Планування вагітності – це важливий крок для кожної сім’ї. Підготовка організму, відстеження сприятливих днів для зачаття та ще безліч інших етапів на шляху до появи маленького і такого довгоочікуваного члена сім’ї викликають приємне хвилювання.
Іноді майбутнім мамам настільки цікаво дізнатися заздалегідь про новий статус, що вони активно починають прислухатися до організму, щоб вловити перші ознаки вагітності. Але чи можна справді дізнатися про життя, що зародилося, ще до затримки менструації? Пропонуємо якраз про це і поговорити.
Безумовно, першим і одним із достовірних способів визначити настання вагітності в домашніх умовах є експрес-тест. Але іноді так хочеться відкрити завісу таємниці та дізнатися чи сталося диво. І так, дійсно організм може подавати сигнали про вагітність на ранніх термінах, розглянемо найпоширеніші з них.
Базальна температура тіла (БТТ) — це найнижча температура тіла людини протягом доби, яку вимірюють зранку відразу після пробудження. Також БТТ є одним із поширених способів визначення овуляції та вагітності. Як правило, жінки ведуть температурний графік, фіксуючи усі показники. Отже, якщо ви помітили підвищення базальної температури протягом 18 днів після овуляції, це може свідчити про зародження нового життя.
Ви можете помітити, як ареоли сосків потемніли та збільшились у діаметрі. Також можуть збільшитися і горбики на сосках. Не варто переживати, це горбики Монтгомері — видозмінені сальні залози. Збільшення в розмірах говорить про те, що вони готуються синтезувати більше секрету, що має бактерицидні властивості та запобігає пересиханню сосків у період лактації.
Ще однією ранньою зміною в організмі, що свідчить про вагітність, може стати болючість, чутливість та тяжкість грудей. Цей симптом дуже схожий на ПМС і може ввести в оману. Такі зміни пов’язані з підвищенням рівня прогестерону і зазвичай зникають зі звиканням організму до змін у гормональному фоні.
Організм починає активно перебудовуватись ще задовго до того, як ви дізнаєтеся про статус майбутньої мами. І першими в роботу включаються саме гормони. Втома з’являється через підвищення прогестерону. Бажання спати переслідуватиме вас майже весь перший триместр і це цілком нормально. Навіть якщо у вас налагоджений режим сну і ви повністю висипаєтеся, легка втома все ж таки даватиме знати про себе.
Цікаво по темі: Як налагодити режим сну: боремося з недосипанням та безсонням
Крім гормонально фону, викликати почуття втоми може високе споживання енергії організмом. Адже він неабияк працює над створенням плаценти, системи життєзабезпечення майбутнього малюка і не тільки.
Легка нудота може виникнути у будь-який час доби. Зазвичай жінки скаржаться на неї з ранку, але оскільки організм у всіх різний, цей симптом може проявлятися будь-коли, бути більш або менш вираженим.
Виділення з піхви — це те, на що ви точно звернете увагу. Вони можуть збільшитись, а також стати кремовими або блідо-жовтими.
Тіло майбутньої мами починає виробляти більше крові, внаслідок чого ниркам доводиться працювати активніше. Тому походи до туалету можуть почастішати. Не плутайте це із симптомами циститу, адже наприкінці сечовипускання не повинно бути больових відчуттів.
Постійний голод, бажання з’їсти щось незвичайне і нетипове для вас, відраза до певних продуктів і запахів — це трохи стереотипне уявлення про вагітність, але є вірогідність його проявлення. Ви можете помітити за собою подібні зміни під час зародження нового життя.
Невеликі кров’яні виділення, які називаються імплантаційною кровотечею, зазвичай виникають через 6-12 днів після зачаття. Це відбувається внаслідок імплантації ембріона у слизову оболонку матки. Виділення можуть спостерігатися від кількох днів до тижня та більше. Часто їх плутають із початком менструації.
Цікаво по темі: Кольорова вагітність: ознаки, симптоми, причини
Ні, мова зараз піде не про животик, який з’являється під час розвитку плоду, а про метеоризм, що виникає через сплеск гормонів.
Ох, вже ж ці гормони… І тут не обійшлося без них. Настрій може змінюватися зі швидкістю світла, ви можете стати більш примхливою та вимогливою. Намагайтеся більше відпочивати, давати собі зайвий привід для радості й, звичайно ж, балуйте себе.
Зміна процесу травлення також є ранньою ознакою вагітності. Якщо раптово у вас з’явилося відчуття печіння після прийому звичної їжі, слід звернути на це увагу.
Цікаво по темі: Печія під час вагітності: як з нею боротися
Шкіра завжди першою говорить про зміни в організмі й натякнути на вагітність вона також може. Коли гормони встановлюють свої порядки, на шкірному покриві можуть з’явитися висипання. Але разом з тим є випадки, коли шкіра в період виношування дитини стає чистою без жодного прищика.
Отже, ми розглянули основні ознаки ранньої вагітності. Але такі методи самодіагностики можуть бути недостовірними. Чому, спитаєте ви? Розповідаємо.
Буває так, що ознаки, які вказують на статус майбутньої мами, дуже схожі за своїми проявами на захворювання або інші стани організму. Наприклад, висока ймовірність появи втоми під час застуди, виділення білого кольору можна переплутати з молочницею, неприємні відчуття у грудях – з передменструальним симптомом тощо.
Звичайно ж, потрібно обов’язково дослухатися до свого організму, але іноді він може ввести вас в легку оману. Щоб точно бути впевненими у настанні вагітності, рекомендуємо дочекатися затримки менструації та зробити тест на вагітність або відвідати гінеколога.
А якщо ця стаття була корисною та цікавою для вас, не забудьте поставити вподобайку та залишити коментар. Нам буде дуже приємно!
Читайте також:
Ім'я користувача: | |
---|---|
Номер картки лояльності: | |
Бонусів на рахунку: | |
Кешбек-бонусів на рахунку: |
Коментарі покищо відсутні