догляд за грудьми під час годування не потребує дуже складних маніпуляцій або коштів. Будьте уважні до своїх відчуттів, наглядайте за молочними залозами та прислуховуйтеся до лікарів. Бажаємо довгої та здорової лактації!

Коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  1. Lyudmila Dorokh

    Дякую за корисну інформацію, яка стане у нагоді всім мамам! Я – мама двох діточок, завжди ретельно доглядала за грудьми під час годування і проблем не було.

  2. Екатерина

    Всем привет! Кормила дочку грудным молоком до 11 месяцев.
    Сразу же с роддома начала пользоваться накладками на грудь medela, без них совсем плохо было и каждое кормление преаращалось в пытку.
    Перед кормлением старалась выпить тёплой жидкости)

  3. Оксана

    С первой дочкой грудное кормление закончилось очень быстро к сожалению…а вторую комлю ещё ей год и три,она по утрам просит , потом прикорм. Я так рада,что сама смогла кормить это счастье хотя и разное было. Спасибо за информацию очень инте.

  4. Максим

    Зараз вже ні в кого не викликає сумніву, що грудне вигодовування – це найкорисніший і зручний спосіб харчування немовлят.

    Завдяки великому числу книг і публікацій сучасні матусі борються за збереження лактації.

  5. Марта

    ГВ – це найкращий і найцінніший звязок матері та дитини. Догляд доволі простий це правильне прикладання, щоб не було тріщин і щоденна гігієна)))

  6. Наталія

    Я уже рік як мама і рік у нас активне грудне вигодовування, за цей час зціджувати молоко не знадобилось , доречі це найбільш поширена помилка , що обов’язково потрібно зціджувати , чим більше зціджуєш тим більше молока прибуває , працює попит- пропозиція , і дійсно на цьому фоні може виникати лактостаз та застій, коли молока надто багато і дитина не може все випити , тому краще дивитися по своєму самопочутті , якщо є необхідність сцідитися то тільки до стану полегшення, а не до останньої краплі .

  7. Наталія

    Я мама трьох дітей і всіх годувала грудьми. Доглядати потрібно правильно за грудьми, дуже добре користуватися підкладками в бюсгалтер. Материнське молоко дуже корисне.

  8. Темникова Ганна

    Використовувала вкладиші, заздалегідь придбала кілька бюстгальтерів-топів для годування. При кожному годуванні намагалась однаково прикладати до обох грудей, щоб не було застоїв, коли так не вдавалось надлишок сціджувала, бо якщо так не робити груди стають дуже тверді і болять. І звісно використання крему якщо з’явились тріщинки.

  9. Ірина

    У мене двоє діток, і обох годувала грудьми досить довго( одну да трьох років іншу до двух) із доглядом проблем не виникало) Головне масаж та чистота.

  10. Ирина

    Самое главное,это правильно прикладывать ребенка к груди,чтоб всю ореолу захватывал.перед каждым кормлением мыть грудь,чем чаще прикладывать,тем больше молочка появляется.и жирность молока не зависит от питания мамы,я когда кормила ребенка,была на строгой диете,ела только печенье галетное и пила чай без сахара.ребенок мой набирал очень хорошо вес))

  11. Марьяна

    Годувала дитину 1.3, і можу сказати -Щоб не було тріщин , треба правильно прикладати дитину.
    А якщо з’являються ущільнення, треба частіше прикладати дитину та легко масажувати

  12. Наталя

    Під час грудного вигодовування мені були найважчі перші тижні! Груди були тверді, здавалося,що там каміння))) Дитина все молочко не висмоктувала,тому я обов’язково все решту молока зціджувала,щоб не було застоїв, чим більше здіджуєш,тим більше прибуває молока! Обов’язково придбала декілька ліфчиків для годування з м’якими чашками та натуральної тканини! А також обов’язково вкладиші в ліфчик для поглинання молока,якщо буде текти.Не використовувала гелі для душу,щоб не було ніякого запаху для немовляти! Тріщин на сосках у мене не було, годувала донечку до 2,7!

  13. Інна

    Я голуб донечку вже півтора року, наладилось гв відразу, просто багато прикладала дитину і молока було багато. Але інформація дуже корисна та цікава.

  14. Марта

    Зараз годую донечку і хочу сказати одне тут потрібне терпіння,а саме головне підтримка близьких.Ми все пройшли і тріщини на сосках і застій молока,саме головне зберегли годування,бо воно є дуже корисним для малюка і заспокійливим.

  15. Зоряна

    Корисна інформація

  16. Марьяна

    Очень важно, чтоб ещё в роддоме показали как правильно давать грудь ребёнку, тогда и ребёнку будет легче кушать молоко и у мамы будет меньше болевых ощущений.
    И ещё стоит уделять особое внимание если на груди появляются уплотнения, когда придёт молоко, надо их легко массажировать и чаще прикладывать ребёнка.

  17. Юлія

    Доречі, існують спеціальні пакети для зберігання молока – це дуже зручно, якщо потрібно залишити дитину на певний час, батько дитини або нянечка можуть розморозити, підігріти молоко і нагодувати малюка

  18. Анастасія

    На курса підготовки до материнства розповідають та демонструють, як правильно годувати малюка, тому варто не нехтувати такими курсами

  19. Юлія

    Дуже важливо дотримуватись гігієни перед та після годування, а також вчасно навідуватись до жіночої консультації та педіатра

  20. Евгения

    Після годування відчувала біль в грудях та з’являлись тріщини, тому довелось придбати молоковідсмоктувач Avent і проблема була вирішена. Малюк залюбки пив молочко з пляшечки, а я не мала проблем з бюстом

  21. Ірина

    Я годувала двійню 3 місяці. Надалі молока не вистачило. Ще в пологовому порадили мити груди проточною водою після кожного годування та після. Тріщини з’явилися наприкінці третього місяця. Допомагав бепантен. Плюс у тому, що цей крем ми купували діткам від опрілостей, тобто він був у наявності.

  22. Ольга

    Первую дочь кормила да 8 месяцев вторую до года, уход специальный не нужно если у тебя не слишком чувствительные соски, просто стараться не мыть слишком ароматными гелями и все будет хорошо.

  23. Діана

    от трещин хорошо помогал бепантен

  24. Марія

    Годувала свого малюка грудьми до 1,8 місяців.Однозначно я є прихильницею грудного вигодовування дітей.Бо мамине молочко є дуже корисним для малюка і дуже полегшує нічний час доби тому, що не потрібно вставати, щоб іти на кухню готувати суміш чи кашку,а як економно для сімейного бюджету

  25. Юлія

    Годувала старшу 1рік і 6 місяців, а молодшого 2 роки і 8 місяців, материнське молоко це дуже важливо для малюка, але з годування виникає багато проблем у мам. По перше потрібно взяти себе в руки і розуміти що це важливо для вашого малюка. Мої помічники в годування це прокладки для грудей. Незамінна річ.

  26. Ольга

    Годую груддю третій день, і вже з’явився біль в сосках, боляче годувати, що робити

Рекомендовані статті