Мені здається, що на питання: “О, ти вагітна? Кого чекаєш?” у твоїй голові виникає думка: “31 тиждень – це не про “чекати дитину”. Я її вже не просто чекаю, а буквально ношу, годую і вмовляю не влаштовувати концерт о першій ночі🙃”
Виникає стійке відчуття, що матка захопила всю черевну порожнину й ти це відчуваєш не тільки всередині, але й зовні, особливо, дивлячись на свої улюблені джинси😥. Але це все тимчасово, тим більше, що до знаменної дати залишилося зовсім трішки😉.
Об’єм крові, що циркулює підбирається до пікових значень і збільшується практично на 50%, проте серце та нирки без проблем справляються з цим навантаженням. Діафрагма, шлунок, кишківник – всередині змістилося практично все, адже карапузу потрібно все більше й більше простору. Природно, що всі перераховані вище процеси позначаються на твоєму стані. З одного боку, ти, начебто, звикла до багатьох примх організму, але з іншого – до такого звикнути неможливо😐.
Цікаво на тему: Як позбутися пігментації під час вагітності
Якщо на більш ранніх термінах твої різкі перепади настрою були тільки через бурхливість гормонів, то зараз зібралося аж три тригери – гормони, часте недосипання і проста людська втома. До речі, класна ідея фотографувати або знімати відео, коли твоя поведінка починає “жити своїм життям”. Повір, через деякий час такі зафіксовані моменти гарантовано підіймуть настрій: “Тут я плачу, тому що мене не любить кіт. А це я лаюся з чоловіком за те, що він з’їв мої сирки…, які я з’їла вранці, але забула. А тут я сміюся над добіркою найкрасивіших і найрідкісніших імен для дівчаток і хлопчиків і відразу ж приходжу в лють, тому що в добірці немає мого імені”.
Якщо говорити про твоє самопочуття в цілому, то, крім задишки, “пригод” вистачає:
На цих термінах у тебе можуть посилюватися хибні перейми. Якщо вони безболісні, не супроводжуються виділеннями (особливо кров’яними), то це абсолютна норма. До речі, якщо ти не відчуваєш тренувальні перейми протягом одного-двох днів, обов’язково звернися з цим питанням до лікаря. І ще кілька приводів терміново звернутися за медичною консультацією/допомогою – сильні головні болі, різкі набряки, мушки перед очима та біль у верхній частині живота.
Цікаво на тему: Партнерські пологи: все за та проти
Тобі вже давно не до гастрономічних вишукувань, проте впадати через це в депресію не варто😉 Налаштуйся, так би мовити, на “останній ривок”, а щоб організму було легше й рідше проявлялася печія – харчуйся невеликими порціями, але частіше (5-6 разів на день). Розписувати, що твій раціон в більшості своїй повинен складатися з їжі, насиченої вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами, думаю, зайве. Обов’язково щодня пий свою норму води і ще, якщо тягне на дивне (крейда, лід, земля) – не жартуй з цим, а обговори з лікарем. Це може бути ознакою серйозного дефіциту заліза.
На цьому терміні твій девіз: “будь-який зайвий рух – це подвиг”. Прогулянки на свіжому повітрі та плавання – просто мастхев для тебе. Прогулянки зменшують прояви задишки, а плавання розвантажить спину. Якщо у твоєму населеному пункті є класний інструктор з йоги для вагітних, то раджу записатися. Багато хто ігнорує таку активність на початкових термінах, а спробувавши її вже практично в кінці (в основному якраз на третьому триместрі), шкодують, що не відвідували йогу раніше.
Цікаво на тему: Що потрібно знати про секс під час вагітності
Малюк продовжує дуже активно запасатися підшкірно-жировою клітковиною, до речі, саме вона зараз є головним “гравцем” у наборі ваги карапуза. А ще мозок твого янголятка здатний обробляти набагато більше інформації, ніж пару тижнів тому. Координація рухів теж вийшла на зовсім інший рівень. Приблизно з 27–28 тижня у маленького комочка щастя прокинувся просто божевільний інтерес до свого тіла й хапання пуповини, часте смоктання пальця – звичайна справа. І не забувай з ним частіше спілкуватися, адже він давно все чудово чує😊
У тебе всередині активний важкенький, величенький кокосик😍 вагою близько 1,5 кг+ і зростом десь 43 см.
На цьому терміні все працює за індивідуальним сценарієм. У когось – просто плановий контроль, у когось – розширений список аналізів і процедур під індивідуальний перебіг вагітності. Тож ніяких універсальних чек-листів немає, крім одного: слухай свого лікаря.
Ти не готуєшся бути мамою, а вже нею стаєш – кожен день, поки виношуєш малюка, переживаєш і вибираєш між гречкою і нутеллою🤔 Зовсім скоро хтось буде дуже потребувати твоїх обіймів🤗, а поки просто уяви свою першу зустріч з малюком.
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні